yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (64)
  • oylar (69)
  • medya (8)
  5

  1. ukte (yazar: where are my dragons) 'a ait. Son bir haftadır duştan sonra ıslak saça kullanıp genel anlamda memnun kaldığım saç kremi. Bu tarzdaki diğer ürünlere göre biraz daha ağırlık yapıyor o sebeple miktar olarak daha az kullanıp saç diplerine çok getirmemek gerekiyor. Benzeri ürünlere göre buklelere şekil verme konusunda çok daha başarılı sonrasında şekillendirici köpük vs kullanmasam bile olıyor. fiyatı da indirimlerde iyice uygun olduğu için bittikçe alacağım.

  ilgili medya:
  2
  17 mayıs 2020 23:11

  2. Bu bir ilk izlenim yazısı öncelikle. Saçlarım 3 aydır permalı. Yalnızca serum kullanarak şekillendiriyordum ben. Ama üst kısımdaki tülermeler istediğim gibi olmadığı için malesef o üst kısımları maşa ile şekillendiriyordum. Bugün elime ulaştıktan sonra akşam yıkadığım saçlarımı spreyle ısladım 1 fındık büyüklüğünde ürünü elime dağıtıp boylarına uyguladım ve ellerimle sıkıştırma hareketi yapıp kendi halinde kurumaya bıraktım.

  Yorumlarıma gelecek olursak:

  Kokusu çok güzel.

  Yağlandırma gibi bir etkisi olmadı yani saçlarım ağırlaşmadı

  Bukleler gerçekten belirginleşti ve tülermeler neredeyse rahatsız etmeyecek düzeyde az.

  Islak kullanımla sonuç: Duş aldıktan sonra saçım nemliyken biraz daha fazla müktarı saçıma sürüp elimle sıkıştırma hareketi yaptım yine ve kendi haline kurumaya bıraktım. Çok daha güzel oldu. Ertesi güne dalgalarımla bir bozulma olmaması da beni aşırı mutlu etti diyebilirim. Yağlandırma da yok.

  edit: yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum. saçımdaki o kuruluk gitti. permanın o sertliği yok şu an. duştan sonra nemliyken sürüp tarıyorum ve sıkıştırma hareketiyle kıvırcıklaştırıp vigo ile kurutuyorum. Kurutmadığımda istediğim şekilde olmadığı için ben böyle bir yol tercih ediyorum ve kesinlikle buklelerin kalıcılığını arttırıyor. Ben minik bir fısfıslı şişe içerisine de bir miktar bu üründen koyup üzerine su ekliyorum sabahları saçımın tüleren yerlerine fısfıslıyorum ve tekrar eski haline geliyor. Perma yaptırmaya devam etmeme sebep verme o da bu ürün oldu.

  Edit: saçıma 6 ay ara ile perma yaptırınca tabi berbat bir hale geldi ancak bu ürün yine benim kullanıcım oldu ve az önce 3. paketi de elime ulaştı. Saçlarım dalgalı olduğu sürece kullanmaya devam edeceğim bir ürün olacak.

  19 mayıs 2020 12:04 21 ekim 2020 09:50

  4

  3. henüz birkaç kez kullandığım ve memnun kaldığım, dalgalı/kıvırcık saçlar için saç kremi. saçlarım 2a/2b, dalgalı ve ince telli. saçlarımın dalgası çok hafif fakat jöle/köpük ve curlygirl "sotc" tekniğiyle birlikte belirginleştirebiliyorum.

  son zamanlarda saçım aşırı kabarmaya ve kurumaya başladı, dolayısıyla şeklini kaybetti. şu an önceliğim saçımı iyice nemlendirmek ve dalgaları belirginleştirmek. ürünü bu açılardan değerlendireceğim. herhangi bir şekilde fikrim değişirse girdiyi düzenlerdim.

  artı yönleri:

  -nemlendirmesi gerçekten çok iyi. elimde bir sürü saç kremi var hiçbiri bunun kadar etkili olmadı. saçlarımın podifik, kuru halini tamamen götürdü. bu açıdan çok mutluyum. içinde üst sıralarda yağlar var, bundan dolayı olduğunu düşünüyorum.

  -herhangi bir jöle kadar değil fakat saçlarımı hafiften şekillendiriyor. daha kıvırcık, bukleli saçlarınız varsa bu açıdan daha çok işe yarayacağını düşünüyorum.

  -hem ıslak saça, hem kuru saça kullanabiliyorsunuz. yalnızca nemli saça uygulayınca daha iyi sonuç aldım.

  -kokusunu beğeniyorum, hindistan cevizi yağı kokuyor.

  eksi yönleri:

  -miktarını iyi ayarlamak gerekiyor, yoksa ince telli veya dalgalı saçlarda ağırlık yapabilir. ben boyun ortası hizasındaki saçlarım için sadece bir nohut veya bezelye tanesi kadar uyguluyorum.

