yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (0)

  1. 15 şubat 2020'de (yani dün) olduğum ameliyattır. 24 yaşındayım, bunun en az 20 yılı sürekli kilo alıp vermekle geçti. Hayatımın hiçbir evresinde diri, dimdik memelerim olmadı. Sürekli kilo alıp verdiğim için sarktılar ve bildiğiniz yırtık gibi derin çatlaklarla kaplılardı. En son 50 küsur kilo verdiğimde, iki yıldır da kilomu sabit korumaya geçtiğinden beri estetik araştırmaya başlamıştım. Vücudumda beni en çok rahatsız eden iki yer vardı birisi memelerim, diğeri de karnım. Utancımdan sevgilime bile gösteremiyordum, bırakın bir erkeğe göstermeyi anneme bile ameliyata ne kadar ihtiyacım olduğunu anlaması için sadece birkaç ay önce bir kez gösterdim. Böyle uzun bir özet geçtim ki ameliyata ne kadar ihtiyacım olduğunu biraz anlatmak istedim, kusura bakmayın süslüler. Ben İzmir'de Ufuk Bilkay'a oldum hem dikleştirme yapıldı, hem de silikon takıldı çünkü fazla deriyi kesip attığı için dikleştirdiğinde memen protezsiz şekilsiz ve küçük kalır dedi. Ben de kendisine güvendim, kararı ona bıraktım. Ameliyat esnasında kaç cc alabileceğine göre kendisinin karar vermesini, sadece çok küçük olmasını istemedigimi ama çok da yapılı durmasını istemediğimi söyledim. Ameliyattan sonra sorduğumda 315'er cclik taktığını söyledi. (Burada küçük bir dipnot geçeyim benim zaten memelerim küçük değillerdi 85b giyiyordum ama dedigim gibi sarkıklardı. Bandajları daha açmadığımız için boyutunu bilmiyorum ama tahminim 85c olduğu yönünde. Öğrenince editleyeceğim burayı.)

   Ameliyattan önceki gece stresten uyuyamadım ve süslüdeki meme büyütme başlığındaki girdileri okudum. Çok acı, ağrı olduğundan bahsetmişlerdi, nefes dahi alamadıklarından, ilk iki gün herkes ağladığından bahsetmişti ve haliyle daha da gerilmiştim. Çevremde de yaptıran kimse olmadığı için soramadım tabii ama girdik bir yola dedim, dönüşü yok bu memelerle mutsuz oluyorsun ne kadar ağrısa da çekeceksin bunu mecbur :d Kendime geldiğimde hiç de yazıldığı gibi dehşet ağrılarım olmadı. Evet ağrıyordu ama verdikleri ağrı kesicilerle minimum bir ağrıydı, sonucta 3,5 saatlik bir ameliyata girmiştim birazcık sızlaması çok normal. Doktorum normalde bir gece kalacaksınız demişti fakat sanırım benim iyi olduğumu görünce isterseniz eve dönebilirsiniz dedi, böylece ilk gecemi evde geçirdim. Ayağa kalkınca pek dik duramıyorum, önlerde bir ağırlık bir baskı hissediyorum, onun dışında çok bir ağrım yok. Perşembe günü pansumana gideceğim, sargıları açıp ölçüm yapacağız ve özel bir sütyen sipariş edecekmişiz. Sargıların üzerinden pek anlaşılmasa da güzel olduklarını düşünüyorum haha ukteyi görünce doldurmak istedim. Yaptırmak isteyen, aklında soru işareti kalan veya acısından çekinen herkesi umarım biraz bilgilendirebilmişimdir. 

   Not: Ben ameliyattan bir bucuk ay önce sigarayı bıraktım, doktorum öyle tavsiye etmişti. Ameliyattan da en az 2 ay sonra iç dedi ama mümkünse içme dedi yoksa doku iyileşmesi gecikiyormuş ve dikiş izleri koyu renk kalıyormuş, morarmalar oluyormuş. Ben bir de sarı kantaron yağı almayı planlıyorum izlere sürmek için. Doktorum da ilaç önerecek sanırım. Perşembe günü güncellerim. :) 

  not2: Merak ettikleriniz olursa mesaj atabilirsiniz süslüler ^_^

  16 şubat 2020 18:35 16 şubat 2020 18:39

  2. defalarca kez kilo alıp veren biri olarak en son sağlam kilo verdim, çünkü tüp mide oldum. tabii yer çekimi, cilt elastik yapısı, al-ver al-ver vücudun eyyorlamasını bozma derken bendeki tüm çıkıntılar ve fazlalıklar sarktı süsülüler. 26 Mart Cuma kombine estetik ameliyatı oldum, meme dikleştirme de bunlardan biri.(gizlinot: brazilian butt)(gizlinot: karın germe)

  öncelikle ameliyat öncesi gerek buradan, gerek başka sözlük ve sitelerden meme operasyonları ile ilgili tonlarca şey okuyup fenalık geçirecek duruma gelmiştim ahah. Asla gerek yokmuş, biraz ağrı eşiği yüksek bir insan da olsam asla meme ameliyatı geçirmiş gibi değilim. protezsiz bir meme dikleştirme ameliyatı oldum, öncesinde çok kararsız kaldım silikon olsun mu olmasın mı diye ama doktorum da gerek olmadığını söyledi, benim de ailemde meme kanseri geçmişi olduğu için çok içime sinmedi. Silikon kansere sebep olur mu olmaz mı bilmiyorum da, herhangi bir durumda teşhis gecikmesi, işin zorlaşması beni çok pişman ederdi açıkçası. ameliyattan önce ya 75-80d idi ölçüm, şu anda henüz sargılarım açılmadığı için tam bilmiyorum ama doktor yarım cup daralacağını 75-80c olacağını söylemişti zaten. 

  kombine ameliyat olmama rağmen hastanede 1 gece kaldım, sadece meme olsaydı 6-8 saate çıkartıyoruz kişinin de isteğine bağlı demişlerdi. ama virüsten dolayı gerekli olmadıkça tutmak istemiyorlar anladığım kadarıyla. ameliyat sonrası hiç ağrım olmadı anestezi etkisi geçmediği için sanırım, ertesi gün bir miktar karın bölgemde oldu. bugun 8. günüm, sadece ağır kaldırmıyorum ve kollarımı kutlama yaparmış gibi delicesine havaya kaldırmıyorum, kavanoz kapağı açmaya çalışmıyorum. onun dışında ilk günden beri her işimi yavaş yavaş da olsa yapabiliyordum zaten.

  protezli meme dikleştirmelerde biraz daha ağrı oluyor demişti doktorum. protezsiz meme dikleştirmelerde meme yukarı kalkıyor, fazla deri alınıyor ve meme sıkı görülüyor ve meme başı(gizlinot: areola) büyüklüğü ideal seviyeye geliyor. benim sağ memem 4.5 cm sol mememde 5 cm sarkma vardı, şu an top gibi ve yukarıda duruyorlar. dikleştirme ameliyatındaki küçülmeyi bol bir gömleğin daralması olarak betimlemişti doktorum, dağınık ve gevşek görüntüden sıkı ve toplu bir görüntü elde ediliyor. özetle; her şey yolunda arkadaşlar, korkulacak bir ameliyat değilmiş. operasyon öncesinde okuduğum aşırı ağrılı entrylerden sonra, bir nebze yardımcı olmak için bu entryi giriyorum. sorular olursa yardımcı da olacağım. 

  4 nisan 15:25

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar