yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (5)
  • medya (2)

  1. imza kokum olarak adlandırabileceğim, bir şişeyi bitirmeden ikiniciyi yedeklediğim tek parfümüm.

  uzun zamandır başlığını girmek istiyorum ancak bir yandan da bu kokuyu kimseler bilmesin istiyorum. 2009 yılında kurulan fransız niche parfüm markasının 2017 yılında piyasaya sürdüğü delina, içeriğindeki raven ve litchi'nin ekşiliği türk gülü ve şakayık ile mükemmel bir birleşim içinde. hayatımın boyunca tek bir koku kullanmak zorunda kalsaydım, kesinlikle delina'yı seçerdim. koku kimilerine keskin gelebilir, ancak tatlılık ile bu kadar güzel dengelenmiş bir ekşilik parfümün yaratıcısı Quentin Bisch'in ne kadar yetenekli olduğunu gösteriyor. Silajını, kalıcılığından daha başarılı bulduğum nadir kokulardan biri Delina. Exclusif ile genelde beraber kullanıyorum, Exclusif her ne kadar daha yoğun tatlı olsa da beraber karıştıklarında hem kalıcı oluyor hem de Delina'nın özgünlüğünü sağlayan ekşi ve fresh havadan ödün vermemiş oluyorum.

  ıslak, fresh ve tatlı olarak tanımlayabilirim kokuyu, litchi çok zor beğendiğim notalardan biridir ama bu parfüm en iyi yorumlarından biri litchi'nin. parfümleri cinsiyet ve yaşa göre tanımlamamakla beraber bu parfüm kesinlikle daha kadınsı. yaş olarak net bir aralık verememekle beraber iddialı ve çok keskin stili olanların bir daha düşünmesini naçizane tavsiye ederim.

  parfums de marly markasının en başarılı kadın parfümüdür, yeni çıkan kokuları casilli'yi de kullanıyorum ama bir delina havası yakalayamadım açıkçası.

  fiyatı konusuna gelirsek evet çok pahalı 75 ml için ama bir kez deneyince vazgeçmediğim bir koku oldu, koleksiyonumdan asla eksik olmayacak iki kokudan biri için değdiğini düşünüyorum.

  ilgili medya:
  1
  5 temmuz 2019 15:16 5 temmuz 2019 15:17

  5

  2. Dün aldığım son parfümüm. Bu kokuya bir tanım yapacak olsam kesinlikle masum olurdu. Soft, yumuşak, huzur veren bir koku. Hafif bir koku olmasına rağmen silajı çok iyi. Sabah duştan sonra bir fıs boyun bölgeme sürdüm bütün gün burnuma tatlı tatlı geldi. Kesinlikle imza parfümü olacak kokulardan. Keşke fiyatı da biraz daha uygun olsaydı.

  26 ekim 2019 19:36

  3. muscentten versiyonunu aldım, ya şimdi overrated derim, kullanıp çok beğenip orjinal şişesini almam bi beymen'e gitmeye bakar diyerekten son kararım: deneme aşamasındayım, ama minnoş ve zarif bir koku olduğunu söylemeliyim.

  5 haziran 2020 12:54


  4

  4. Pudralı kokular bir süre sonra boğar beni, ama bu parfümde öyle olmadı. Hem bir ekşilik var, hem aslında pek hoşlanmadığım gül esintileri, hem de durdukça yoğunlaşan pudra. Nasıl oluyor da bu kombinasyon benim burnuma hoş geliyor bilemedim ama elim gidiyor sık sık. Notaları tek tek değil bütün olarak değerlendirmek lazımmış dedim bu parfümden sonra. 

  Tanım: oldukça güçlü bulduğum, ekşi açılıp yoğun pudra ve gül ile devam eden son zamanların popüler parfümü. Saçlarda kalıcılığı muazzam. Açılışı da ve yayılımı da yüksek. 

  3 temmuz 2020 22:40

  5. Dekant veya diğer çakma türevleriyle asla kıyaslanmaması, bizzat beymene gidip koklanması gereken şaheser. Quentin Bisch tarafından yaratılan klasik versiyonu 2017 yılında piyasaya sürüldü ancak bence bu kadar populerleşmesini sağlayan Demi Rawling. herkes sırf Demi yüzünden bu parfümü konuşmaya başladı, Parfums de Marly'nin kendisine yüzde vermesi bile lazım. Ben de nedir bu kadar tantana kesin abartılıyor deyip dekantını yıllar önce sipariş ettiğimde, "alt tarafı güllü lokum bu" diye rezil bir benzetme yapmıştım. neden rezil diyorum çünkü şişesini alma çılgınlığını anca bu sene gerçekleştirebildim ve size demi gibi tepki vermek durumundayım:

  "guys oh my god!"

  gururumuz türk gülü ile açılış yapan Delina'ya litchi ve hafif ekşilik veren rhubarb bitkisi eşlik ediyor. rhubarb asla korkutmasın çünkü o gül gül havasını öyle güzel kırmış ki. alttan alta gelen misk, kashmir ve sandal ağacını iliklerinize kadar hissediyorsunuz. hem bebeksi hem bu kadar çekici ve dişi hem de bu kadar zarif bir koku uzun zamandır duymamıştım. niche kategorisinde değerlendirildiği için fiyatı malesef oldukça yüksek. ancak alınan komplimanlar düşünüldüğünde değer mi, bence değer.

  koku: 10/10

  silaj: 10/10

  kalıcılık: 12 saat

  19 mart 2021 01:32

  5

  6. öncelikle şunu belirtmek isterim, ben ferah parfümlere bayılmam, gül notasıyla da pek aram yoktur. parfümlere olan ilgim sebebiyle çok fazla parfüm videoları izlediğim için delina'yı da görmüş, duymuş, çokça dinlemiş ama koklamamıştım. bir gün beymen'de dolanırken şişesini görünce, çok meşhur bir parfüm olduğu için dikkatimi çekti. bu kokuyu içindeki baskın gül notası sebebiyle asla seveceğimi düşünmüyordum ama kokuya aşık oldum. normalde parfümlere olan sevgimden, ilgimden ötürü hiç bir kokuya bu kadar uzun takılı kalamıyorum ama bu yazı neredeyse delinayla geçirdim ve o kadar sevdim ki, sonra sırasıyla delina exclusif ve delina la rosee flankerlarını da aldım. içlerinde en güzelinin, delina exclusif olduğunu düşünüyorum. en ferah olanı ise, delina la rosee.

  ilgili medya:
  1
  18 ağustos 2021 17:09 18 ağustos 2021 17:21

  7. orjinalini bilmiyorum, kullanmadım ama muscent versiyonunun kokusunun güllü lokumdan farkı yoktur, hiç beğenmedim.

  18 ekim 2021 10:14