yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (72)
  • oylar (62)
  • medya (21)
  4

  1. Hiç katı formda krem allığım olmadığı ve çok merak ettiğim için platin üzerinden 10 liraya almıştım, bugün elime ulaştı. Bendeki rengi 41 dazzling. Açıkçası ürünü beğendim ama uygularken birazcık sıkıntı çektim. Elimde böyle ürünleri uygulayabileceğim bir tek buffing brush tarzı bir fırçam var. Onunla denediğimde fırçaya gelmedi ama parmağımla alıp dağıttığımda güzel yerleşti. Yapısı çok yumuşak değil ama sert de değil dağıtırken zorlanmadım ama likit allığı kadar kolay da değildi. Renge gelirsek bendeki renk içinde altın ışıltılar barındıran gül kurusuna dönük bi bebek pembesi. Işıltıları sim gibi durmuyor ama yapay ışıkta belli olabilir.

  (yazar: eczaci venus) süslümün uktesiymiş.

  5 kasım 2020 22:33

  4

  2. Uygun fiyatlı krem allık ararken ilaç gibi gelmiş pastelin yeni allık serisi. beş rengi var. Ben bana uygun olduğunu düşündüğüm 42 ve 44 numarasını aldım. 42 çok tatlı şeftalimsi gül kurusu, 44 turuncu şeftali rengi içinde hiç pembelik yok. Fırçayla uygulamaktansa Elle uygulamaya daha müsait bir yapısı var. Yüzde çok doğal duruyorlar. Özellikle seyahatlerde fırça taşımak istemediğimde çantama atıp çıkacağım bir ürün. Ambalajında aynasının olmamasına biraz üzülsemde beğendiğim bir ürün oldu. içeriğinde paraben olmaması artı bir özellik benim için.

  Edit: 42 hafif ışıltılı, 44 tamamen mat

  ilgili medya:
  2
  16 kasım 2020 10:45 27 kasım 2020 12:05

  3. Bu ürünü yeni denemeye başladım. Fırçayla değil de direkt parmaklarımla uyguluyorum ben. Gayet doğal pembelik veriyor. Kalıcı da olduğu için ben sevdim.

  17 kasım 2020 01:03


  4

  4. Pastel markasına ait katı formdaki krem allıklardır. Beş rengi bulunmakta, ben soğuk pembe bir allığım bulunmadığı için içlerindeki en soğuk tonlu olan 41 numarayı tercih ettim. Mat bir renk zannederek aldım ancak sedefli bir yapısı var bu rengin. Ancak sim boyutunda bir sedef değil, tamamen ışıltılı doğal bir görüntüsü var.

  Henüz fırçayla deneyimlemesem de duo-fibre fırçalara gelebilecek yumuşaklıkta değil. Daha çok buffing brush, expert face brush tarzında sık kıllı fırçalara gelebilecek bir yapıya sahip. Ancak zannedersem en güzel parmakla uygulanır, zira elin ısısıyla kremsileşiyor ve güzel pigment veriyor. Yanaklarda da kolaylıkla dağılıyor, homojen bir görüntü veriyor. Ben beğendim.

  Ancak 42 ve 43 numara daha hoş tonlar bence. 42 şeftali-pembe arası bir ton, 43 net bir kırmızı ancak pembeye dönük renk veriyor. 44 çok turuncu, 45 ise bronzera dönük bir renk.

  Yalnız olumsuz bir özellik olarak şunu söyleyebilirim, parmağımla üründen aldıkça içinde gri noktalar belirdi, açıkçası ne olduklarına anlam veremedim ama medyaya ekliyorum. Bir de aynası olsa harika olurdu ancak zannediyorum ki maliyeti azaltmak için koymamayı tercih etmişler. İndirimde 14 liraya alınabilecek bir ürün olduğunu düşünüyorum.

  Sevgiler.

  ilgili medya:
  3
  26 kasım 2020 16:10 26 kasım 2020 18:55

  5

  5. Az önce elime geçen pastel markasının krem allığı.

  Bu markanın krem aydınlatıcısını çok severek kullanıyorum, bana onu hatırlatan bir boyutu ve yapısı var. Küçük, 5 gram bir ürün gayet bitirilebilir gibi duruyor.

