sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  mac

  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (975)
  • medya (72)

  975. ürünlerini çok sevsem de, mağazalarına giresim gelmiyor. çünkü çalışanlarının çoğu o kadar küstah ve bilgisiz insanlar ki çıldırmamak için zor tutuyorum kendimi. 

  istediğim ürün hakkında bilgi istiyorum, ay sanki zorla çalıştırıyolarmış gibi bi afra tafra. ben müşteriyim, ben ürün satın alıcam, ben markaya para kazandırıcam seni gerizekalı.

  hakaret edip durmak istemiyorum ama gerçekten şu çalışanları iyi seçsinler artık. biri nc20 ile nc25 arasında gidip gelen tenime nc40 verir, biri ürün hakkında konuşurken küçük dağları ben yarattım tavrı takınır, biri hayatından bezmişliğini ve negatif enerjisini etrafa saçar. üf yordunuz be!

  sırf bu yüzden artık alacağım şeyleri internetten sipariş veriyorum. yeter ayol!

  20 ağustos 16:06 20 ağustos 16:09

  974. geçen gün trabzon forum şubesine girdim, alışveriş yapmamış olmama rağmen görevli kadın benimle öyle güzel ilgilendi ki. russian red denemek istediğimi söyledim. beni makyaj sandalyesine oturttu, ruju peçeteyle temizledi, sürekli gülümsedi ve çok tatlıydı. böyle güzel çalışanlarla yoluna devam et mac!

  tanım: kozmetik firması

  10 ağustos 21:11

  973. geçen seneki fiyaskodan sonra biraz ders çıkarmış ve sıra sayısını 50 kişiyle sınırlı tutup mavi mor ruj vermeyi bırakmışlar. tebrik ederim en azından gelişime açık bir markaymışsınız mac bey. biraz da indirim yapsanız çok hoş olucak emin olun siz de kar ediceksiniz biliyorum.

  30 temmuz 01:54

  972. analarımız babalarımız, yani benim kuşağı kastediyorum tabii tüp kuyruğu, yağ kuyruğu görmüş insanlar. ne için? yaşamını devam ettirebilecek temel ürünlere sahip olmak için. peki bugün ne için kuyrukta insanlar? mac markalı bir adet ruja bedava sahip olabilmek adına. her yerde bir dünya ruj günü diye bir saçmalık çıkarmışlar, habire o çıkıyor karşımıza. kısaca bugün anasını, ninesini bedava ruj alabilmek için sabahın köründe kuyruğa sokan insanları görmemize sebep olmuş mağaza. biz insan olmayız ya al bu da kanıtı işte. mac markalı ruju olmazsa ölecek hastalığına yakalanmış insanlar resmen. ha sorsan herkes tüketmiyor ülkede. bu arada bilinçli tüketim demek, sadece gereksiz para harcamamak, paranla gidip satın alıp da tüketmemek demek değil bence. elindekiyle yetinmeyi, fazlasına ihtiyaç duymamayı öğrenebilmek en başta. yalnız bizim bu bilince erişmek için daha çok yolumuz var. o yüzden sosyal deney gibi bir kampanya yapmışlar adamlar. hele hele gardrops vs şeklindeki uygulamalardaki çakallıklar da bunu gösteriyor kesinlikle.

  burada hiç mac rujum yok diye üzülen öğrenciler var yazıyorlar ara ara görüyoruz. bugün içlerinden biri bile yararlandıysa bundan ne güzel. onun dışında gerçekten de sosyal deney bu başka da bir şey değil söz konusu ülke türkiye olunca.

  29 temmuz 23:16

  971. bu hediye ruj olayını ne kadar çok abarttınız cidden. kendi adıma söyleyeyim. sabah arkadaşımla 10 gibi buluşacaktık zaten ve buluştuğumuz yerde mac vardı. konum da vereyim adana, ziyapaşa.

  mac önünde kızlar vardı evet ama kimse kuyruk değildi hatta 50 kişiye tamamlansın diye yoldan geçenlere haber edenler oldu. mac çalışanları üzerinde numara yazan kart verince zaten bir karışıklık olmadı. bunu düşünmeleri güzel. denk gelince 39. kişi olarak ben de hediye ruj aldım. çalışan da gayet güler yüzlü şekilde paketlenmiş ruju verirken "güzel günlerde kullanın" dedi. o dediğiniz "bir beleş ruj" hissiyatına girmedim.

  ben de mac'ten daha önce ruj almadım, alamadığım için değil cilt bakımı dışında ruj, rimel gibi ürünlere o kadar para vermeyi tercih etmediğimden. arkadaşımla buluşmayacak olsam bunun için çıkıp gitmezdim mağazaya da.

  her neyse mac güzel bir jest yapmış, numaralı kartlar düşünmüş karışıklık olmasın diye, düzgün paketlerde, düzgün renkte bir ruj hediye etmiş, yani istediği rengi seçme hakkı da verebilirdi daha çok takdir ederdik. burada durmadan şikayet ediliyor bloggerlara ürün verilmesinden. müşterilere verilsin testerlar, ürünler diye konuşuluyor. mac de bu sefer öyle yapmış, blogger güruhuna değil müşterisine yönelmiş. takdir etmek yerine burda kulp bulmak bana tuhaf geliyor. başka markalar da örnek alsın hatta.

  son olarak, yedi sülalesini sıraya sokmak, hediye ürünü alıp ikinci el uygulamalarında satmak gibi ahlak dışı davranışlar bizim toplumun görgüsüzlüğü, mac'le ilgili değil.

  ilgili medya:
  1
  29 temmuz 22:15

  970. Hiç mac rujum olmadı bunun hayalini de kurmadım, eksikliğini de yaşamadım açıkçası. Şükür ki hayallerimizi bir ruja bağlamadık. Bir beleş ruj için de o sıraya girip çileyi çeken insanlara anlam veremiyorum. Markaların sizi bu hale sokmasına nasıl izin veriyorsunuz aklım almıyor

  29 temmuz 20:22

  969. sabahın köründe kalkıp sıraya girip, bedava ruj için insanlara ne yaşattığını merak ettiğim marka.

  29 temmuz 19:56

  968. Her seferinde yerden yere vurulan bir markanın bir tane  hediye rujla nasıl yere göğe sığdırılamadığını da gormus olduk. Bu da tüketicinin iki yüzlülügü olsa gerek.

  29 temmuz 16:08

  967. Önceleri izlediğim her gelenler videosunda kanal sahiplerine avuç avuç hediye ürün yolladıklarını gördüğüm, buna karşılık dünya ruj gününe özel olarak 50 kişiye aynı ton ruju göz boyarcasına "hediye" eden marka. Madem böyle bir kampanya yapacaksınız bırakın o 50 kişi hangi tür, hangi yapıda ruju istiyorlarsa onu seçip alsınlar veya hiç değilse en çok rağbet gören tonlardan seçme imkanı sunun. Markaların müşterilerini düşünmediğini gösteren bir kampanya daha..

  29 temmuz 15:57

  966. Ben de tunalı mağazasından 1. Olarak aldım. Geçen sene kaçırmak ne kadar koyduysa artık... Bana ve sırada tanıştığım insanlara verilen ürünün batch kodu ise ocak 2019 gösteriyordu. Çalışanlar güler yüzlü ve sabırlıydı. Rujun rengine ve yapısına da bayıldım. Sarı alt ton için biçilmiş kaftan gibi.

  29 temmuz 13:08