0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar ()
  • medya (1)

1. gökçeada'nın efibademi ile meşhur meydani pastanesi tarafından üretilen nemlendirici krem. ben efibadem ve zeytinyağı siparişi verirken uygun fiyatına (10 TL) tav olup sepetime ekledim. Yaklaşık dört beş aydır kullanıyorum.

Açıkçası buraya yazmak konusunda çekincelerim vardı, hala da var. bu kadar memnun kalmış olmasam ve arkasına besin ürünleri üreten, diğer ürünlerini daha önce denediğim ve güven duyduğum bir marka olmasa yazmazdım da sanırım.

çekincemin sebebi şu: mail atmama rağmen ürün içeriği konusunda tatmin edici bilgi alamadım şirketten. oysa saf ürün olmadıkça (gizlinot: (misal sadece zeytinyağı, badem yağı)) veya sabun gibi nasıl yapıldığı zaten bilinen ürünler olmadıkça alerjik bünyeler de dikkate alınarak ürün içeriğine açıkça yer vermek gerektiğini düşünüyorum.

Web sitelerinde yazana göre krem el yapımı ve zeytinyağından imal edilmiş. cildi besleyip kırışıklıklara iyi gelme iddiası bulunuyor.

Kırışıklıklar konusunda birşey söyleyebilecek yaşta değilim ama cildi beslediğini gerçekten hissediyorum. Kimi zaman gece yatmadan bezelye boyutunda bir miktarı önce elime yayıp sonra yüzüme yedirerek, kimi zaman da yüzüme bol bulamaç sürüp masaj yaptıktan sonra hafif bir yüz temizleme köpüğü ve konjac süngeri ile yıkayarak kullanıyorum.

Yağlı cildimde herhangi bir sivilceye neden olmadığı gibi sanki sivilce oluşmasını da engelliyor gibi geliyor. Zira her gün düzenli kullandığım zamanlarda regl öncesi bile sivilce çıkmıyor yüzümde.

Ayrıca neredeyse her kreme alerjik reaksiyon gösteren bir arkadaşıma denettirdiğimde onda bile herhangi bir alerji yapmadığını belirterek bitireyim.

edit: yeni ambalaja geçmişler gördüğüm kadarı ile, çok hoş olmuş, profesyonel durmuş. yanına içerik bilgilerine yer veren bir bilgilendirme kartı da koymuşlar. (gizlinot: pahalanmadan stoklasam mı acaba, swh )

ikinci edit: nedense yeni ambalaja geçtikten sonra kremin yapısı değişti gibi geldi bana. bir kere eskisi gibi bereketli değil. önceki kremi eşe dosta dağıtmama, her tatilde yanıma almama rağmen bitmek bilmemişti ve bitene kadar kokusunda vs hiçbir değişiklik olmamıştı. yeni ambalajlı krem ise daha küçük boyutta olmasına rağmen sonuna yaklaştığımda eskisinden farklı kokmaya başladı. yapısı da daha sıvımsı. velhasıl eskisi kadar sevmiyorum artık ne yazık ki, son alışverişimde bol bol almıştım, onlar bitene kadar da kullandım ama artık yenisini sipariş etmeyeceğim sanırım. yazık oldu çünkü gerçekten ilk hali benim cildim için aramalarıma son veren nemlendiriciydi. (gizlinot: şimdi yine deneme yanılmalardayım)

30 mayıs 2014 20:30 11 şubat 2016 13:32

2. (yazar: fifiri)nin (no:12611)girdisi üzerine merak edip aldığım, 6 aydır da neredeyse her gün kullandığım zeytinyağ içerikli krem.

(gizlinot: içeriğini bilmiyorum. )

bütün yüzüme gece yatmadan önce gözaltlarım dahil sürüyorum. uyuyorum. sabah yıkama jeli- sabunla yıkıyor günlük rutinimi yapıyorum.

yağlı-karma, sivilce sorunu her an olabilecek bir cildim var. bu krem cildimi fazladan yağlandırmadı. asla sivilce ya da milia yapmadı. beslediğini ve derin nemlendirdiğini düşünüyorum. benim için yaşlılık bakımı. (gizlinot: antiaging )

büyük boyunun yarısından fazlasını kullanmış durumdayım. bittikçe alıcam.

26 aralık 2014 14:28 26 aralık 2014 14:28

3. Aktif kullanıcısı olduğum süper ötesi krem. Uygun fiyatı aklıma takılmadı değil ama en kötü ihtimalle beğenmezsem ellerime sürerim biter diye düşünmüştüm alırken. Gökçeada Efıbadem Pastanesinden online olarak satın alabiliyorsunuz. Yanına meşhur Efıbadem kurabiyesinden de almayı unutmayın benden söylemesi. Bir tahta kadar kuru fakat pusuda her an sivilve çıkarmak için bekleyen cildimde ağır yapısına rağmen sivilce veya milia yapmadı. Yüzüme sürdükten sonra yine de korkumdan bir peçete yardımı ile fazlalıkları hafiften alıyorum, nasıl bir paranoyaksam.

Bitmeden yenisini alırım heralde.

14 aralık 2015 19:31 14 aralık 2015 19:31


4. ürünü satan efibadem pastanesinin sahibinin de dediği gibi her derde deva krem. her yaz gökçeadaya gideriz dönerken on tane alıyoruz, onlar hediye olarak gittiği için döndükten sonra da sipariş ediyoruz. annem ağrı sorunlarında kullansa da ben dudak balmı olarak kullanıyorum. oldukça memnunum yaza kadar bitirir yine giderim o pastaneye herhalde

14 aralık 2015 21:42 14 aralık 2015 21:43

5. Annemin gökçeada tatilinden getirdiği krem.

İçindekiler kısmında "tamamen adamızdan elde edilen zeytinyağı, bal, petek mumu ve iki çeşit çiçekle yapılmaktadır. İçerisinde hiçbir kimyasal katkı maddesi ve koruyucu bulunmamaktadır." Yazıyor.

Karma cildime iyi gelecek mi bakalım umarım sivilce vs yapmaz.

27 ağustos 2017 23:18