yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (297)
  • oylar (96)
  • medya (27)

  1. boyasız saçlara önerilen güneşte açılmış efekti vereceğini iddia eden saç açıcı.

  çok çok merak ediyorum yıpratmayacağına emin olursam deneyebilirim sanırım.

  2 nisan 2015 12:14

  2. dikkatimi cezbeden saç açıcı.benim gibi açık renk tonlar isteyen ama boyaya üşenen ler için uygun olabileceği kanısındayım.

  yabancı bir kaç blogda uygulanmış hallerini gördüm ve işe yaradığını söylüyorlar.üstelik saça zarar vermiyormuş.

  ilk fırsatta gratis'ten edineceğim.

  edit: haftasonu edindim ben bu ürünü ve duştan sonra olmak üzere iki kez uyguladım.ombre gibi olsun diye yalnızca uçlara uygulayıp kurutma makinesiyle kuruttum.ama henüz hiçbir etkisini görmedim.bir seferde etkisini görenler olduğunu okuyup umudumu yitirmeye başlıyorum.sanırım bende istediğim efekti yaratmayacak.

  2 nisan 2015 13:57 10 nisan 2015 07:31

  3. oldukça pratik olduğunu düşündüğüm bir ürün. 7-8 sene önce çıksaydı da güzelim saçlarımı amonyaklı boyalarla mahvetmeseydim. muhtemelen diğer markalar da yavaş yavaş bu tarz açıcı ürünler çıkarmaya başlayacaktır. ama (gbkz: cruelty free) ürün almak isteyen kişiler yine şanssız. bu sebeple türk markaları da çıkarırsa iyi olur (bkz: neva color)vb. gibi. çünkü türk markaları genellikle (gbkz: cruelty free) olmakta...

  2 nisan 2015 15:31


  4. Boyasız saç açmaya yarayan ürün. Kumral saçlarımı önce extrait dora ile daha sonra john frida go blonder spreyle açtığım için, halen de john frieda kullanmaya devam ettiğim ve bu ürün ülkemizde bulunmadığı için görür görmez dikkatimi çeken ürün,. Henüz ülkemize gelmemişken şansıma bir fuarda loreal'in bu ürününün standında çalıştım ve deneme fırsatım oldu.

  Öncelikle bütün boyasız açıcılarda fazlasıyla olan yoğun kimyasal kokusu yok, hindistan cevizli hoş ni kokusu var.

  Saçlarımı zaten halihazırda açtığım için kesin bişey diyemeyeceğim ama yine de açılma gözlemledim.

  Bu tarz ürünler saçı illa ki turuncuya doğru açıyor, hatta sırf bu yüzden john frieda go blonder serisinin turunculaşma önleyici bi şampuanı da var.

  Saçı yıpratmaya gelince exrait dora saçımı 5x sertleştiriyorsa john frieda 3x, bu ürün ise 2x serleştirdi. Yani yıpratmadan açma diye birşey yok.

  Yalnız bu ürün krem formunda olduğu için kullanımı sprey açıcılara göre daya kolay.

  2 nisan 2015 15:33

  5. Şu sıralar aklımı kurcalayan ürün.

  üç renk seçeneği var. Koyu kahveden açık sarıya, açık kahveden koyu sarıya ve koyu sarıdan açık sarıya...

  işte problem burda başlıyor. Birinci rengini mi yoksa ikinci rengini mi almalıyım karar veremiyorum. Saçlarım kahve ama koyu değil, açık da değil. Bilemiyorum. yakın zamanda karar verip edineceğim bir tane.

  2 nisan 2015 22:22

  6. ürünü henüz kullanmadım ama (yazar: andimfeelingood)'un (gbkz: (no:87471)) girdisi üzerine tahmin üzerinden bir yorum yapmak istedim:

  - koyu kahveden açık sarıya olan: en kuvvetli açıcı. çünkü yaklaşık 5 ton açabiliyor.

