4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • oylar (4)
  • medya (1)
5

1. fragrantica'ya göre notaları şöyle olan parfüm: üst notalar, mandalina, siyah frenk üzümü, sarı üzüm, orta notalar, heliotrope çiçeği (gün çiçeği diye de geçiyormuş), tatlı badem, şakayık, alt notalar isemisk, sandal ağacı ve doğal olarak amber hatta yoğun olarak amber :)

geçen yıl kör alış ile bir şey almış olmak için aldım ve kapağını açıp kokladığım anda vuruldum. bademli, tatlı (şekerli asla değil, hafif bir tatlılık) yoğun başlıyor ama o ilk andaki yoğunluk gittikten sonra kremimsi. bir hale dönüşüyor.

bana kalırsa addict, hypnotic poison gibi oryantal kokuları kullanmayı sevenler, bu parfümü de beğenecek ve ağır bulmayacaklardır. lancome miracle, avon little black dress gibi hafif, çiçeksi parfüm fanlarına gitmez çünkü çiçeksi bir tarafı yok ve hiçbir zaman öyle çok çok çok hafiflemiyor.

kimse tarafından bilinmeyen, etrafınızda kokusunu pek duymayacağınız, karmaşık yapısı olmayan gizli bir hazine.

7 mart 2015 10:47

2. oriflame'in kullandığım parfümleri arasında ilk iki arasındadır. eğer ki çakma parfüm kullanmak istemiyorsanız ve çok da pahalı parfümlere verecek paranız yoksa, kış ve sonbahar aylarında vücut kremiyle beraber kullandığınızda seveceğiniz bir parfüm olacağını düşünüyorum. ağıra kaçmayan, kalıcı ve tatlı bir amber kokusu...

yaz ve ilkbaharda kullanmak için de (gbkz: oriflame paradise parfüm)ü öneririm :) bu da çiçeksi miskli bir koku ve çok kalıcı...

3 nisan 2015 13:32

3. yakın bir arkadaşım almıştı. allahım yok böyle seksi koku ! ağır ve yoğun ama bir o kadar kadınsı bir kokusu var. bence kış kokusu ve esmer ve buğday tenlilere süper gider.

3 nisan 2015 14:45


4. Mükemmel, aşırı seksi bir koku, çok özlediğim canım parfümüm. Yoğun tabi ama ben seviyorum, high end parfümler gibi kalıcı ve kışa çok yakışıyor. Oriflame satan birini bulsam da indirimden alabilsem keşke yine ;(

10 ağustos 2016 08:15

5. Üniversite yıllarımda bir dönem kullandığım parfüm, şişesi hala durur. Bendeki minicik 30ml olanı idi ama günlük kullanmadığım için hemen bitmedi hatta uzuuun süre kullandım diyebilirim.

Diğer süslülerin de dediği gibi oldukça kalıcı odunsu ve seksi bir parfüm gerçekten. Bazı kıyafetlerime iz yapsa da bu yoğunluktaki nadir sevdiğim parfümlerden, tam bir kış kokusu. Gece tabi ki (gizlinot: swh)

10 ağustos 2016 10:15

6. şekerli kokulardan nefret etmeme rağmen baymayan şekeri sayesinde 2. şişemi kullandığım parfümdür.hep hafif kokulara giderken bi arkadaşımın "beni hatırlarsın" diye hediye etmesiyle vurulmuştum kendisine.

yazar notu: sıktıktan bir süre sonra güzelleşen koku.

31 ağustos 2016 19:26

7. Daha önce kullandığım hafif şekerli ve sanki tarçinimsi gibi tam anlamadığım ama güzel olan ne çok ağır ne çok hafif olan hoş bir kokusu var ki ztn kokusu benim tarzımı yansıtıyor. Severek kullanmıştım.

1 eylül 2016 00:38


8. bana direk annemi hatırlatan parfüm. bir dönem oriflame temsilciliği yaptığı için bu parfümü keşfetti. ama ne zaman kokusunu duysam miğdem bulanıyor. bence aşırı ağır bir koku. koku duyarlılığım olmamasına rağmen bu benim başımı ağrıtıyor. kalıcılık konusunda da maşallahı var.

17 temmuz 2017 12:30

9. 50+ kadınlarda çok güzel duran ama bana çok ağır gelen parfüm. Onlarda koklayınca "bu ne??" Diye merakla soruyorum hep aynı cevabı alıyorum.

17 temmuz 2017 12:47

10. her türlü kokuya tahammül edebilirim ama bu parfümün adını duyduğum anda beynime bir sancı giriyor. bak yine girdi zonklamaya başladı beynim.

12 şubat 22:24