yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (1)

  1. gelmiş geçmiş en iyi rock gruplarındandır. hatta (gbkz: the beatles)'tan sonraki en iyi grup olarak görülür. üzerinden 100 sene de geçse unutulmayacak şarkıları vardır.

  1968'te londra'da (gbkz: brian may) ve (gbkz: roger taylor) smile isimli bir grup kurmuş, bu grubun solisti ayrıldıktan sonra 1970'te yerine (gbkz: freddie mercury)'yi almışlardır. mercury grubun adının 'queen' olması konusunda may ve taylor'ı ikna etmiştir. daha sonra basçı olarak john deacon gruba dahil olmuş ve 1973'te kendi isimlerini taşıyan ilk albümlerini çıkarmışlardır.

  grubun ismi gibi, logosu da mercury'ye aittir.(ybkz: queen crest) logoda deacon ve taylor'ın aslan burcu olmasından dolayı iki adet aslan, yengeç burcu brian may için yengeç, freddie mercury'nin başak burcu olduğundan iki adet peri vardır. logoya bütünüyle bakıldığında ortadaki taç, aslanlar ile birleşik krallık armasını anımsatmaktadır.

  8 kasım 2015 00:51

  2. 'i want it all' şarkısı benim için adeta özgüven dopingi olan grup :) evden isteksiz mutsuz çıktığım günler hemen açar dinlerim yolda yürüyüşüm değişir.

  8 kasım 2015 01:01

  3. dünyanın gelmiş geçmiş kanıtlanmış en güzel sesine sahip freddie mercury gibi bir ilaha sahip olan lakin bize kalan tek şey o eski şarkılarını dinlemek olan efsane grup.

  ben bir ara freddie mercury 'nin gerçekten sesinin kusursuz olduğuna takmış durumdaydım. nasıl ya diyordum. ve en yakın arkadaşım dj ve seslerle de bir okadar içli dışlı bi adam. neyse freddie amcamızın herhangi bir sesini, konser esnasındaki sesleri, parçalarındaki sesleri inceledik. normalde bir şarkı çaldığında mixer in ekrana yansıttığı görüntünün üzerinde titreşimler oluyor ve bu her seste oluyor. lakin freddie mercury yi inceledik size yemin ediyorum dümdüz bir çizgi. sıfır dalgalanma. böyle birşey mümkün değil arkadaşlar. gerçekten belki daha güzel sesli adamlar var ama freddie mercury bir şarkıyı söyleyince tamamen dümdüz bir çizgi beliriyor. o kadar bağırarark ani çıkışlar yaparken bile bu çizgi oynamıyor. gerçekten kafayı sıyırtacak bi durum bu.

  8 kasım 2015 06:21 8 kasım 2015 06:22


  4. Aaahhh ahh ne desem az gelecek bu başlık altında. İflah olmaz bir freddie mercury aşığıyım sayın seyirciler. Sesi, duruşu, hareketleri her şeyiyle sahiden aşığım o adama ben. Sürekli dinlerim uyumak için uyanmak için mutluyken mutsuzken her zaman! Çünkü freddienin sesinde bana iyi gelen bir şeyler var buna inanıyorum. Müzik kültürüm yok gibi bir şeydir her şeyiyle bildiğim ve dinlediğim 2 müzik grubundan biridir queen. Her şarkısını şiddetle tavsiye ederim lakin en çok sevdiğim (link: https://youtu.be/2ZBtPf7FOoM killer queen) 'dir ^.^

  Edit: ayrıca klipleri çok eğlencelidir. Özellikle (link: https://youtu.be/f4Mc-NYPHaQ i want to break free) klibi. \o/

  8 kasım 2015 12:40 8 kasım 2015 12:45

  5. Bu dunyaya bir daha boyle bir grup gelmeyecektir. Diyeceklerim bu kadar.

  8 kasım 2015 13:10

  6. 1970'de kurulmuş İngiliz rock grubu. Freddie'den önce Smile adlı bir grupmuş onun katılmasından sonra önerisiyle grubun adı Queen olarak değişmiş. İngiltere'de adlarını duyurdukları albüm için Queen 2, asıl patlamayı yaşatan albüm için ise A night at the opera kabul edilir ki bu albüm içinde Bohemian Rhapsody gibi artık kült sayılan bir şarkıyı barındırır. (gizlinot: kişisel favorim ise prophet's song )

