yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

  1. ingilizce kelime haznenizi geliştirmeyi vaat eden bir telefon uygulaması.

  indirip kayıt oluyorsunuz ve size uygun bir ders seçiyorsunuz. dersler (gbkz: yds) kelimeleri, (gbkz: toefl) kelimeleri, iş ingilizcesi, en çok kullanılan 300 kelime gibi farklı seviyelerden oluşuyor.

  kelimeler tek tek ve kelimeye ait bir görselle ekrana geliyor. ayrıca kelimenin nasıl seslendirildiğini de dinliyorsunuz. her kelime üzerinden defalarca geçiliyor ve nihayetinde öğreniyorsunuz. kapatınca unutacakmışsınız gibi gelse de aslında görsel ve seslendirme ile desteklendiği için daha sonra kelimeyi her ikisinden birini kullanarak hatırlıyorsunuz.

  ben bir süredir kullanıyorum ve öğrendiğim kelimeleri kullanma şansım olmadı henüz. ama durup düşününce kelimelerin %95'ini hatırlıyorum. uygulamayı kesinlikle tavsiye ederim.

  1 şubat 2016 14:54

  2. Sitesi uygulamasından daha kapsamlıdır. Aradığınız çoğu dili, istediğiniz seviyeden başlayarak öğrenmenizi sağlayan alıştırmaları içerir. Uzun süreli ve kısa süreli hafıza geliştirme teknikleri ile çalışır. Alıştırmaları bitirdikten sonra, belli bir süre sonra bu alıştırmaları tekrar etmen için seni uyarır ( 20 dakikaya gel ya da 3 gün sonra bunları tekrar etmek için uğra, gibi ). 3 sene önce heves edip şöyle bir baktığım italyanca basic cümleleri hala hatırlıyor olmamı sağlayan site.

  1 şubat 2016 14:59

  3. Üç gündür kafayı bu siteyle bozdum. Çok çok çok güzel ve faydalı.

  (link: https://www.memrise.com memrise )

  - İçerisinde bir sürü dil seçeneği barındırıyor ve öğrendiğiniz kelimeleri geçici olarak değil de beyinde uzun zamanlı hafızaya kaydederek öğrenmenizi sağlıyor.

  - istediğiniz dili istediğiniz seviyede öğrenebiliyorsunuz. Başlangıçtan ileri düzeye hatta akademik ya da mesleki düzey seçenekleri bile var.

  - bir kelimeyi yanlış yazdığınızda size en az 10 defa soruyor ve aklınızda iyice kalmasını sağlıyor.

  - MEMSler yardımıyla çoğu kelime resimli ya da size o kelimeyi kolay ögrenebileceğiniz görsel videolara sahip.

  - zaman ayarı yapıp size 1 dakikada kaç tane kelimeyi doğru yapabildiğinizi soran oyunlar var.

  - öğrendiğiniz kelimeleri tekrar et seçeneğinden karışık test gibi çözüp öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz.

  - daha önceden de bahsedildiği gibi, web sitesi uygulamasından çok çok daha iyi. Hem daha çok içerik var hem de kullanım açısından daha rahat. Mesela, uygulamasında sadece memrise'in kendi hazırladığı kurslar varken, websitesinde kullanıcıların oluşturduğu kursları da görebiliyorsunuz. ( ben şu an yds ispanyolca için bir kullanıcının paylaştığı yds özel çalışmasını kullanıyorum ve çok faydalı.)

  - siz kelimeleri bildikçe size puan veriyor ve her bir puan limitini aştığınızda belirli bir seviyeyi atlıyorsunuz. Kullanıcılar arasında haftalık, aylık ve genel sıralama var. Bu puanlama sistemi de size başarmak, sıranızda yükselmek için motivasyon veriyor.

  - günlük hedef belirleyebiliyosunuz. Her kurs için Günlük 15 dk, yarım saat ya da 45 dk gibi seçenekleri var.

  - uygulama ücretsiz ama pro seçeneği de var. Bana ücretsiz olan kısmı yetiyor da artıyor bile. Pro kısmında ise sadece öğrendiğiniz kelimeleri kaydetme, dili native konuşanlarla pratik etme gibi imkanlar sunuyor. Hatta seviye atladığınızda ise %20 indirim yapıyor. Ben onun yerine kelimeleri not defterime yazıyorum.

  - henüz 3 gün olmasına rağmen günde 1 saatimi ayırarak daha önce hiç bilmediğim 140 kelimeyi öğrendim. Hem de hiç sıkılmadan, yorulmadan. Kendime de bir kelime defteri yaptım. Öğrendiğim kelimeleri 10'arlı gruplar halinde yazıp öyle çalışıyorum. Şu an aldığım kurs 35 seviye ve ben 3 günde 10. Seviyeye geldim. Hedefim ise 1 haftada bu yds özel kursunu bitirip ihtiyaca göre diğer bir kursa başlamak.

  - bu arada kursları ihtiyacınıza göre seçebiliyorsunuz. Mesela ; zamanlar, fiil çekimleri, sınavlarda en çok çıkan kelimeler, ileri düzey kelime bilgisi, zarflar, sıfatlar, en çok kullanılan 500 kalıp, deyimler vs vs.

  - şu an için ispanyolca kursunu ciddi anlamda kullanıyorum. İngilizceye ise akademik olarak yds ispanyolca sınavı bittikten sonra başlayacağım. Arada yorulduğumda ise Korece 1 kursunu çalışıyorum. Hem kafam dağılıyor hem de eğleniyorum.

  - son olarak, bana göre memrise kesinlikle duolingo sitesinden daha kullanışlı, daha çok içerik var ve sistemi oturmuş geliyor.

  * elimden geldiği kadarıyla açıklamaya çalıştım ama aranızda henüz bu siteyi bilmeyenler varsa 'websitesini' ziyaret etsin, daha açıklayıcı olacaktır.

  ** ben henüz bir eksi yanını görmedim şu zamana kadar fakat olur da görürsem yine burada sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

  Kolay gelsin :)

  9 şubat 2017 12:01 9 şubat 2017 12:15

  4. İspanyolca öğrenmek için google'dan apksini indirdiğim dil uygulaması. Çünkü neden tam sürüm kullanmayayım?

  Bence güzel bir uygulama. İspanyaya gitsem bu öğrendiğim ispanyolcayla yolda kalmam herhalde.

  Ayrıca Narcos izlerken birkaç kelimeyi anlayınca bir anlık ispanyolcayı çözdüm hissi gelmesi müthiş :d

  9 eylül 2017 11:41