sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer

mac

girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (963)
 • medya (74)

963. high-end marka olup bunu sadece fiyatlarıyla belli eden, müşteri memnuniyeti basit bir şark kurnazlığından ibaret olan marka.

Geçen hafta "alevkarsli" koduyla 200 TL ve üzeri alışverişlerde jel eyeliner hediyesi vardı. Jel eyeliner'ın 89 TL olduğu düşünülürse, alacaklarımla beraber uyguna geldiğini düşünerek cuma günü alışveriş yaptım. Alışverişimin mailini kontrol ettim (gizlinot: hemen hemen alışverişimle arasında 10 dakika vardı) adresim iş adresim olarak kalmış. Cumartesi gelebilme ihitimalime karşı adresi ev adresi olarak değiştirdim. Telefondaki bayan tabii ki de adresi değiştirebileceğimi, merak etmemi, bir aksilik yaşanacağını asla düşünmediğini söyledi. Teşekkür ettim kapattım.

Pazartesi bir kargo takip yapayım dedim. Kargom cumartesi günü iş yerime gönderilmiş, adreste bulunamadı olarak kayda geçmiş. (gizlinot: Hani eve yollayacaklardı merak etmemeliydim? )Neyseki kargodan rica ettim tekrar geldi kargom(gizlinot: teşekkürler yurtiçi). İnşallah ambalajları zarar görmemiştir diyerek açtım. Ürünlerimin checkcosmetics'den kontrolünü yaptım. Hediye olarak gönderdikleri eyeliner 2015 Ocak'da üretlmiş ve çoktan son kullanma tarihi geçmişti.

Firmaya durumu bildiren mail attım pazartesi günü akşama doğru aradılar. Batch kodlarının firmalarına özgü olduğunu dışarıdan bilgi edinemeyeceğini, beni durumla ilgili tekrar arayacaklarını kargoyla ilgili özür dilediklerini özürleri ile ilgili bana hediye göndereceklerini söyledi. Tekrar adresimi aldı ve kapadık. Bu arada batch'le ilgili (yazar: seapurple) bilgilendirme de bulundu batch'deki son rakam üretim yılıymış ki bu durum da yine check cosmeticsle uyuşuyor ve ürünümle uyyuyor. 2 gün geçti ne arayan oldu ne gelen giden. ÇArşamba günü tekrar mail attım. Tekrar aradılar.

Telefonda yanlış anladığımı batch kodunun şirket sırrı olduğunu ancak ürünümü incelemeye gönderirsem sonuç alabileceğimi uzun uzun anlattılar. Olabilir yanlış anlamışım diyerek uzatmadım. Çünkü bir yere varamayacağımı anladım. Bugüne kadar checkcosmetics tek bir ürünümde bile yanılmamışken, nasıl olduysa şirket sırrı olan batch kodlarının hepsinin ve her markanın ürünün batch kodu marka eşleştirmesi burada tutarken, mac'de olayın şirket sırrına dönüşmesi, sırf orada eski diye eski olarak algılamamam sıkı sıkı tembihlenmişken yolla getir götürle de gelecek cevabın da "ürün kusursuzdur" olacağını bildiğim için uğraşmayı da bu saatten sonra mac'den alışveriş yapmam.

Bu arada hediye ürünüm en ilginci: 1,5 ml tester parfüm. (gizlinot: KArgo paranıza yazık resmen.)

dün 15:56

962. Yeni 12'li nude palet çıkaran ve nasıl insanların buna heyecanlandığını merak ettiğim marka. Makyaja yeni başlamıyorsanız herkeste o tonlardan var hatta 2 tane var ama bazı takip ettiğim kişiler sanki ilk defa nude tonlarının toplandığı bir palet çıkıyor gibi davranıyor tuhaf cidden (gizlinot: 🤷🏻‍♀️)

26 ocak 12:01

961. protesto ettiğim kozmetik markasıdır. macten ürün almamak için yeterli sebepler ektedir.

1.burada da bahsedilmiş, onllinedan satın aldığınız ürünlerin çoğu seneler öncesinde üretilmiş ürünler.

2.farların pigmentasyonu fiyatına göre çok düşük. (inglot kalp kalp kalp)

3.döviz kuru sebebiyle fiyatları aşırı uçtu. o performansa o fiyatlar...

4 ocak 23:43

960. Az önce Mac alışverişimin kargosu geldi. Daha önce Mac online sitesinden aldığım hiçbir ürünün son kullanım tarihini kontrol etmek aklıma gelmemişti fakat bu kez malum şu yılbaşı indiriminden alışveriş yaptığım için sezgilerim dürttü ve bir bakayım dedim ki bingo! Satın aldığım üç rujdan birinin kullanım tarihi geçmiş, tam 3,5 yıl önce üretilmiş. (Aslında yaklaşık 4 yıl. Çünkü 2015’in başında üretilmiş. 2019’a giriyoruz, mac 2015’in üretimi ruju yolluyor, pes) Diğerlerinden birinin ise sadece 6 aylık kullanım süresi kalmış, o da 2,5 yıl öncenin üretimi. Fotoğraflarını yükleyeceğim buraya şimdi. Sırf indirimde diye elinde kalan ürünleri yollaması Mac’e hiç yakışmıyor, hiçbir markaya yakışmıyor. Mail atsam mı onlara bilemedim. ilgilenmedikleriyle ilgili pek çok yorum okumuştum. Buraya yazdım ki hem dikkatli olun hem de belki bi ihtimal marka yetkilileri burayı okuyorlardır da kendilerine bi çeki düzen verirler.  