  -isitcurly sitesinden içeriğini okuttum ve malesef curlygirl metoduna uymayan içerikleri olduğunu gördüm. cgm metodlarını seviyorum, fakat bana kalırsa bir ürün işe yaradığı sürece cgm onaylı olup olmaması önemli değil. yine de sizin için önemliyse aklınızda bulunsun. (link: http://www.isitcg.com/view/bVBLUsMwDL2KJuvMsIIFt1EcNdZUloNiQ1KGs3TJmjNQ7oWcdjos2MXR-7932j13ko1QgGShV4JUA5_olWHDyxkwCcJQj0IwkLBNrEI_58LGgWHB708Y8Hj5SnA0Stz1HbsivlTsIVAhtE0AJeSYpYfESuZWmf2xkUh-g6f716NTcshayxWw5JFrcl89ZSzUQ9xGy-sWuFhWZ6OrDBRJi3HK2sAhehseHTyyYG3uJbILzZZnzrrr7KBIK4-ex4GTVLfdT9KESJ3fbJ29oHDYZD_eft3r8JKb7N-GAWdfBjzQJFugaxSUOSI4OlGJjvYcbuJt0TCRl_Cl_mnQeroWBh7bMjWhsfoKtLpGYFVMbYGbkV9mFxfUEusClAYPjnCwygVoLYahOATtUNPDwXAy1EDdxy8 link)

  kullanma şekli:

  1. nemli saçlarıma nohut tanesi büyüklüğünde avuçlayarak uyguladım, sonrasında saçımı sardım ve sonrarında vigo kullanarak veya kendi haline bırakarak kuruttum. 2. ikinci şekil, aynı şekilde nemli saça avuçlayarak, bu sefer bir bezelye tanesi kadar uyguladım, saçımı sardım ve 5 dk sonra avuçlayarak jöle uyguladım, vigo ile saçlarımı %100 kuruttuktan sonra elimde yine bir bezelye tanesi kadar saç kremini ısıttım ve "sotc" yaptım, yani sert jeli avuçlayarak yumuşattım. bu şekilde üründen bayağı memnunum.

  8 haziran 2020 14:58 8 haziran 2020 15:07


  5

  4. ne zamandır almak istiyordum, trendyolda sepete eklemiştim ama şimdi 1 aya gelir diye almamıştım. Bugün rossmanndan aldım.

  Kokusuna ba-yıl-dım. Lahana bebekler gibi, barbie gibi kokuyorsunuz saçınıza sürünce. Ve epey geçmiyor bu koku. Manyak gibi saçlarımı koklayıp duruyorum swh.

  Buklelerimi de daha minnoş yaptı. Kuru saça denedim şimdilik ama ıslak saçta da deneyeceğim en kısa zamanda. Çok sevdim, bittikçe alırım

  11 haziran 2020 21:07

  5

  5. Daha önce saçımdaki bukleleri belirginleştirmek için elidorun 7/24 belirgin bukleler isimli yeşil bakım kremini kullanıyordum ama saçımda yapış yapış his bırakıyordu. İnternette yeni bir ürün arayışına girdiğimde bu ürün dikkatimi çekti ve bir şans vermek istedim. Ürün beklediğimden daha iyi sonuç verdi. Saçlarımı hem nemlendirdi hem buklelerini belirginleştirdi hem de saçımda yapış yapış his bırakmadı. Bundan sonra yapısı değişmediği sürece bu üründen başka ürün kullanmam.

  3 temmuz 2020 20:35

  5

  6. Loreal Content Pro'nun kıvırcık saçlar ile ilgili bir projesine dahil olmamla tarafıma gönderilen ve kokusuna ayrı, işlevine ayrı bayıldığım şekillendirici bakım kremi. Misler gibi kokuyor ve çoğu saç şekillendirici ürün gibi saçı matlaştırmıyor, aksine ışıl ışıl parlak ve canlı bir görüntü veriyor. En sevdiğim kısmıysa çoğu kremsi yapıdaki şekillendirici gibi jölemsi sertlik, o kıtır kıtır hissi bırakmadan yumuşacık şekillendiriyor. Şekillendirme kısmına gelirsek...

  Miktarı iyi ayarlamak lazım. Fazla uygularsanız yağlandırıyor ve saçları ağırlaştırıyor. Az kullanırsanız da elektriklenme konusunda yetersiz kalıyor. Dengeyi iyi bulmak lazım. Yağlanma sorununun önüne geçmek için diplere değil olabildiğince boylara uygulamak gerekiyor. Doğru miktarda ürünü doğru şekilde uyguladığınızda harika, kusursuz bukle/dalgalarınız oluyor. Ben duştan sonra ıslak saça uygulayıp hem kendi halinde kurutarak hem de saç kurutma makinesiyle soğuk kurutma yaparak denedim. İkisi de başarılı.

  13 temmuz 2020 17:26

  4

  7. Saçlarım 3b/2c, yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve daha önce kullandığım diğer ürünlere oranla daha başarılı bulduğum ürün.