  Freddie en bilindik üyesi olsa da gruptaki herkesin ilginç bir hikayesi gruba kattıkları bir farklılık vardır ki queen'i dönemin diğer gruplarından ayıran da tam olarak herkesin aktif olması kimsenin diğeri altında ezilmemesidir bana göre. En pasif duran John Deacon bile bestelediği bazı şarkılar ile bkz. I want to break free (gizlinot: en bilindiklerden iki örnek daha You're my best friend ve another one bites the dust ) gruba ciddi katkıları vardır ki Freddie'nin sürekli üyelere şarkı söyletme gibi bir sevdası olduğu da bilinir inadını kıramadığı tek kişi de john deacon'dır bu arada.

  Sahne performanslarından da bahsedecek olursam efsaneleşmiş bir tanesi Live at wembley Stadium'dur 1986 yılında yapılmış bu konser canlı da yayınlanmış ve en çok izlenen canlı yayınlardan biri olmuştur 1.9 milyon izlenme ile, konser alanında izleyenler ise o zamanki en büyük stadyum olan wembley'i doldurmuştur

  80'li yılların sonunda ise Freddie'nin AIDS olduğu söylentileri başlamıştır başlangıçta hatta uzun süre Freddie'nin sadece yorgun olduğu bütün bu yoğunluktan söylenir. Grup iki albüm daha çıkarır The Miracle (1989) ve Innuendo (1991). Innuendo ise grubun en efsanevi şarkılarından The Show Must go on'u barındırır ki çok sonraları Brian May bir röportajda bunun ve These are the days are of our lives'ın aslında veda şarkıları olduğunu anladığını ifade eder.

  23 Kasım 1991 tarihinde ise Freddie ölüm döşeğinde AIDS olduğunu itiraf etmiş,bir gün sonrasında da ise vefat etmiştir. (gizlinot: rip to freddie reyiz ) Son müzik videosu ise These are the days of our lives'dır hatta videonun siyah beyaz olma nedeninin Freddie'nin hastalığından dolayı yüzündeki değişimi saklamak olduğu ona rağmen kat kat makyaj yapıldığı da bilinir.

  Son albüm olan Made In Heaven ise 1995 yılında yayınlanır aynı şekilde kült kabul edilen Too much love will kill you da bu albümdedir. Albümdeki Mother Love şarkısı ise Freddie'nin bitiremediği şarkılardandır bundan ötürü grup enstrümanlarla bitirmiştir şarkıyı.

  Gruptan ayrılan ikinci üye John Deacon olmuşur. Brian May ve Roger Taylor hala daha grubu yaşatma adına devam etmekte. çeşitli sanatçılarla ortak turneler düzenlediler geçtiğimiz yıllarda bkz. adam lambert .

  Gelmiş geçmiş en iyi rock grubudur bana göre. Her duyguya hitap eden şarkı bulmak mümkün Freddie gibi bir efsanenin sesi bile yeter dinlemeye. Dinleyin, dinlettirin.

  21 şubat 2016 17:13 9 nisan 2017 16:44

  7. Agir bunalimli gunlerimde konser kayitlarini izleyerek bir nebze olsa da hayata döndugumu hissediyorum.O donemde yasayip konserlerine giden insanlar ne sansliymis,kiskanmadan edemiyorum.Ah Freddie,ne cok sey var soylenecek hakkinda ama kisacasi yetenek ve karizmasiyla beni benden alan insanustu varlik.

  10 mayıs 2017 23:28


  8. Bohemian rhapsody filminin fragmanından geliyorum. Çok önyargılıydım aslında ama fena değil. Bir yandan da çok güzel olsun istiyorum , çok güzel olsun da insanlar queen ile tanışsın. 

  Aralık sonu gibi vizyona girecekmiş, türkiye’de gösterimi kesin değil şu an, umuyorum gelir de sinemada izleme şansımız olur.

