0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (0)
  • medya (0)

1. terk ettigim bloguma yazmistim bu urunu, oradan kopyaliyorum.

ürün adından da anlaşılabileceği üzere maksimum içerikle geliyor. Ürünün aktif içeriği salisilik asit. Ayrıca oldukça yüksek bir yüzdede (%10) glikolik asit de içeriyor. Ben bu ürünü özellikle, hepimizin geçirdiği malum dönemlerde, hormonal düzenim bozulduğunda, cildim biraz daha çıldırdığında açıkçası, kullanıyorum. Diğer ürüne kıyaslarsak (first aid beauty padlerden bahsetmistim) oldukça kuvvetli ve açıkçası haftada bir yada ikinin ötesinde kullanmayı cildini tanımayan ve hassasiyeti olan kimseye önermem.

Ürünün içeriği sebebiyle, tahminimce yüksek bir kokusu var ama bizi düşünmüşler ve o kokuyu bastırmak için şeftali aromalı bir koku eklenmiş. Ben çok da rahatsız olmadım kokudan, cilt bakım ürünlerinin bir miktar güzel kokması laboratuar ortamından kurtarıyor gibi geliyor. Bu tabi tercih meselesi. Sonuçta kötü kokan bir ürün çok iyi gelse de uygulamaktan kaçınırım açıkçası. (mesela sülfür maskeleri, oooogh)

Özellikle aktif bir sivilcem varsa, yüzümde ya da vücudumda, bu ürünü resmen buff ediyorum bölgeye, ancak iki denemeden sonra anladım ki benim cildim bu ürünü tamamen cildimde bırakmamı tolere edemiyor. O sebeple ürünü uyguladıktan sonra duruma göre 15-30 dk sonra ya yüzümü duruluyorum ya da nemlendirici bir sprey ile üstünden geçiyorum. 3 gün üstüste uyguladığınızda farkı öyle bir görüyorsunuz ki, benim aklım şaştı.

Pedler diğer ürüne göre biraz daha kalın ve ürün biraz daha yoğun kıvamlı. Ben uzunca bir süre Clarins Gentle Exfoliator Brightening Toner kullanmıştım (ürün kıvamı ona oldukça benziyor). Açıkçası memnundum da fakat daha önce söylediğim yeterli ürün uygulama, seyahatte yanında sıvı ve ayrıca pamuk taşıma gibi dertlerden ötürü tamamen bu pedlere döndüm. Kendilerinden de çok memnunum.

ukte: (yazar: pochemuchka)

31 mart 2017 19:30

2. 60 adet asitli ped içeren ürün. ptr sevdiğim bir marka, asitli pedlere biraz uzak dursam da (gizlinot: pahalı buluyorum ) cilde krem şeklinde sürülen ürünlerdense böyle ped/tonik tarzı şeylerin de artıları var. daha pratik, başka ürünler de kullanacaksanız suratınızda krem tarzı ürünlerin yaratabildiği ağırlık olmuyor (gizlinot: içlerinde yoğun gliserin, shea gibi şeyler içerebiliyorlar çünkü kremler)

%10 glikolik, %2 salisilik asit var. bence en iyi sonuç önce bha üstüne aha ile alınıyor genel olarak. cildim karma. bakımla minimumda tuttuğum gözenek ve siyah nokta sorunum var biraz. asitlere de alışkınım. özellikle fiziksel peeling gibi şeylerde kızarıyor, rash oluyor vb.

bunun içeriğinde %46 alkol denat var. yarısı alkol yani. fena bir miktar. üzerinde bellini (gizlinot: köpüklü şarap ve şeftali suyu kokteyli )kokusu diyor ancak açtığınızda kafadan aşağı absolut şeftali (gizlinot: sevmem) dökmüşsünüz gibi kokuyor bu alkol sebebiyle. asitleri bir şekilde çözmek gerek ama bu kadar yoğun alkolü suratıma sıvamaktan hoşlanmadım. alırken de dikkat etmemiştim, görsem almazdım. cildimde bir tepkiye yol açmadığını düşünüyorum, kullandığım süre içinde bir kaç kez kızarıklık/rash yaşadım ama direkt buna bağlamadım. ancak cildimi daha hassas hale getirdiğini ve payı olduğunu düşünüyorum. haftada 3-4 kez falan kullandım. pedler geniş ve bolca sıvı emmiş halde. ikiye bölerek kullanan çok kişi var. tek haliyle omuza kadar sürmeye yetiyor. suratı yakıyor sürünce.

normal aha etkilerini gördüm bunda da. pürüzsüzleştirme, yumuşatma, gözenek ve yağlanma kontrolü vs. söylediğim gibi asitlere alışkın ve sivilcesiz bir cilde sahip olduğumdan dramatik bir fark beklemiyordum zaten ancak hayranı çok. yorumları genellikle oldukça iyi özellikle akne sorunu yaşayanlarda.

bu fiyattaki bir ürüne bu şekilde alkol basılmış olması hoşuma gitmiyor. bir daha almam herhalde. alırsam da ptr'nin toniklerini tercih ederim sanırım. genel olarak ciltte bırakılan asitleri daha verimli buluyorum. neostrata kremleri mükemmel etki gösteriyor mesela ama onlarda da bha yok (gizlinot: neden bilmem)

benim aldığımda skt vardı. hassas ciltlerin uzak durması gereken, daha çok yağlı ciltlere önerebileceğim bir ürün.

ha bi de cyrene ile yakın fiyattaydı. hello cyrene (gizlinot: swh)

8 aralık 2017 13:13 8 aralık 2017 13:18

3. alkol kokusundan kullanmakta çok güçlük çektiğim bir ürün. her sürdüğümde alkolle yıkanmış gibi hissettiriyor :s gözeneklerimde herhangi bir azalmaya neden olmasa da peeling sevmediğim için haftada 2-3 kez uyguluyorum. ama kullandıktan sonra 5-10 dakika boyunca üzerine bir şey sürmeden asidin etki etmesini beklemenizi tavsiye ederim zira bunu kullanıp hemen arkadasından nemlendirici sürdüğünüzde pek bir işlevi kalmıyor zannımca. çok da bereketli bir ürün bir türlü bitiremedim, bitince tekrar alacağımı zannetmiyorum

8 aralık 2017 17:26


4. Benim için resmen olmazsa olmaz bir ürün. Öncesinde asitli toniklerle zaten tecrübem vardı fakat kullandığım hem en etkili hem de en sert asitli ürün bu oldu diyebilirim. Kullanmaya başladığımda özellikle çene bölgemde ara ara sivilceler çıkıyordu ve yanaklarımda da bir-iki sivilce izi vardı. Ürünü kullanmaya başladıktan yaklaşık bir hafta sonra resmen yüzüm çok daha duru göründü, yani asitli ürünlerin o vaad etrikleri pürüzsüz ve temiz görüntü oluştu. Sonrasında ise sivilcelerim ve lekelerim müthiş bir hızla geçmeye başladı. Yarısını yani 30 pedi kullandıktan sonra zaten eskisi kadar sık kullanmaya ihtiyacım kalmadı ama hala cildim yorgun göründüğünde veya sivilce öıktığında kullanıyorum. Sonuç olarak, özellikle sivilce ve sivilce lekesi problemi nedeniyle asitli ürünler kullanmak isteyen, sert bir ürün olduğundan elbette daha önce asitli ürünlerle tecrübesi olan, kişilere şiddetle öneririm

8 aralık 2017 22:48