sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. Deride oluşan yoğun keratinleşme yani kalınlaşma olayıdır, en çok ayak bölgesinde görülür. Genetik olarak ayak tabanı yüksek olan kişilerde nasır oluşma riski daha fazladır.

  13 eylül 2014 20:07

  2. Nasırınız varsa ayaklarınızın daha doğrusu nasılaşmış ölü derilerinizden kurtulabilirsiniz.

  Bununla ilgili set olarak satılan ürünlerde var. Silk ayak peeling jeli ve sonrasında bakım için kullanılan balm. ayaklarınız bebek teni gibi yumuşacık oluveriyor

  30 temmuz 2015 09:42

  3. nasırınız ileri boyutlardaysa eczanelerden nasır için bir karışım isteyebilirsiniz. taş gibi olan ayakları bebek ayağına çevirir.

  çok da önemli bir durum yok diyorsanız peeling yapın, geceleri vaseline sürüp çorapla uyuyun. ayak törpüsü daha da beter ediyor tecrübelere göre.

  5 ağustos 2015 09:13

  4. nasırın artık açık hale geldiyse ve yürürken canınızı çok acıtıyorsa birazdan yazacağım yöntemi deneyebilir, nasırlarınızdan kurtulabilirsiniz. kendi üzerimde denediğim ve onayladığım bir yöntemdir. özellikle bu sıcak havalarda daha çabuk etki edeceğine inanıyorum.

  geçmişte iki ayak tabanımda da devasa, açık nasırlarım vardı, öyle ki yürümek, ayakta durmak artık işkence haline gelmişti benim için.

  yönteme gelirsek; önce nasır bandı kullanarak ayak tabanımızdaki nasırı bir miktar yumuşatıyoruz (bi iki gün kullanarak) , ardından büyükçe bir domatesi ya da iki üç adet domatesi yarıp, hafifçe eziyor, bir poşete koyuyoruz. poşeti domates nasırın bulunduğu bölgeye gelecek şekilde bağlıyoruz. ben ayağımı poşete sokup bileğimden bağlamıştım. ardından ayağımıza bir çorap geçirerek bu şekilde bir tüm gün-en az 24 saat, daha fazlada olabilir- duruyoruz. bir günün sonunda çpoşeti çıkardığınızda ayağınızın bembeyaz, buruş buruş hale geldiğini göreceksiniz. aynı zamanda nasırın çevresinde deride iyice yumuşamış olacak. nasırın etrafındaki deriyi açarak nasırınızı kökü ile birlikte komple sökebilirsiniz. eğer bir günde olmazsa ikinci gün aynı şekilde hiç ara vermeden yeniden domates bağlayın. sonunda deri ve nasır domatesin asidi ile birlikte iyice yumuşayacak ve nasırı rahatlıkla deriden sökebileceksiniz. ben söktüğümde nasırın köklerini gördüğüm zaman şoke olmuştum.

  ufak bir uyarıda bulunmam gerek, domates sıcak ile birlikte inanılmaz berbat kokuyor, ayağınızı poşetten çıkardığınızda ''aman allahım bu ne?!'' diyebilirsiniz başka ancak sıcak hava domatesin asidinin işe yaraması için gerekli. merak etmeyin iyi bir duş sonrası domates kokusu büyük ölçüde gidiyor.

  aynı dönemde iki ayak tabanımda çıkan devasa nasırlarımdan bu yöntem ile kurtuldum. 15 yıl sonra küçük ayak parmağımda yeniden bir nasır peydah olmaya çalışıyor, yine aynı yöntem ile canımı acıtmadan hazır havalarda inanılmaz sıcakken önlemini hemen alacağım.

  nasırsız günler dilerim :)

  5 ağustos 2015 12:47

  5. Benim de sağ el serçe parmağımın altında ve orta parmağımda oluşan şey.zaten avuç içi derim de kalındır bir türlü yumuşatamam bir de bu çıktı başıma.ne yapsam ki geçse...

  5 ağustos 2015 13:29

  6. Sakın jiletle, özellikle kullanılmış, açıkta bekleyen bir jiletle kesmeyin. Kapabileceğiniz hastalığın haddi hesabı yok. Probleminiz basit bir nasırken septik şokla ölmemek için yapmayın bari. Aslında tek çözümü bol bol nemlendirmek ama siz yinede uzmana görünün en iyisi.

  5 ağustos 2015 14:21

  7. zamanında bana çok çektirmiş illettir. Ayak baş parmağımda 4-5 tane oluşmuşlardı ve yere basamaz hale gelmiştim acılarından. 

  Ayakkabılarımdan kaynaklı olmadığından eminim ama her neyden dolayı oluşmuşlarsa da hala anlam verebilmiş değilim. Nasır bantları, jelleri işe yaramadı, sürekli uğraşır dururdum. Aslında o kadar kolay bir yöntemi varmış ki bundan kurtulmanın ben ilk duyduğumda dalga geçiliyor sandım ama işe yaradı süslüler: sabah uyandığınızda bir şey yemeden ve içmeden evvel nasırınızın üstüne kendi tükürük salgınızdan uygulayın. kulağa çok berbat geliyor biliyorum ama nasırlarım geçene kadar uyguladım ve iz kalmadı şu anda. İnanın dalga geçmiyorum, 2 yıl bu illetten çeken biri olarak ne denediyse geçmeyenleri çok iyi anlıyorum.

  Tükürük salgısının ağrı kesici, mikrop öldürücü gibi özellikleri olduğu düşünülürse bilimsel bir açıklaması mutlaka vardır.

  16 temmuz 2018 05:06