ilgili medya:
3
28 aralık 2018 16:47 28 aralık 2018 19:01

959. Black fridayde fix+ yedekleyeyim diye mavibahçedeki mağazasına gittim. yeni gelen mac girls paletlerinden birini (pretty punk) ve gene koleksiyon ürünü olan bir ruju (smarticle) çok beğenince oradaki bir görevliye bunlar indirime dahil mi diye sordum çünkü koleksiyonlar dahil olmuyor genelde. Sorduğum görevli de beni macten soğutan başka bir görevliye sordu. Sanırım kendini mac'in arkasındaki beyin zanneden bu kızımız da yüzüme bile bakmadan "hayır, ben dahil olmasın dedim zaten" gibi bir şeyler saçmaladı. Sonradan öğrendim ki gayet de dahilmiş sadece yeni yıl koleksiyonu dahil değilmiş.

Ya bu ego nereden geliyor arkadaş bunlara? Ne oluyor yani, sen oradaki her bir makyaj malzemesinin yapımına katkıda bulunmuş olsan bile ben almadıktan sonra neye yarar?Makyaj malzemesi alt tarafı. O mağazaya son bir kez daha gideceğim çünkü şikayet etmek için kadının adını öğrenmem lazım. 

Ha tabi iyi oldu hiç ihtiyacım yoktu, rujun benzerini pastelde buldum mis gibi. İyilik yaptı bana haspam...

4 aralık 2018 23:28

958. Mat olan velvet teddy sini cok seviyorum. Hayatimda ilk defa bir ruju ikinci defa alacagim sanirim. Ama kucuk olanini.

4 aralık 2018 21:39

957. Geçenlerde bir arkadaşıma eski koleksiyonlarından bir dudak parlatıcısını indirimsiz fiyata satmışlar. Üstelik tarihi neredeyse geçmek üzereydi. Bu yüzden kafamda soru işaretleri uyandıran, elimin gitmediği marka. 

3 aralık 2018 23:36

956. Artık sadece sentetik kıllı fırça üretecek marka. Bence çok doğru bir karar vermişler çünkü natürel kılların cruelty free olması tartışmalı bir mesele. Yine tom ford da benzer bir açıklama yaptı. Fırça numarasının yanındaki “s” fırçanın artık sentetik olduğunun göstergesiymiş.

Baya eski olan (bkz: mac 168 fırça)’m ile yeni sentetik versiyonu gösellere ekliyorum. sentetik kıllar bana oldukça sigmayı hatırlattı ki bu durum toz ürünlerle kullanım için ideal değil, sigma’nın sentetik kıllarını toz ürünlerde çok başarılı bulmuyorum açıkçası.

Yine sigma fırçayla karşılaştırmayı da görsellere ekledim. 

ilgili medya:
2
3 aralık 2018 19:03

955. kişisel boykot listeme bugün itibariyle dahil olan markadır. ne alışveriş yaparım ne de elimdeki ürünlerini yorumlarım bir daha.

(link: https://www.suslusozluk.com/mac?i=919326 şu) entrymde raf ömrü dolmuş ürün gönderdiklerinden ve inceleme istediğimden bahsetmiştim. 1 hafta dolmak üzereyken arayıp durumu sordum, gün içinde döneceklerini söylediler. birkaç saat sonra aradıklarında ürünün iade işlemini yaptıklarını, ücretini iade edeceklerini söylediler. ben değişim bekliyordum çünkü ilk konuştuğumuzda iadeden bahsetmemişlerdi. hatta değişim istediğimi de belirtmiştim o konuşmada. "ben bu ürünü %50 indirimli almıştım, tekrar bu fiyattan nasıl alacağım ki, bunu telafi etmek için bana indirim kodu verecek misiniz?" diye sordum. kısaca "veremiyoruz" dediler.

şimdi bunu geçiyorum ve asıl önemli konuya geliyorum. ürünlerin üzerinde açık seçik skt bilgisi olmamasından sonuna kadar faydalanıyorlar. bana "batch kodlarına göre üretim tarihi bilgisi müşteri ile paylaşılmıyor, sadece depomuz ve bazı departmanlarımızda bu bilgi mevcut, sizin o sorgulama yaptığınız siteler yasal değil" dediler (gizlinot: bak seeen). bugüne kadar mac, clinique, estee lauder sorgulamalarının doğru çıktığını söyledim. eveledi geveledi.

ürün bir jel eyelinerdı. göz önemli bir organımız. şimdi benim gözümde bu üründen kaynaklı bir sorun çıksaydı hesabını verebilecekler miydi?

elinizdeki ürünler, raf ömrü dolduğundan dolayı kullanım ömrü dolmadan kuruyabilir, bozulabilir.. benden söylemesi.

raf ömrü: ürünü, üretim tarihinden itibaren saklayabileceğiniz süre.

kullanım ömrü: ürünü açtıktan sonra kullanabileceğiniz süre.

edit: onca senedir back to mac getirememe beceriksizlikleri de cabası.

28 kasım 2018 14:54 28 kasım 2018 15:03

954. Uzun süredir favori maskaram olan mac extreme dimension mascaranın sonlarına geldiğim için indirimi bekliyordum. Mac’in sitesinden yalnızca maskarayı almaya kalktığımda kargo ücretiyle birlikte 104₺ ediyordu. Trendyol da ise kargo ücretsiz olduğundan 96₺. Bir süredir trendyol’dan deli gibi soğumuş olsam da buradan almayı tercih ettim. 2 adet istediğim Ruju da alacaktım ama irademi epey zorlayarak almadım. 

21 kasım 2018 23:08