  16 mayıs 2018 00:15

  9. (link:https://www.youtube.com/watch?v=v3xwCkhmies böyle ) bir şaheseri bize kazandırmış grup. (gbkz: freddie mercury) sen insan üstü, çok özel bir varlıksın kesinlikle. zaten biliyordum, ama bu şarkı var ya bambaşka bir şey işte. bu nasıl bir ses, nasıl insanın içine işleyen bir yorum, nasıl yalın, ama dokunaklı sözler. bir şarkıyı defalarca dinlemekten bıkmaz mı hiç insan? hayır ağlamıyorum, gözüme freddie'nin o naif ruhundan süzülen romantizmi kaçtı.

  23 haziran 2019 02:15 23 haziran 2019 02:18

  10. Her biri birbirinden diva (gizlinot: Evet, deacon da dahil) dört kişiden oluşan, scrabble oynamayı çok seven ve aralarında durmadan didişen gruptur. (link: https://youtu.be/wAxFUZHxnn0 Şu şekil. ). Bohemian rhapsody filminde gösterildiğinin aksine çoğu tartışma freddie ile roger arasında değil brian ve roger arasında geçmektedir ve ironik bir şekilde şu anda grupta aktif olarak yalnızca ikisi kalmıştır :(

  Ayrıca filmlerdeki tipik arkadaş grubu modeli queen'den sonra ortaya çıkmadıysa bir şey bilmiyorum. Brian may grubun zekisi, hatta nerd'ü bile diyebiliriz. Kendisi astrofizik profesörüdür ve 18 yaşındayken evde gitar yapmıştır. Evet, bildiğiniz sıfırdan gitar yapmış. Grubun arabasına bayılan (gizlinot: i'm in love with my caaar)yakışıklı çapkını üyesi roger taylor. Özellikle 70'ler roger'ı hem yakışıklı hem güzeldir. Güncel roger ise karizmatik bir noel babadır ve hala gideri vardır (gizlinot: :p). Grubun utangacı da tabii ki yumuşak bakışlı, güzel gülümsemeli john deacon'dır. dediğine göre kraliçeyle fırsatı olmasına rağmen tanışamamış çünkü utanmış. Ayrıca freddie'yle bff kıvamında bir dostlukları vardır. Ölümünden bir süre sonra deacon gruptan ayrılmış ve freddie yerine konmaya çalışan kimseyi de beğenmediğini açık açık söylemiştir. Freddie mercury'yi ise biliyorsunuzdur zaten, dramatik bir kraliçe!

  Neyse, bu grup çok özeldir. Rock'a yeni bir soluk getirmiştir. Opera rock'ın en güzel örneklerindendir. 48 yaşındaki, türk sanat müziği ve türküler haricinde hiçbir şey dinlemeyen edebiyat öğretmeni anneme bile kendisini dinletmektedir (gizlinot: Evet baya baya grupla ilgili acayip detayları bile bilen rockcı bir annem var artık) (gizlinot: En sevdiği konserleri de 1981 montreal konseri). Ayrıca özellikle freddie mercury müziğe ve sahneye derinden bağlıdır bana kalırsa. Bunun da en güzel örneği, gerek sözleri gerek yapıldığı ortam ile, (link: https://youtu.be/t99KH0TR-J4 Show must go on ) dur. Sözleri büyük ölçüde brian may tarafından o sıralar çoktan aids teşhisi konmuş freddie mercury'ye ithafen, innuendo albümü için yazılmış. Kayıt için stüdyoya girdiklerinde (1990) brian may freddie'ye yapabileceğinden emin misin diye sormuş çünkü aidsin oldukça ilerlediği bir dönemmiş. Freddie de kendisine çok yakışan şekilde, bir bardak votkayı kafasına dikip "i'll fucking do it darlin'" demiş ve bir kerede kaydedip çıkmış. Daha sonrasını biliyorsunuzdur, 1991'de, innuendo çıktıktan kısa bir süre sonra freddie mercury hayatını kaybediyor.

  30 ağustos 2019 12:10