sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
 • girdiler (6)
 • medya (0)

1. Tam da maşa almayı düşünürken bu başlığın açılması o kadar güzel oldu ki *.*

Philips'in saloncurl essential maşasını kullanıyorum. (link: https://images.philips.com/is/image/PhilipsConsumer/HP4657_20-IMS-tr_TR?$jpglarge$&wid=1250 bkz) 2009 veya 2010'dan beri taş gibi hiçbir sorun çıkarmadı. Günümüz teknolojisine yetişemese de yıllardır benim için yeterliydi Lakin saçlarımı omuz hizasında kestirdikten sonra 15mm bana ince gelmeye başladığı için kalın maşa arayışındayım.

25mm ve 32mm arasında kaldım süslülerimiz kullandıkları maşa boyutlarını da yazarsa girdiler daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum :)

26 şubat 2017 13:29

2. Braun kesinlikle. Kalın maşasını aldım 2007'de. Hala ilk günkü gibi duruyor. Çok kaliteli ürün çok memnun kaldım. Ve günümüz ürünleri ile kıyaslandığında bir farkı Yok zaten

26 şubat 2017 13:50

3. Bende babyliss sublim touch adlı bir saç maşası var, çok çok memnunum. Bendeki 32 mm olanından yani epey kalın dalgalar yapıyor. Saçınız uzunsa tavsiye ederim, çok güzel duruyor gerçekten. İnce olanlarla uzun saçı yapmaya çalıştığınızda pek yukarı kadar çıkmıyor haliyle, dibi düz ucu kıvırcık saçma sapan bir görüntü olabiliyor, ben bu nedenle kalın almıştım. Kalın olanların yaptığı dalga biraz daha çabuk açılıyor tabii. Doğal bir görüntü elde etmek isteyenler ve uzun saçlı olanlar 32 mm tercih edebilir

26 şubat 2017 16:49

4. fakir juliet saç maşası 25mm. ben çok memnunum, fiyat olarakta uygun ve kaliteli bir maşa. yıllardır kullanıyorum. bir ara heves edip 16mm babyliss maşa almıştım. onun dalgalarına alışamadım, yapay geldi. (gizlinot: telefon kablosu misali) ablam beğendiği için ona vermiştim. yoluma fakirle devam ediyorum. şunu da belirteyim saçlarımı genelde uzun kullanırım ve doğal güzel dalgalar elde ediyorum.

26 şubat 2017 21:45

5. (gbkz: Remington Cı95 Pearl konik maşa): remington'un en iyi maşası. konik olmasından dolayı kullanımı biraz zor olsa da alışınca vazgeçilmeziniz olabilir. konik olması sebebiyle hem iri hem ufak dalgaları kolaylıkla yapabilirsiniz. ayrıca şimdiye kadar denediğim maşalardan en kalıcı dalgalar yaratanı bu.

(gbkz: Remington CI18 Saç Maşası): bu markadan memnun kalmadığım tek ürün. 19 mm bir maşa. ısı ayarı yok. ısınması çok uzun sürüyor. uygulamada aşırı zorluyor. eğer gür saçlarınız varsa en az 2-3 saatinizi harcamalısınız.

(gbkz: Remington Ci5319 saç maşası): eğer 19 mm bir maşa alınacaksa banko ürün bu olmalı. ısı ayarlı ve gayet hızlı ısınan bir ürün. kalıcılığı konik maşa kadar olmasada güzel.

(gbkz: fakir juliet saç maşası): bu benim efsane ürünüm. 25 mm ve ıslak kuru kullanılabiliyor. ısı ayarı mevcut ve gayet hızlı ısınıyor. ister muntazam bukleler, ister günlük hafif dalgalı saç yapmak için biçilmiş kaftan.

(gbkz: Arzum Buka İyonlu Saç Maşası AR584): 19 mm ve saça harika bukleler yaratıyor. bukleler gayet kalıcı. ısı ayarlı ve hızlı ısınıyor. bukleler gayet kalıcı ve çabuk düşmüyor.

(gbkz: braun ec1 saç maşası): 24 mm ve ısı ayarlı bir maşa fakat fiyatından dolayı fakir'i tercih ederim çünkü performans olarak bire bir aynılar. fakat braun ion özellikli olduğu için saçta daha çabuk bozulma yapıyor

(gbkz: braun ec2 saç maşası): ec1 den tek farkı 32 mm olması kalite olarak aynılar.

aslında bir kaç model daha var aklımda fakat bunlar en ulaşılabilir olanlar. ama şöyle bir şey var iyi maşa yoktur el alışkanlığı vardır. yani kullandığınız maşa tabiki önemli fakat sizin onu nasıl kullandığınız daha önemli. ben günlük hayatta maşa daha çok vakit aldığı için düzleştirici ile dalga yapmayı daha pratik buluyorum.

21 nisan 2017 10:05

6. pek rağbet görmediği için üzüldüğüm başlık. yıllarca philips salon curl saç maşasını kullandıktan sonra kavrama kulpu kırıldığı için maşa almaya karar verdim. almışken iyisi olsun diyorum ama dünya kadar seçenek varmış.

2 mayıs 2017 13:55