yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (6)
  • medya (0)

  1.  Dermatologumun önerisiyle aldığım yüz temizleme köpüğü. Paraben içermiyor ve hayvanlar üzerinde test edilmemiş. Gözenekleri sıkılaştırmayı hedefliyor. Ben de komedonlarımdan kurtulmayı umuyorum.

   Kokusu güzel, ve normalde yüz temizleme jelleri kullandıktan sonra yüzümü kurutur, rahatsız edici bir his bırakır. Henüz böyle bir sorun yaşamadım. Cildim üzerindeki etkilerini ise gözlemledikten sonra editleyeceğim. 

  19 mayıs 2018 11:33

  2. doktorumun tavsiyesiyle acnegen kullanırken aldım bu ürünü. kurutmuyor güzel bir yapısı var. ılık suyla yüzümü yıkayıp pamuğa biraz döküp makyajımı temizliyorum. gayet güzel.

  29 haziran 2018 16:38

  5

  3. cadı fındığı ile tanıştıktan sonra bu ürünü denemeye karar verdim . kullandıktan sonra yüzümdeki gözenekler temizlendi. yüzümü bu ürünle yıkadığımda makyajım da tamamen temizleniyor. ayrı bir makyaj temizleyiciye ihtiyaç duymuyorum

  20 mart 2019 14:26


  5

  4. ben de aknetrent tedavim sırasında doktorumun tavsiyesiyle almıştım ve tedavim bittiğinde de kullanmaya devam ettim. benim kullandığım en iyi temizleyici jeldi. makyajımı bu ürünle yüzümü yıkayıp çıkarmazsam asla tam olarak çıktığını düşünemiyorum, tamamen bir temizlik hissi veriyor ve kurutmuyor da. üstüne cruelty-free olması harika.

  7 eylül 2019 20:29

  1

  5. Dermatologum önerdiğinden içeriğine hiç bakmadan internetten alıp kullanmaya başladım. Sls içeriyormuş. Aşırı kuruttu gerim gerim gerilmeye başladı yüzüm, temizlik hissini de sevmedim. 

  21 şubat 2020 20:24

  6. (gbkz: zoretanin) tedavim bittikten sonra dermatoloğumun önerisiyle eczaneden satın aldığım köpüren yüz temizleme jeli. temizleme suyu ile makyajımı çıkarttıktan sonra yüzümü hafifçe ıslatıp silikon yüz temizleme aparatı ile masaj yapar gibi uygulayıp duruluyorum. gözeneklerde makyaj kalıntısı var ise sonrasında tonik gerektirmeyecek şekilde çok güzel temizliyor. en önemli özelliği cadı fındığı içermesi ki bence bu yüzden cildi biraz fazla kurutuyor(gizlinot: ambalaj üzerinde tüm cilt tipleri için yazıyor olmasına rağmen). çünkü bundan önce temizleme suyu olarak yine aynı dermatologumun önerdiği (gbkz: dickinsons cadı fındığı cilt sıkılaştırıcı tonik) i kullanmıştım, onda da aynı kuruluk/gerginlik hissini almıştım. cildim karma olduğu için ben bu hissi sevdim ama hali hazırda sizin kuru bir cildiniz varsa ve bir temizleme jelinden/köpüğünden beklentiniz aynı zamanda nemlendirmesi ise pek memnun kalmayabilirsiniz. ben yüzümü kağıt havlu ile kuruttuktan sonra (gbkz: bepanthol vücut losyonu) kullanıyor (normal ve yağlı ciltler için olanı-mavi beyaz ambalaj), temizlenmiş ve nemli bir cilt elde ediyorum.

  18 nisan 2020 21:29

  7. Türk malı olan bir üründür. İçerisindeki cadı fındığı yağı aslında sivilce sorunlarına çok devadır. Bu sebeple toniğiyle birlikte kistik sivilcelerimi bam bam patlattı kendisi

  24 ocak 2021 19:01 2 şubat 2021 22:55


  1

  8. (bkz: zoretanin) tedavisi sırasında doktorumun bana tavsiye ettiği bir üründü. fakat benim hiç beklentimi karşılamadı.

  tedavi bittikten bir sonrada ara ara kullandım kendisini. yüzümü çok kuruttu ve sanki temizleme konusunda bir faydası yokmuş gibi geldi bana.

  20 mart 2022 20:46

  5

  9. internetten (gbkz: badger) ürünlerini aldığım bir sitenin bu markanın tester ürünlerini göndermesiyle tanıştığım marka. (gbkz: ecocert) sertifikasını görünce ilgimi çekti ve denemeye karar verdim ürünleri kullanmaya. bana temizleme köpüğü ve tonik gönderilmişti.

  şu an düzenli olarak her akşam bu yüz temizleme köpüğünü ve toniğini kullanıyorum. haftada bir kere (gbkz: Maruderm Karma ve Yağlı Ciltlere Özel Salisilik Asit Yüz Yıkama Jeli) ve bir kere de (gbkz: caudalie)'nin kil maskesini yapıyorum. tüm bunlar sonucunda gözeneklerimde ciddi bir küçülme ve siyah noktalarda da ciddi bir temizlenme oldu. her gün güneş kremi kullandığım ve gün içinde sürekli terlediğim için yazın gözenekler maalesef tıkanıyor tabii. ancak bu markanın ürünlerinin iyi geldiğini düşünüyorum. çünkü bu temizleyici ve toniği kullanmadan önce sadece kil maskesiyle verim alamıyordum.

  bu sebeple, düzenli kullanımda bu temizleme köpüğünün oldukça faydası olduğunu düşünüyorum. bence çok hoş bir kokusu var ve benim cildimi kurutmuyor. toniği gerçekten buram buram alkol kokuyor ama o da ilginç bir şekilde bende kuruluk yapmadı. sertifikalı ürün kullanmak isteyenlerin bakabileceğini düşünüyorum.

  7 eylül 2023 21:20