yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (122)
  • oylar (79)
  • medya (4)
  5

  1. Kendi uktemi doldurayım.

  Bugün bağdat caddesi’ndeki büyük watsons mağazasında bu kapatıcıyı gördüm. Aslında almak istiyordum ancak mağazadaki en açık ton c4’tü ve bana koyu kalacağını düşündüğüm için almadım. Stand dizaynından anladığım kadarıyla türkiye’ye c1-c10 arasındaki tonları gelmiş (her ton için standda bölme hazırlanmış). Ben c14 tonunu da kontür için denemek isterdim ancak türkiye’ye sanırım bu ton gelmedi.

  Bu kapatıcıyı beklememin sebebi yurtdışındaki youtuber’ların olumlu yorumları. Tarte shape’e benzetenler hatta tarte shape kadar kurutmuyor diyenler oldu. 

  12 nisan 2018 15:55 12 nisan 2018 16:36

  2. Sebi bebi'nin tarte ile karşılaştırdığı videosundan sonra c2 rengini gidip aldim. (gizlinot: Yurtdisinda bu tonu mevcut, turkiye'de yokmuş galiba) tarte kullanmadim ancak kuruttugunu okumuştum bircok yerde. O kadar mi bilmiyorum kullanmadığım icin ama revolution da gayet kurutuyor. Cizgilere doldu ve çöl gibi kuru görmeye basladim göz altlarimi. O yüzden pek sevemedim. Göz altlarımı cok nemlendiren bir krem alırsam tekrar geri dönüp denemeyi düşünüyorum simdilik bir kenarda duruyor.

  13 mayıs 2018 16:03

  3. Tarte shape muadili olduğunu söyledikleri için Watsons mağazasında baktım,ancak bizde cidden koyu renkleri gelmiş.Yani bizim en esmer tenlimiz bile latin görünür, o kadar koyu renkleri getirmelerinde ne mantık varsa anlamadım. İnternet videoları (ah o videolar) herkes aşırı derecede tavsiye ediyorlar. Renkleri gelince belki deneme şansımız olacaktır.

  13 mayıs 2018 16:30


  4. Tarte shape tape kapatıcıya muadil olarak gösterilen yapı olarak benzesede duruş olarak benzetemediğim kapatıcı

  13 mayıs 2018 19:19

  5

  5. C1 rengine sahibim. Göz altlarım çok sorunlu değildir hafif morluklarım var sadece.ürün yüksek kapatıcılık sağlıyor ben de. Annem de denedi ve o da kapatıcı buldu ürünü(gizlinot: Kendisinin göz altları yoğun mor) kurutma yapmadı çok güzel aydınlık verdi. Ürünü sabitleme ihtiyacı da duymuyorsunuz. Kısacası biz baya memnun kaldık(gizlinot: Tarte shape tape kullanırsam karşılaştırır editlerim)

  13 mayıs 2018 23:07 13 mayıs 2018 23:44

  6. renk skalası ülkemize yeterli çeşitlilikte henüz gelmemiş fakat yüksek kapatıcılığıyla tarte shape tape’e muadil gösterilen bir ürün.

  17 temmuz 2018 00:46

  5

  7. Belirli Watsons mağazalarda olması nedeni ile geldiği günden beri almak için beklediğim kapatıcı; sonunda aldım. 20 gün kadar oldu kullanıyorum. Çok memnunum şuan yapısı yoğun ama asla çizgilere dolmuyor sabitlemeye ihtiyaç duymuyorsunuz sür unut bir ürün o kendi üstüne düşeni gün içinde yapıyor. Bendekiler C2 ve C3 rengleri; İnternet sitesinden aldığım için pek emin olamayıp ikisini de aldım C2 sarı alt tonlu C3 pembe alt tonlu ikisi de aynı açık renkteler eğer sarı alt tonluysanız C2 pembe alt tonluysanız C3 tercih edebilirsiniz. Açık tenli biriyseniz bütün fondötenlerimle de çok iyi anlaşıyorlar indirimde 16 liraya almıştım. Ürünün normal fiyatı 32 liraydı 

  27 ağustos 2018 10:58


  8. Watsonstan alışveriş yapmayan bir ben kaldığım için internet sitelerini stalklamama sebep olan kapatıcıdır. Gramajına bakmadım ama ürünün görünüşünden dolayı bana az geldi. Onun dışında bir kez watsonsta tester denedim bileğimde ve cidden yoğundu. Benim gibi göz altları olan insanlara iyi gelecektir

  27 ağustos 2018 12:22

  9. Mağazalarda anında tükenen ve sadece online alışveriş sitesinden bulup alabildiğim bir kapatıcı. Yoğun ve yumuşak dokusuyla herkesin kalbinde taht kurmuş ince yapılı, günlük kullanıma uygun güzel bir ürün.

  28 ağustos 2018 02:20 4 eylül 2018 00:47

  10. shape tape'e muadil olarak gösterilen bir kapatıcı. c6 rengini sipariş etmiştim shape tape'de light medium honey rengini kullanıyorum ikisi hemen hemen benzer tonlar. ben ten rengimden açık sevmiyorum göz altlarımı çünkü.

  muadil mi gerçekten dersek kesinlikle muadil. yapısı oldukça benziyor. shape tape biraz daha örtücü ve dokulu elbette. altına iyi bir nemlendirici sürerseniz çizgilere az doluyor ikisi de. revolution bir tık daha fazla doluyor ama çok bariz bir fark değil. kalıcılıkları arasında da uçurum bir fark yok. ben göz altımı pudra ile sabitlemeyi sevmediğim için zaten saatlerce kalmıyor hiçbir concealer. revolution biraz daha hızlı uçuyor.

  sonuç olarak shape tape gerçekten çok güzel. ama ülkemizde yok ve kurun çılgınca yükselmesinden dolayı neredeyse 200 liraya geliyor, o da yurt dışında alırsanız, instagram satıcıları daha kur 3.5 civarındayken 180'den veriyorlardı şimdi ne oldu bilemem. revolution indirimde 22 lira. ve aralarında bu denli uçurum bir fiyat farkını hakedecek kadar büyük farklar yok. denenmesini tavsiye ederim.

  29 ağustos 2018 10:44