  - açık kahveden koyu sarıya olan: orta kuvvette. yaklaşık 3 ton açabiliyor. (koyu kahve saçlılar saçım daha az zarar görsün diye bunu tercih ederlerse, bakır-turuncu bir renk elde edebilirler. bunu göze alarak düşünün almayı.)

  - koyu sarıdan açık sarıya olan: en zayıf olan. 2 ton açabiliyor. saça zarar verme ihtimali en az olsa gerek. (saçı koyu sarıdan biraz daha koyu olanlar bunu kullanırsa turuncumsu bir renk elde edebilirler. böyle bir riski düşünerek alın.)

  2 nisan 2015 22:39

  7. dün gratis paylaşmadan önce ne kendisinden haberimin olduğu ne de saç açmak gibi bir düşüncemin olduğu ama alma dürtülerimi harekete geçiren ürün. sonuç olarak bugün aldım. gratiste yalnızca 01 nolu rengi vardı. kahveden sarıya olanı. sarı dediysek platin sarı değil. 01 olanı en koyu sonucu veren aralarında.(gizlinot: görsellere ekliyorum ambalajlarını) boyasız saçlar için ve saç kuru ya da ıslakken kullanıma uygunmuş. ürünü sürdükten sonra ister kurutma makinesiyle ister güneşte kurutulabilirmiş saç. (link: https://www.youtube.com/watch?v=vj3JrP0-rA8 şu) videoda nasıl kullanıldığını ve sonucu görebilirsiniz. koyu sarı saçtaki sonucunu tatminkar buldum. oldukça doğal olmuş. saçlarım iyice beyazlamadan boyamamak konusunda kararlıyım fakat insan ufak değişikliklere de heves ediyor ama ben de herkes gibi turuncu sonuçtan korkuyorum. önce saçın bir kısmında deneyip test ettikten sonra tüm saça uygularım.(gizlinot: ya da uygulamam kararsızım)

  2 nisan 2015 23:05 3 nisan 2015 23:48


  8. daha önce loreal ombre setlerinin hepsini denemiş bir insan olarak açık sarı saçlar için olanının en etkili olacağını düşünüyorum. uygulanmış halinin görsellerine bakılırsa koyu saçlarda da çok doğal duran, 1-2 tona kadar açılma gibi bir etkiye sahip. bence boya yerine tercih edilebilinir.

  2 nisan 2015 23:14

  9. john freida go blonde artık türkiyeye gelsin diye beklerken karşılaştığım, doğal saç açıcı loreal ürünü. dün gratiste gördüğüm an hemen aldım ama boyalı saçlara uygulanamayacağı yazıyor. saçlarımın uçlarında bir miktar balyaj olması sebebiyle, onlardan kurtulduğum ilk an deneyeceğim kendisini. gördüğüm yabancı bloglardaki uygulamalar oldukça başarılı görünüyor. kullanıp yorumlayacak süslüleri merakla bekliyorum.

  edit: sonunda dayanamadım saçlarımın uçlarındaki balyajlara rağmen denedim. Çok hafif yarım-1 ton arası bir açılma oldu. Sanırım bir kutuyu maksimum 2 kez uygulayabileceğim. saçlarım gür ve uzun

  edit 2: kutu çok bereketli çıktı. 4 kez uyguladım içinde çok çok az da olsa bir miktar daha ürün var. çok doğal bir renk elde ettim saçlarım kendiliğinden balyajlı gibi oldu bazı kısımlar daha açık renk bazı yerler biraz daha koyu. saçlarımın ucundaki balyajları da kestirdikten sonra bir süre bununla devam etmeyi düşünüyorum. hem saça zarar verdiğini veya saçı sertleştirdiğini de hissetmedim.

  5 nisan 2015 22:49 5 haziran 2015 22:59

  10. simsiyah yeni boyalı saçlarımı ilk kullanımda yarım ile bir ton arası açan ürün.umudum yoktu ama işe yaradı o yüzden çok mutluyum.(gizlinot: swh)

  7 nisan 2015 16:43