sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (12)
 • medya (0)

1. Göğüsleri toparlamak, sıkılaştırmak ve büyütmek adına yapılan ameliyattır.

Bu konuda farklı bir çok ameliyat yöntemi var. Operasyonu geçiren süslülerin bu konu hakkında ki tecrübelerini paylaşmalarını isterim.

Annemin bir arkadaşı ankara'da çok ünlü bir doktora yaptırmıştı bu ameliyatı. Sonrasında tamamen his kaybı yaşadığını söyledi. Emzirme durumlarına etkisi felan nasıldır, detaylı olarak yorumlarınızı beklerim.

12 mayıs 2015 23:14

2. his kaybını bilmiyorum ama bi arkadaşımın yaptırdıktan sonra anlattıkları üzerine konuşuyorum, memesine dokununca sanki içeriye plastik top koymuş gibi hissediyormuş. Yani içeriye konulan silikon ele geliyormuş. Bu da çok kötü hissettiriyormuş iki tarafa da. Bir de ameliyattan sonra baya ağrı yaşamıştı. Keşke yaptırmasaydım'ı çok dedi.

Yani, kendimizi sevelim. Dünyanın en güzel kızları ben küçük memeliysem küçük memelidir! İşte bu kadar :)

13 mayıs 2015 07:27

3. en yakın arkadaşım 18'ine girer girmez yaptırmıştı yaşı genç diye süt bezlerine zarar vermemek adına koltuk altına kesik atıp ordan silikonları yerleştirdiler. arkadaşımın nerdeyse hiç göğsü yoktu silikon takıldıktan sonra 75 beden sütyen takmaya başladı. ameliyata girmeden önce silikonlar bir kabın içinde gelmişti odasına hatırlıyorum. ameliyattan sonra görüntü olarak silikonlar çok yukarda görünüyolardı. doktoru zamanla aşağıya iniceklerini, düzenli masaj yapması gerektiğini söyledi. evet şu an gerçekten o zamana göre daha aşağıdalar ama hem hala normale göre daha yukarıdalar hem de ayrıklar. o sevgilisinin çok beğendiğini söyledi ama benim asla istemeyeceğim bir görüntü. ameliyatının üzerinden 5-6 yıl geçti ve şimdi göğüslerinin asimetrik durduğunu söylüyor. ne zaman dekolte birşey giyse bir göğsü daha yukarıda biri daha aşağıda. şimdide bu görüntüye takıldığı için silikonları çıkarttırıcak. zor bir işlem hemde epey. insanın yaptıracağı doktoru çok araştırıp, iyi bir diyalog kurduktan sonra ellerine emanet etmeli kendini.

13 mayıs 2015 18:25

4. Yaptirmak isteyen süslüler, aquafilling yöntemini de araştırabilirler. Ben bu yaz yaptırmayı düşünüyorum.hem daha doğal hem de his kaybı gibi şikayetlere yol acmiyor. Evet geçici bir yöntem belki(gizlinot: 5 ila 8 yıl arası) ama belki de hevesim de geçicidir ;)

13 mayıs 2015 22:09

5. Tam bir yıl önce geçirdiğim ameliyat. Göğüslerim hiç yok gibi değildi. Zaten doktorum da göğüs kesemin ameliyat için çok iyi durumda olduğunu söyledi. Böylece silikonun daha doğal duracağını belirtti. Kas altı ve koltuk altından 275 cc'lik yuvarlak protez işlemi uygulandı. Göğüs şeklim damla olduğu için, yuvarlak uyguladı. Yoksa üst kısmı çok boş kalırmış. 40 dakikalık bir işlem. Doktorumun çok iyi bir iş çıkardığını söyleyebilirim. 1 haftalık iş iznimde aradan çıkarmış oldum, çok da iyi yapmışım. Bu hayata bir kez geliyoruz ve bırakın da istediğimiz gibi, nasıl mutlu hissediyorsak öyle yaşayalım.

