yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (79)
  • medya (0)

  1. çok sinir olduğum bir durum.

  eğer makyaja biraz ilginiz varsa ve fazla ilgisi olmayan kızlardan bir tık fazla makyaj yapıyorsanız direkt "çok makyaj yapan, doğal olmayan" kız olursunuz. çevrenizde bir sürü "ay ben çok makyaj yapmayı sevmiyorum, doğallıktan yanayım"cılar belirir. sanki biz okula kim k kontürü yapıp, takma kirpik takıp falan geliyoruz. alt tarafı senden iki ürün fazla ürün kullanmışım. ee?

  bi de "ay canım sen makyajsız da güzelsin neden uğraşıyorsun"cular vardır. sanki ben makyajı güzel olmak için, sana kendimi beğendirmek için yapıyorum :)

  sevimsizler.

  11 kasım 2015 01:50

  2. ''sanane be salak'' demek istiyorum bu eleştri severlere.

  11 kasım 2015 02:05

  3. bir de "bunları cildine sürmesen o sivilceler çıkmaaz" modelleri var. 8 senedir araştırıp denemekten akne üzerine kitap yazacak duruma geldim, ben bu özgüvenle konuşamıyorum. "doğallık daha iyi"ymiş. daha geçen gün burun ameliyatından bahsediyordun ama??

  11 kasım 2015 09:10


  4. benim de zaman zaman muzdarip oldugum durum. bence genelde makyajdan pek anlamayanlar söyluyor bunu. Örneğin sadece rimel ve kırmızı ruj sürüyorum. allık, ten makyajı vs yok. o kırmızıyı orada görüyor ya hemen yapıştırıyor "boya küpüne mi düştün" diye. 2 ürünle bu lafa maruz kalıyorsun. fakat 10 ürünle no make-up make up yap, asla böyle bir şey duyamazsın. çünkü işte anlamıyor olayı, bilmiyor. bir de benim gözlerim badem göz denilen eladır. kirpiklerim de kendiliğinden uzun. kaş ve gözüm arasında da bir makyozun oynayabileceği kadar boşluk var. bu yüzden tek bir siyah göz kalemi dahi çeksem gözüme o ürün hemen kendini belli ediyor. çok çok hafif toprak tonlarında far ve göz kalemi-rimel sürsem gözüme yine "gözünü çıkarsaymışsın" yorumu alıyorum. bi de tabi " cildini bozarsın tatlım bu kadar makyaj yapma" diye de sonuna yapıştırırlar. yapma yauuuv einstein was here.

  11 kasım 2015 09:28

  5. sanırım sadece nişanlımın yaptığı şey. kendisi beni no make up make up ımla sevdi. ben zamanla bile isteye kullandığım ürünleri birer birer açık edince de pek bi şaşırdı kendisi. şimdi de kalkmış diyor ki yüzüne bişey sürdüğünde hemen anlıyorum ama nabeeeer. ben o sephoraya senle girmeseydim sen sittin sene hiçbişey anlamazdın cicim :))) kendisi ilk buluşmada 'yüzünde hiç bişey yok ne güzel' dediğinde yüzümde fondoten eyeliner maskara allık ruj ve belki de hatırlayamadığım daha niceleri vardı :)) neyse efendim işte bunlar hep para tuzağıymış da hem israfmış hem cildimize büyüüüük zarar mış da (gizlinot: cildimde ne zmn ufacık bi sorun olsa hemen baaaaak gördün mü hep makyajdan bunlar modu ) (gizlinot: sanki pazar mac i sürüyoruz yüzümüze ) kimyacı olduğundan işin aslını perde arkasını çok iyi biliyormuş da zaten sektörün kendisi bilmem neymiş de miş miş miş de mış mış mış.... haberiniz olsun kızlar belki de bir gün maskara sürerken kalp krizi geçirebilirsiniz dikkat edin çok sürmeyin ahaha :) neyse beni illallah ettirdiği bi gün bayramlık ağzımı açtım. ya hu sen kafandaki jöleyi inekten falan mı sağıyorsun?? el sabunun, şampuanın hatta bazen saç boyan, kolan, fast foodun bunlar hep yumurtadan mı çıkıyor? sen yüzünü sabunla yıkıyorsun ben jelle ha benimki pahalı evet ama napayım en değerli giysim cildim bebişim :)) bir süredir ses yok bakalım ne kadar sürecek etkisi

