yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (0)

  1. Ben yaptım sıkıntı değil. Annesini ve abisini zaten tanıyorum orda sıkıntı yok ama babası ekseriyetle benimle tanışmak istemiyordu tamam artık tanışalım demiş, 2 hafta sonra tanışıyoruz. Umarım sıkıntı çıkmaz. Bunun daha sıkıntılı versiyonu ise aileyi erkek arkadaşla tanıştırmak bence.

  20 ocak 2016 21:20

  2. acele edilmemesi gereken konu.ilişkiyi daha ciddi bir hale getirir.eğer çok aceleci davranırsanız çıkan her sorunda aileleri düşünmek zorunda kalırsınız,olası bir ayılık durumunda onların ne diyeceğini yada yapacağını yani.bir de siz hala seviyorsanız ve karşınızdaki bitirmek isterse ailelerin bile faydası olmayacağını bilmek sıkıntılı biraz

  Bunun daha beteri de var,ilişkinin taraflarının ailelerinin birbirlerini tanıyor oluşu.tabi böyle bir durum için geçerli.gerçi eğer mutlu bir ilişkiyse sorun olacağını sanmıyorum.

  Aslında çok güzel,çok heyecanlı bir durumdur.heleki size "gelin" demeye başlamışlarsa ve bu da yanınızdaki insanı mutlu edip gururlandırıyorsa daha hoş bir hal alır.yemek yiyemez,konuşamazsınız.saygıda kusur etmemek için şekilden şekle girersiniz tabiri caizse.herkesin bu aşamayı geçmesini isterim açıkçası,insanı çok mutlu eden bir olay bu

  20 ocak 2016 21:33

  3. Okuyunca bile oturduğun yerden beni geren eylem. Şimdi genellemek istemiyorum ama (genelledi) ilk izlenim uzun süreli bir etki yaratır, hele de sürekli görmediğiniz bir insan için.

  Ve ben "dışardan soğuk görünen ama tanıdıkça sevilen insan"ım :(

  Kafamda ailesinin yorumları hazır bile.

  "soğuk nevale, hmm burnundan kıl aldırmıyor." falan diyecekler muhtemelen.

  Birden samimi olmaya çalışayım desem hayatta beceremem sahte samimiyet işlerini. Konuşkan bir insan da değilim.

  Sonuç olarak bu yaz "seve seve" tanışacağım. Erkek arkadaşım çok hevesli bu konuda. Annesi de "doktor gelinim (bi dur teyze, bismillah)" diyormuş.

  O an geldiğinde sanırım kafamı kıçıma sokarak yok olmayı dileyeceğim.

  20 ocak 2016 21:49


  4. Hem erkek arkadasimin ailesiyle tanıştım hem de kendi annemle kardesimle tanistirdim. Hatta annemle kisa sürede oldu. Çünkü nasıl bir biriyle görüştüğümü bilmesini istedim. Annem cekingenlik etse de arkadaşımmiş gibi tanış falan diyip rahatlatmaya çalıştım(gizlinot: swh ) çok ciddi olmadığımdan rahatlar belki de ama pişman değilim. Ama işin ayrılık boyutuna geldiğinde kötü oluyor. İstemedigim bir duruma sokmuş gibi hissediyorum.

  20 ocak 2016 21:56

  5. ilişkinin çook başlarında yaptığım eylem.

  sevgilim çok istemişti tanıştırmayı. o çok sever öyle tanışalım kaynaşalım falan :) ailesini geçtim amcası, teyzeleri, anneannesi, babaannesi vs herkesle tanıştım. o yüzden normal karşılıyorum ben bu durumu. gerçi bizimki "hadi işi ciddiye bindirelim" tarzı bir şey değil. dediğim gibi sevgilim sever öyle. o da benim ailemle tanışmak istiyordu. annemle ablamlarla tanıştı yine ilişkinin baya başlarında. başlangıçta gergin bir şeydi ama dediğim gibi şuan gayet normal geliyor, hatta annesinden ders alıyorum sık görüşüyoruz yani(gizlinot: swh). yaşlar büyük değilse öyle "ciddiye bindirme" gibi bir misyonu olduğunu düşünmüyorum bu durumun.

  21 ocak 2016 02:05

  6. Ben ilk kez sevgilimin ablasının nişanında tanıştım. Hem ailesiyle hem de yakın akrabalarıyla tek hatırladığım; o kadar hızlı öpüşüyorduk ki en son dudaklarım kurudu. Bitkin düşmüştüm. İnsanlarla tanışıp tokalaşıp öpüşmekten. Haliyle çok heycanlıydım ama o kadar sıcaklardı ki hiç yabancılık çekmemiştim. Umarım hep böyle devam eder.

  21 ocak 2016 02:11 ed.23 ocak 2016 09:49

  7. ben tam üç sene sonra tanışmıştım sevgilimin ailesiyle.tanıştıktan sonra herşey o kadar hızlı ilerledi ki sözlenmişim haberim yok. (gizlinot: swh )

  önce ablası ve abisiyle tanışmıştım sonra annesi tanışmak için zorlamıştı. (gizlinot: çok beğenmiş kaynanacığım aahkjgajs )

  sonrası da çorap söküğü gibi geldi.

  21 ocak 2016 22:19


  8. benim tanışmam sevgilimin gıyabında oldu :)) kendisi yurtdışındayken bir sebeple yaşadığım şehre gelmişti ailesi. beni alıp yemeğe çıkarmışlar, dahası ev gezmesine bile götürmüşlerdi. sevgilimi arayıp kıskandırmışlardı hatta "biz onun yanındayız, haha" diye :) şimdi o insanlar benim ikinci annem babam. allah'a çok şükür.

  22 ocak 2016 00:24

  9. eğer ilişki başladığı gibi kısa bi sürenin içinde aileyle tanışmışsanız muhtemelen karşı taraf için bu sıradan bi durumdur. ama aradan kayda değer bi süre geçmişse ve tanışma vakti gelmişse o zaman önemlidir diye düşünüyorum. benim en uzun ilişkim 1 yıl sürdü onda da sadece kızkardeşiyle tanıştım (gizlinot: kızkardeşi benden büyüktü) onda bile çok gerilmiştim normalde ne kadar rahat biriysem kızın yanında bir o kadar konuşamıyodum filan hiç beklemezdim kendimden. o yüzden karşı tarafın ailesiyle tanıştığımı filan hiç düşünemiyorum. hiç rahat olamam sanırım.

  22 ocak 2016 05:02

  10. biraz sonra olacak olandır. heyecanlı mıyım ? ehhh ama daha çok kız arkadaşıma onların yanında aşkım manasında amore demekten korktuğum için. aynı şekilde o da bana öyle hitap etmekten çekiniyor. hatta yardımcı olmalısın söylememem için diyor da nasıl olcak bilemedim. kız arkadaşım ailesine henüz açılmadı. henüz açılmak da istemiyor. annesinin anlayacağını sanıyor zira kadın pek bir akıllı imiş. ama tek kelime ingilizce bilmiyorlar ve benim de italyancam bitti. (:

  şimdiye kadar kız arkadaşlarımı ailemle önce ben tanıştırmıştım, şimdi ilk defa ben tanıştırılıyor olacağım. ne farkı var, var mı bilemedim ama geriliyorum. sanırım bütün gece sırıtıp duracağım. (:

  (gizlinot: ciao)

  (gizlinot: buonanotte a tutti)

  (gizlinot: bu kadar)

  (gizlinot: italyancam bitti)

  (gizlinot: bitti işte)

  (gizlinot: hala bakıyorsunuz ama)

  (gizlinot: swh)

  12 mart 2016 20:10