sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (9)
 • medya (0)

1. geçen hafta salı günü geceyi hastanede geçirdim. hemşireyi ara sıra kontrol için çağırıyordum. bir ara hemşirenin yerine gelmesini beklerken o gece hastanede kalan hastalardan birinin kağıdı gözüme ilişti. yakından baktım barkoddaki ad soyad merve aksak asadsdafdaf baya gülmüşüm odamdaki televizyonda ufak tefek cinayetleri izliyordum şaşırdım. meğer o gece tam karşımızdaki odada merve aksak diye biri doğum yapmış.

bu da böyle gereksiz bir anımdı :)))

24 şubat 2018 00:26

2. Adına başlık açılmasını hak ediyor:)

Tanım: (gbkz: aslıhan gürbüz)'ün canlandırdığı (gbkz: ufak tefek cinayetler) dizisi karakteri, the mother of cheesecakes.

24 şubat 2018 00:57 24 şubat 2018 00:57

3. bu konuda ne düşüneceğimi tam bilmiyorum ama arkadaşlarım tarafından sıkça benzetildiğim dizi karakteri

edit: beğenmeyen küçük oğluna almaz arkadaşlar :)

24 şubat 2018 01:02 24 şubat 2018 10:00

4. bu karakteri kendine öğretmen olarak görenlerden +1 de benden. o kadar ihtiyacım var ki hiç taktik insanı olamıyorum hep çat çat söyleyeyip hep ayıp eden kötü ben oluyorum.

24 şubat 2018 13:11

5. aksak soyadını çıkar geriye sudan çıkmış bir balık kalacak olan karakter. yani o da aslında bir mervecik. etrafındaki herkesi yönetmeye bayılan, insanların açıklarını ve zayıf yönlerini bulup işine geldiği gibi kullanarak bu şekilde zayıf noktalarını gizlediğini zanneden, kendine biat edilmesinden gizli bir haz duyan biri. o kadar ki evliliğini bile bir proje ve güç yarışı olarak görebiliyor. her şey serhan aksak'ın eşi merve aksak olabilmek için onun gözünde. bu uğurda en yakın arkadaşı, dahası sisterım dediği insana bile yeri geldi mi tuzaklar kurmaktan çekinmeyen, kaybetmekten duyduğu korku adına sinsi planlarını içten içe devreye sokan tehlikeli bir tip.

merve aslında hayata karşı kırılgan ve bir o kadar da yaralı bir kadın. bugüne kadar dizide bu yönü çok yansıtılmadı belki ama, ilerleyen bölümlerde daha da derine indikçe yer verilir herhalde minik minik detaylara. tahminim bu yönde yani. güçlü görünen, etrafına sürekli bu imajı çizen, ben dedim oldu ve konu kapandı diyen egosu çok yüksek bir kadın. bu onun görünen yanı. güç ve itibar uğruna her şeyi yapabilen, etrafındaki insanları buna göre şekillendiren insanlar aslında en güçsüz ve yenilgiye hiçbir zaman ihtimal vermediği için savrulup hatalar yapmaya en meyilli insanlardır. merve aksak da bende bu imajı yarattı bugüne kadar. bence bu da göstermek istenmeyen diğer yanı. ilerleyen bölümlerde fikrim değişir mi, yoksa daha da güçlenir mi bilemiyorum tabii izleyip göreceğiz.

bu arada hakkı var aslıhan gürbüz bu kadını çok güzel oynuyor. oynamıyor, adeta tepeden tırnağa yaşatıyor. diziye ivme kazandıran, karakteri bu kadar sevilip, izlenir kılan da bu bence. türk dizilerindeki kadın karakterlerin yarısından fazlası aynı tip olduğu için bu kadar beğenildi, kabul gördü ve dizi de bunun ekmeğini haliyle yiyor tabii.

yalnız karakter olarak pek çok kişinin sevdiği, hatta ondan öğrenecek çok şeyim var dediği kadın bir dizi karakteri değil de, gerçek hayatta sürekli dibinizde biten bir tip olsaydı sanırım aynı şeyleri düşünmezdi birçok kişi. sürekli her hamlesini yakından izleyip, her an tetikte olmanız gereken birini kimse etrafında görmek istemez herhalde.

24 şubat 2018 16:24 24 şubat 2018 16:27

6. izleyicilere akıllı diye yutturulan ama etrafındaki herkesin süzme salak olmasından faydalanan karakter. iş veya okul arkadaşınız olsa katil oluruz ama dizide (gbkz: aslıhan gürbüz) oynayınca severek takip ediyoruz.

24 şubat 2018 18:50

7. Bu kadar mı korkuyorsunuz ayol benden, Biraz öz güven ama değil mi? Diyen ufak tefek cinayetler dizisi karakteridir

24 şubat 2018 20:13 24 şubat 2018 21:50

8. İlk bölümlerde bu nasıl kötü bir kalp diye düşünüp durmuştum fakat kadının bir aurası var. İnsan gözlerini alamıyor. Fıkır fıkır her an ne olacak ne yapacak diye bekliyor insan. Gerçek hayatta olsa asla hayatımda tutmayacağım fakat dizide taytay’la beraber en favori karakterim kendisi 

26 şubat 2018 12:36

9. Kullanıcı adımdan anlaşılacağı üzere bayılıyorum! Dizi tarihimize geçmesi gereken nadide karakterlerden biri olduğunu düşünüyorum. Bu kadar sevilen sayılı karakterlerden bence,ikinci sezonda yürü be Merve Aksak.

27 temmuz 2018 21:15