14 mayıs 2015 10:06

6. tamı tamına 10 gün önce en yakın arkadaşıma yaptırdığımız operasyon. 70A olan göğüslerini 75C kıvamına getirdik. Kas altı değil doku altı yapıldı. damla şeklinde silikon kullanıldı. arkadaşım 36-34 beden olduğu için abartı olmasından çok korkmamıza rağmen sonuç çok güzel oldu. sabah 7 de girdiğimiz hastaneden akşam 9 civarı çıktık. operasyondan sora herhangi bir zorluk olmadı. ilk yarım saat ağrı hissettiğini söyledi ancak narkozun etkisi sürdüğünden derin bir uyku uyudu ve uyandığında çok iyiydi. hatta tüm öğleden sonrayı işte benim stilim sitilim izleyip yarışmacıları çekiştirmekle geçirdik, kahkaha atarak girdiğimiz hastaneden yine kahkaha atarak çıktık. ilaçları düzenli kullandığından hiç ağrı sızı yaşamadı. 4. günden itibaren araba kullanmaya ve normal hayatına döndü. haftada bir kontroller devam ediyor. henüz normal sutyene geçmedi hala sporcu sutyeni takıyor ama doktor 3. haftanın sonunda normal sutyenlere geçebileceğini söylüyor. tüm bu olumlu sonuçların elbette bünye ile de ilgisi vardır ancak kadın forumlarında yazan çok ağrılı yorumları gözünüzü çok korkutmasın. bazı durumlarda bu yazdığım gibi çok sorunsuz da olabiliyor. elbette hekimin önemi büyük. izmir'de yaşayan ve bu işleme niyeti olan süslülere hekim önerisinde bulunabilirim. ha son olarak arkadaşım iyi ki yaptırmışım diyor

8 aralık 2015 16:36 12 ocak 2016 17:09

7. senelerdir her sene olmaya karar verdiğim ve sonra yine vazgeçtiğim eylem.

aslında vazgeçtiğim nokta zaruri sebepler olmadan ameliyat masasına yatmak. sonuçta her ameliyat vücutta deformasyona neden olur ve vücut dışarıdan enjekte edilen her maddeye farklı tepkiler verebilir.

bu yüzden teknolojinin ameliyata gerek olmadan meme büyütme konusunda gelişmesini bekliyorum :)

bu arada aqua filling diye bir yöntem duydum ama sanırım çok yeni, pek kaynak yok bu konuda

12 ocak 2016 18:35

8. tanıdığım bir kadın yıllar önce, 40'lı yaşlarındayken yaptırdı ve bildiğim kadarıyla sonuçtan memnun kaldı. göğüs dekoltesini zaten severdi, bu ameliyattan sonra daha çok ve daha güvenle kullanmaya başladı. yalnız, ölçüyü çok iyi düşünmek lazım sanırım. kendisi kısa boylu, her zaman bir parça kilolu bir kadındı ve ilk gördüğümde o göğüslerin o endama fazla büyük olduğunu düşünmüştüm - görünüm orantısızdı. daha sonra kendi de böyle düşündü, biraz daha küçülttürdü mü onu hatırlamıyorum.

hayal ettiğiniz bir göğüs ölçüsü - biçimi vardır mutlaka ama böyle bir operasyonu iyi bir cerraha yaptırmanızı ve onun önerilerini mutlaka dikkate almanızı tavsiye ederim.

bu konuda bir yazı da yazmıştım. fazla büyük memelerin verdiği sıkıntılar ve meme küçültme ameliyatı hakkında da yazmak aklımda ayrıca.

((link: http://www.binkelam.com/gogus-buyutme-ameliyati-6-soru-6-cevap.html)

25 şubat 2016 11:24

9. doğru bir doktor ve sağlıklı bir kararla gayet güzel olan bir eylemdir ama öncelikle insanın psikolojisi bu ameliyata hazır olmalıdır çünkü abartıp aşırıya kaçınca cidden çirkin bir görüntü oluşturanlarda mevcuttur

26 şubat 2016 01:29

10. yaklaşık 7 hafta önce deneyimlediğim ameliyat..

18 yaşımdan beri kafama çok taktığım hep istediğim ama cesaret edemediğim ve yaptırmak için kendi paramı kazanmayı beklediğim estetik operasyon. öncesinde göğüs ölçüm 75A iken, takılan 325cc orta yükseklik yuvarlak şekil mentor marka protezlerle şu an 75C ve açık konuşayım baktıkça çok mutlu oluyorum. zamanla küçülür diyenler oluyor ama inşallah küçülmez diye umut ediyorum. Şimdi ameliyat deneyimimi aktarmak istiyorum müsadenizle;

