sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (11)
 • medya (1)

1. gul, bergamot, yasemin, menekşe, meşe yosununu karistirmislar, acaip orjinal ve hos olmus. tekrar tekrar alip kullanabilecegim bir koku ama cok pahali o ayri.

22 ekim 2013 14:46

2. temiz ve zarif bir koku

19 kasım 2013 12:31

3. Farklı ve oldukça kalıcı bir parfüm. Bir zamanlar su yeşili renginde olan "metal beach" isimli versiyonu vardı ve müthiş bir kokuydu. Mor olanı yaz için fazla ağır kalmasına rağmen metal beach her şartta kullanılabilecek, baymayan ama bir o kadar da kalıcı bir parfümdü. Sonuç olarak kesinlikle, karakteri olan parfümlerden biridir.

17 mart 2014 01:46

4. Hayatımın kokusu dediğim bir parfüm. Çok eski bir geçmişi var, yeni çıkangillerden değil yani. Yaşı hiç de küçük olmayan bir arkadaşım parfümü bende koklayınca "lisedeki sevgilimin kokusuydu" dedi. Biraz soğudum ama olsun (gizlinot: swh). En güzel menekşe kokusudur.

17 mart 2014 10:20

5. benzeri olmayan kokulardan. kullandığım süreçte insanların ilgisini epeyce çekiyordu, birçok kere durdurulduğumu hatırlıyorum. şişesinin tasarımından nefret ettiğim ve aşık olduğum adamın eski sevgilisinin de kullandığını öğrenince terk ettim seneler önce.. ardından şişelerce farklı koku denedim ama hayır, hiçbiri ultraviolet olmadı, olamadı.

pudralı dense de hafif değil kesinlikle. kalıcılığı da yeterli. yaz kış demeden de kullanılabilir.

27 mayıs 2014 09:33 27 mayıs 2014 10:44

6. sıktığımda insanların beni sıcak ve yakın bulduğu koku. böyle bir özelliği var zannımca, sarılmak isteyenler cabası. kışın tercih ettiğim bir kokudur.

9 nisan 2015 13:31

7. Yıllar önce yurtdışında ilk aldığımda hiç bir fikrim olmadan ve koklamadan sırf uygun ve indirimde diye almıştım.Beğenmezsem hediye ederim mantığı ile almıştım ama resmen aşık oldum.O zamandan beri bayıla bayıla kullanıyorum.itiraf etmek gerkirse parfümden cok anlamam ama açık tenliyim ve tenime en uygun muhteşem çiçeksi kokusu ve kalıcılığı iyi olan bir parfüm.tabi ben daha çok yaz ve bahar aylarında kullanmayı tercih ediyorum.

2 mayıs 2015 13:14

8. Tanıdım tanımadığım herkesin ismini öğrenmeye çalıştığı parfüm. Arkadaşlarım ayrı isim almak için uğraşır 2dk yanında bulunduğum tanımadığım biri ayrı. İnatla söylemem. Sen benimsin küçük ultraviolet başkası kullanamaz seni (gizlinot: yazar sapık ve takıntılıdır ) öyle her gün değil de arada bir özel zamanlar da kullanmayı tercih ediyorum kıyamıyorum diyebiliriz. 4 kere sıkmak yeterli geliyor. (gizlinot: seviyorum merkez )

23 ağustos 2015 17:19 ed.23 ağustos 2015 21:16

9. yıllar yılı imza kokum olan (bkz: ralph lauren romance parfüm)ün formülü değişince alerji krizine sokmasıyla yeniden keşfettiğim derin, gizemli ve büyüleyici bir koku. Ralph Lauren'in klasik romantizmine karşı milenyumun post-modern romantik ideallerini yansıtıyor.

Post-modern dememin sebepleri var tabii.

1) Formülünde bütün alt notalar eşit bir şekilde güçlü olarak hissediliyor bu yüzden çiçeksi mi, oryantal mi ayırt edilmesi zor.

2) Paco Rabanne'nin 2000'li yıllar ideallerinden esinlenmiş, ufomsu ve minimal bir şişesi, ergonomik açıdan aşırı kullanışlı ve eşit şekilde püskürten pompa sistemi ile ambalajında da yenilikler uygulanmış.

Benim burnuma, ilk spreyden sonra kişniş otu baskın geliyor, hatta o kadar baskın ki nerdeyse içinde karanfil olduğuna yemin edebilirim. Daha sonra bu baskın ve kekremsi kokuyu, kayısı ve bademin hafif şekerli ve kremsi karışımı dengeliyor ve parfümün cilde iyi oturmasını sağlıyor.

Bu ikilemin arasında, gül ağacı, gül ve vanilya kokusu alıyorsunuz. En son, menekşe tüm bu karmaşayı dindiriyor.

Bence sonuç hakikaten büyüleyici. Beyaz tenliyim ve cildimde çok kalıcı olduğunu söyleyebilirim. Bir iki sprey ve ertesi gün bile yastık kılıfımdan kokusunu alabiliyorum. Fakat migrenli olanları yine de uyarmak isterim şayet ben 2000'lerde 17'li yaşlarımda denemiştim ve çok ağır gelmişti hatta ve hatta başımı ağrıtmıştı ve yıkamak zorunda kalmıştım. 2016 da deneyip bayılarak aldığımda ise, hiç bir migren esamesine rastlamadım. Formülünü değiştirmiş olabilirler yine de migrenli ve alerjili olanları uyarmak istedim. Mutlaka bir parfümeride sıkın ve bütün gün geçirdikten sonra karar verin.

29 eylül 2016 02:24 29 eylül 2016 03:50

10. İlk kullandığım yıldan beri ki yaklaşık 16 yıldır hayatımda olan bir parfüm, kendisi ile aşk yaşıyoruz. Kalıcılığı, kokuyu benden duyanların merakı hep tekrar almama sebep oluyor. Ederini hak ettiğini düşünüyorum.

30 nisan 2017 22:19