  11 kasım 2015 09:28

  6. Dün gece annemle Konuşuyoruz sabah beraber çıkalım evden diye. 7.30 da çıkmamız lazım, 7ye kuruyorum uyandırırım seni dedi. Bende ben 6da kalkarım, makyaj yaparım dedim. İşte o an birikmiş tüm eleştiri ortaya döküldü, Anne- babamdan sağlı sollu. Yok efendim kalk yürüyelim deseler kıçımı kaldırmazmışım, normalde mümkün değil 6 da Kalkıp derse bile gitmezmişim, bu kadar makyaj yapacak ne varmış, yüzüme o kadar kimyasalı sürünce cildim nasıl olacakmış, Düğüne gider gibi makyaj yapıyormuşum artık, zaten tüm harçlığımı makyaj malzemelerine yatırıyormuşum, topu topu yarım saat evden çıkacaksam bile 1 saat komple makyaj yapıyormuşum, Zamanım bu kadar değersizmiymiş. Asıl bomba en sonunda babam yanlız iyiden iyiye ressam gibi oldun, resmen her sabah tablo çiziyorsun suratına dedi. Bu da beğendiğini gösterme kısmıydı sanırım.

  11 kasım 2015 09:41

  7. kapalı arkadaşlarımın daha çok maruz kaldığı eylem. Kapalılık esasında dikkat çekmemek, kendini gizlemek içinmiş de makyaj bu felsefeyle çelişiyormuş da... bi bitmediniz vallahi. isteyen istediğini sürsün.

  11 kasım 2015 10:01


  8. Makyaj yapmadığım günlerde sivilcelerin ne kadar kötü gözüküyor derler. Bir kaç bişey sürdüğünde ise ya sen makyajsız güzelsin makyaj yapma derler valla bende şaşırmış vaziyetteyim. O gün nasıl mutluysam ona göre makyaj yapıyorum. Ya da yapmıyorum. Ruh halime göre yani :)

  11 kasım 2015 10:32

  9. (link: https://youtu.be/a-5HALHzxKE şu şekilde ) cevap vermek istediğim eleştiri.

  Cilt benim miras benim size ne kaarşim.

  11 kasım 2015 18:13

  10. yapsan (bkz:makyaj yaptığı için eleştirilmek )

  yapmasan (bkz:makyaj yapmadığı için eleştirilmek )

  nedir milletin bakımlı kadınlarla derdi anlam veremiyorum. Sanki sana yapıyor makyajı, sanki senin cildine zarar. Sanane kardeşim makyajımdan, rimelimden, dudağımdan, rujumdan. Makyaj yapmayı seviyorum, makyaj yaparken geçirdiğim zamanlarda kendimi mutlu hissediyorum. Güzel görünmeyi seviyorum, herkesten önce kendim için yapıyorum ve bu benim mutlu olmamı sağlıyor. vikvik doğal olun biraz vikvik o makyajı bana yapsalar bende güzel olurum vikvik bunlar makyaj güzeli vikvik de vikvik. Sen de yap sende de görelim o zaman madem o makyaj sende olunca güzel olacaksan. Makyaj yapamayıp (yapsa da bir şeye benzemeyen) diğer güzel kadınları kıskanan, o kadının kendisinin olmayacağını bilen ve çamur atmaya çalışan erkeklerin sıradan ve gereksiz tutumları işte.

  11 kasım 2015 18:56