Her şeyden önce bu işlemde ameliyattan çok ameliyat sonrası süreç oldukça zorlu. Ameliyat oldukça kısa ve kolay benimki 30 dk sürmüştü. protezler göğüs altımdan yerleştirildi ve sanırım bu sebepten göğüs ucumda en ufak bir his kaybı yaşamadım. Ameliyattan sonrası malum klasik anesteziden uyanma süreci üşüme, titreme, boğazda acı, mide bulantısı ve bilimum ben nerdeyim paniği yaşıyorsunuz. Dilerseniz aynı gün taburcu olabiliyor ya da bir gün kalabiliyorsunuz. Ameliyattan sonra bol bol ağrı kesici iğne yapıyor hemşireler ancak an itibariyle

"yan yatamama/dönememe işkence süreci" başlamış olduğu için iğneler bacaktan yapılıyor. Eğer bu ameliyatı olursanız size tavsiyem hemşireden "Aldolan" iğne yapmasını isteyin zira bundan aşağısı kesmez.

Evet ameliyatımızı olup hastaneden taburcu olduğumuza göre gelelim sonrasına ben 1 mayıs tatiline denk getirip evde üç gün istirahat ettim 4. gün işe iki saat kadar uğradım sonra yine 4.gün doktora kontrole gittim ve bandajlarım çıkarılarak sporcu sütyeni giydirildim. Yani 4-5. günlerde ufaktan masa başı işlere dönebilirsiniz ama imkanınız varsa bi hafta on gün kadar çalışmamayı tavsiye ediyorum. zira ameliyattan kaynaklanan yorgunluk, bitkinlik ve ağrılar en az on gün devam ediyor ve sizi bitap düşürüyor. Zaten 10. günde de doktor dikişleri alıyor ve ondan sonra hızlı bir iyileşme süreci başlıyor.

Bu süreçteki en zor şeye gelelim ameliyat sonrası ağrılar..kıpırdayamamak..kapıları bile açamamak,sofradaki ekmeğe uzanamamak, muslukları açamamak..devamlı sırt üstü yatmaktan kaynaklanan sırt ve bel ağrıları, tutulmaları, göğsünüzün üstünde devasa bir kütle varmışçasına rahat nefes alamamak( 3-4 günden sonra geçiyor), hapşıramamak, öksürememek ve hatta gülememek evet çok ciddiyim bu kadar kısıtlanıyorsunuz. Dahası yatarken yatamamak, kalkarken yardımsız kalkamamak. İlk günler hep annemi çağırıyordum o kaldırıyordu yataktan o derece zorlandım ağrılar yüzünden. Gece aynı pozisyonda uyuyup durmaktan sırtım ağrıyınca kalkıp bir iki tur atmam gerekiyordu evde onun için de her defasında annemi telefondan çaldırırdım(başka türlü uyandırmam imkansız :)) uyanır gelir beni kaldırırdı biraz adımlar sonra tekrar yatardım. yaklaşık ilk bir hafta hep bu şekilde geçti ve ben o bir hafta boyunca her an her dk pişmanlıktan öldüm neden yaptırdım bu kadar acıya değer miydi neden dedim durdum. Ancak bu da bir süreçti ve elbet geçecekti nitekim geçti de. Ve 3.haftadan itibaren yan yatmaya başladım ve bu yaşadığım hisler yavaş yavaş ben fark etmeden yok olup gitti. Göğüslerimde yabancı bir cisim varlığı hissiyatı da tamamen gitti artık iyiyim çok şükür. Son olarak en kilit noktalardan birine değinip bitirmek istiyorum. Doktorunuzu iyi seçin, size güven versin, sorularınızı içtenlikle cevapladığını ve size her durumda yardımcı olacağını hissedin ondan sonra kararınızı verin. Ben anesteziden uyanırken ilk gördüğüm doktorumun başımda gülümseyen yüzüydü ve bu bana inanılmaz bir rahatlama ve güven duygusu vermişti.

Umarım deneyimlerim ameliyat düşünenlere biraz da olsun fayda sağlar kızlar sağlıcakla..

edit: ameliyatın üstünden tam 1 yıl geçti ama göğüs ölçüm hala 75c yani değişme küçülme olmadı. ve bu süreçte evlendim de iyi ki yaptırmışım diyorum o yüzden, bence ağrılar acılar göze alınabilir. Eşim de çok beğendiği için ekstra mutluluk sebebi

16 haziran 2017 12:02 2 temmuz 2018 13:32