  İçerisinde çok minik parıltılar var bu benim allıkta çok sevdiğim bir şey, bu sayede sağlıklı duruyor (yüzde belli olmuyor). Çok kuru bir ürün değil ama fırçayla uygulamak zor olabilir, benim sevdiğim uygulama yöntemi parmakla dağıtıp her krem ve likit ürünle kullandığım fondöten fırçasıyla üzerinden geçerek her yere eşit dağıtmak. Bu şekilde çok doğal duruyor bence.

  Burada süslülerin fotoğraflarını baz alarak 42 numarasını edindim. Çok güzel ne pembe ne turuncu bir renk, fotoğraflayanlara teşekkür ediyorum.

  Özetle güzel bir krem allık fiyatı da uygun tavsiye edebilirim.

  Edit: Ekleme

  ilgili medya:
  1
  3 aralık 2020 20:10 3 aralık 2020 20:28

  6. pigmenti çok yerinde bir allık, yapısını biraz pudralı buldum ve kalıcılık çok yüksek gelmedi ancak tonları iyi ayarlanmış. turuncu olanı biraz fazla turuncu ancak bence 14 lira için kesinlikle çok iyi. özellikle krem yapıda ürünleri uygun fiyat skalasında bulmak zor, dolayısıyla pastel'in bu yenilikçi ürünlerinin takdire şayan olduğunu düşünüyorum.

  4 aralık 2020 19:54 4 aralık 2020 19:55

  5

  7. cosmetica indiriminden 22 liraya aldım. bendeki numarası 45.yağlı ciltli olduğum için bir düşünmedim değil alırken. rengi bronzer gibi ama içinde çok hafif bir pembelik var, bu yüzden allık olarak kullanılmaya müsait bir renk. ben çok sevdim,kalıcığı çok yüksek değil, tok kıllı fırçayla uygulamak lazım. 

  ve bu renkten harika ruj oldu. makyajı bütün olarak gösterdi. ben çok sevdim bittikçe ki- gramajı bence çok ideal bir boyutta- alacağım bir seri, elimde çok fazla allık olduğu için diğer renkleri almadım ama aklım da kalmadı değil. 

  21 ocak 2021 15:05


  3

  8. Krem allık ama mat bir hissi var pudralı gibi. Yanağınıza sürünce yağ gibi bir his gelmiyor. Pigmentasyonu da çok az bir görünmesini istiyorsanız bol.bol almak geriyor. Fiyatı 15 tl. Ben dokusunu pek beğenmedim.

  3 mart 2021 21:48

  4

  9. 42 ve 44 numaralarını aldım bir kaç gündür deniyorum. Kutuda krem gibi değiller sertler bazı krem allıkları kutusunda parmağınızla itebiliyorsunuz öyle değil sanki kutuya koyulmuş ruj gibiler. Fırçayla asla uygulanmıyorlar sadece elimle uygulayabildim. Parmakta yağ gibi oluyor.  Fondöten sürmediğim için yerinden oynatır mı bilmiyorum ama sürümü hoşuma gitmedi . Dağıtmak içimde elimi kullandım sürdükten sonra yüzümde fırça ile dağıtmayı denedim yine olmadı. Sürerken de dağıtırken de parmak şart. Kalıcılıkları orta. 42 ışıltılı pembe. 44 rengi çok doğal kutudaki kadar yüzde turuncu durmuyor. Ve ışıltılı değil. Sürümünü sevmesem de yüzdeki duruşunu özellikle 44 nunaranın çok beğendim.

  15 mart 2021 21:13

  5

  10. allık sevgisini krem allıklar sayesinde keşfeden biri olarak tek kelimeyle bayıldığım bir krem allık oldu. böyle biraz daha kahve tonlarına kaçan bir allık arıyordum 45 ile 44 numarası arasında kalmıştım burada 44 numarası ciltte o kadar turuncu durmuyor dendiği için onu aldım çünkü 45 daha çok bronzer gibi durucak gibiydi. yani evet fazla turuncu durmuyor ama turunculuğunu yine de bir tık belli ediyor. rengi tam bir güneşten yanmış allığı. yaz aylarında çok güzel duracağını düşünüyorum, hele ki bronz tenlerde. yapısı parmakla hafif ısıtarak sürmek için daha elverişli. fırçaya biraz zor geliyor ama sürümü yine de güzel oluyor. dağıtması ve kalıcılığı gayet iyi. maske takıp çıkarmama rağmen gün sonunda yanaklarımda hala renk vardı. diğer renklerini de almayı düşünüyorum.

  7 nisan 2021 12:56