  Saçlarım uzun olduğu için ceviz büyüklüğünde bir miktar yeterli oluyor, duştan sonra nemli saçlarıma boydan uyguluyorum ve kendi halinde kurumaya bırakıyorum buklelerim hem daha belirgin hem de daha sağlıklı görünüyor. Cgm içeriğine uymuyor fakat oldukça güzel bir ürün, saçı ağırlaştırmıyor ve yağlandırmıyor.

  21 temmuz 2020 22:38


  4

  8. özellikle yaz aylarında saçımın duştan sonra çabucak kuruyup elektriklenmesi ile beraber başıma dert olmuş aşırı gür ve dalgalı saçlarımı zapt etmek için her markanın bukle belirginleştiricisini kullandım. bunlardan en beğendiklerim hem f/p olarak hem de koku olarak uzun süredir pantene ve elidor. ikisi de hemen hemen aynı diyebilirim tek farkları pantene çok çok yoğunken elidor daha çok akışkan. işte elseve in yapısı tam onların arasında olmuş o yüzden beğendim ama koku olarak pek yetişememiş. yani ben özellikle panteni kullandığımda insanlar parfümümü soruyor o derece hoş ve yoğun bir kokusu var. şimdi gelirsek bukle belirginleştirme performansına... eğer saçımı duşta kremlemezsem ve hafif nemliyken sadece bu ürünü kullanırsam sonuç gerçekten inanılmaz oluyor ve iddia ettiği gibi 48 saati dolduruyor. ha parlaklık konusunda belirgin bir fark göremedim ama kesinlikle bukle belirginleştirmede ve dalgalı saçlarda elektriklenmeyi önlemede beklentileri karşılayan bir ürün.

  29 temmuz 2020 22:18

  4

  9. loreal'in kıvırcık saçlar projesi vesilesiyle denediğim ve saçı nemlendirmesine bayıldığım bir ürün. saçlarım hem kuruyken hem ıslakken denedim. ağırlık yapmadan nemlendirmesi ve parlatması harika. diğer şekillendiriciler gibi katı ve yapış yapış bir his yok. bukle şekillendirme kısmına gelirsek, önce üzüldüm fakat sonra girdileri okuyup henüz doğru kullanımı tutturamadığımı anladım. birkaç farklı kullanım şekli denedikten sonra tekrar editleyeceğim.

  30 temmuz 2020 23:09

  4

  10. Türkiye’de kıvırcık saçlara yönelik o kadar az ürün var ki bu ürünün çıktığını gördüğüm an -bir umutla- denemek istiyordum. Artık nasıl bir enerji yolladıysam birkaç gün sonra süslü sözlük ve loreal ekibi denemem için ürün yollayacaklarını belirttiler. Ürünü olumlu-olumsuz yönleriyle değerlendireceğim. Saç tipimi de belirtmek de fayda var: kuru, sombreli, çabuk elektriklenen hatta kabaran, seyrek, krem sürüldüğünde belirgin bukleleri ortaya çıkan bir saç tipi. 

  Olumlu yönleri: 

  - ambalajı, ürün tasarımı ve şişesinden ürünün kolay çıkması. 

  - saçı yağlandırmaması. Ben fındık kadar uyguluyorum diplerine değdirmiyorum. 

  -ertesi gün saçta ağırlık yapmaması. Bu çok şaşırdığım bir özellik oldu. Çoğu krem ertesi gün saçta kirli bir görüntü bırakıyor. 

  -bukleleri güzel belirginleştirmesi

  -kokusu. Buna olumsuz yön de yazacağım. 

  -uygun fiyatlı olması. Gratiste 18liraydı baktığımda. 

  -kuru saça/hafif nemli de olabilir çok rahat uygulanabilmesi. Bu da şaşırdığım bir yön oldu.  

  Olumsuz yönleri:

  -saçımdaki elektriklenmeyi tam anlamıyla önleyemedi. Ama dediğim gibi benimki kuruluktan dolayı aşırı kabaran bir saç başkaları bu problemi yaşamayabilir. 

  -kokusu. Evet güzel, oyuncak bebeksi bir kokusu var. Ama ilk sürdüğüm an çok yoğun bir kokusu var bana göre. 

  -tam emin olmamakla beraber cgm’ye uygun olmaması. 

  Ürünü incelemem için girdilerimden yola çıkıp bana ulaştıran süslü sözlük ve loreal ekibine teşekkür ederim. Loreal ekibine bir not: ulaşılabilir fiyatlarla bu serinin şampuan, saç maskesi, saç kremi hatta günlük spreyli tarzda durulanmayan bir saç serumu yapılabilir. Öyle az ki kıvırcık saç ürünü eminim çok talep görecektir. 

  Edit: saçı yumuşacık yapıyor. Eklemeyi unutmuşum bu ayrıntıyı. Benim gibi yumuşak bukle sevenler memnun kalacaktır. 

  31 temmuz 2020 00:29 31 temmuz 2020 15:17