yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. Kesinlikle la roche effaclar serisi

  30 eylül 2019 21:03

  2. Darphin Skin Mat yüz temizleme jeli 

  30 eylül 2019 23:14

  3. çay ağacı yağı sabunu

  1 ekim 2019 11:59


  4. la roche posay'in effaclar yüz temizleme jelini tavsiye ediyorum.

  1 ekim 2019 14:35

  5. Bioderma sebium jel ve sebamed'in karma cilt içi olan sabununu kullanıyorum. Çenemdeki kistik sivilceler dışında cildimde pütürler, beyaz veya siyah nokta, aşırı sebum salgılama sorunu yok. Cildimi dizginleyen bu rutine haftada 1 arındırıcı kil maskesi de dahil ediyorum. Ayrıca ipek kesenin de faydasını gördüğümü söylemek isterim.

  1 ekim 2019 17:47

  6. La roche posay effaclar yüz yıkama jelinden ben de çok memnunum. Aktif sivilceleri tedavi eden, cildi yatıştıran bereketli bir ürün. Bir diğeri ise Avene Cleanance yüz yıkama jeli. la roche kadar güzel bir ürün. ama bazen cildimi geriyor ve la roche kadar bereketli değil. Ben sivilceye yatkın, Hassas cildim için drugstore ürünlerden hiç verim alamadım şimdiye kadar. Hatta bana kalırsa çoğu drugstore yüz yıkama ürünü, cildin pH dengesini bozuyor ve cildi sivilceye yatkın hale getiriyor. Bu nedenle bu tarz ürünlerle vakit ve zaman kaybetmeyin ve dermokozmetik ürünlere yönelin derim.

  Ek: Bu arada ben sadece yüz için düşündüm ama vücut için de seba med yüz ve vücut'un hem katı hem sıvı ürünü çok güzel.

  1 ekim 2019 22:04 1 ekim 2019 22:07

  7. Bioderma nın sebium serisi ürünlerini tercih etmelerini öneriyorum.verdiği temizlik hissi çok güzel,yağdan arındırmış bir his bırakıyor.hem yüz temizleme jeli hem de misel suyu önerimdir.

  2 ekim 2019 10:28


  8. Uzun süre la roche effaclar jel kullandım. Aydınlık bir cilt ve temizlik hissi verse de Bir yerden sonra aşırı kurutmaya başladığını farkettim. Ondan sonra bioderma sebium jeli kullandım. Açıkçası artı yada eksisini görmedim. Yeni sivilcelere zemin hazırlamadığı için zararı olmadı ama sebum ve yağ dengesi üzerine bir etkisi de olmadı. 

  İki senedir de avene cleanance jel kullanıyorum. Etkisini effaclar ve sebium un ortası diye özetleyebilirim. Temizlemekte iyi, kurutuculuğu hafif var, etkisi uzun süreli değil, aydınlık bir görüntü hissi vermiyor. Effaclardan daha az etkili ama daha nazik bir temizleyici, sebiumdan daha fazla etkili. 

  Şimdi radarımda cerave var. Elimde az bir avene kaldı bitince cerave köpüren temizleyiciyi deneyeceğim. Yüz temizleme jellerinde master yapmış durumdayım bilgi isteyen olursa mesaj atabilir eczacı gözüyle de değerlendirip bilgi verebilirim.

  2 ekim 2019 11:30

  9. Bir senedir La roche effaclar jel kullanıyorum. Cildim karma, zaman zaman yağlı, zaman zaman kuru oluyor ve sivilceye çok yatkın. bu jel asla sivilceye zemin hazırlamadı aksine çok düzenli sabah akşam kullandığımda sivilceleri daha hızlı kurutuyor. Yüzümü çok güzel temizliyor, arınmışlık hissi alıyorum. Cildimin kuru olduğu dönemler yüzümü daha kuruttuğu doğru ancak o bıraktığı hissi bile seviyorum. Tüm gün istanbul’un pisliğine maruz kalan yüzümü gün sonu bununla yıkadığımda beyazlamış bir surat görüyorum. 

  2 ekim 2019 11:43

  10. düzenli kullanımla sivilce oluşumunu baskıladığını düşündüren temizleyici önerileridir.

  ancak yaşa ve kişiden kişiye değişen sonuçları olabilir. erken yaşlarda tek başına temizleyici jel fayda sağlamaz ve cilde uygun sivilce karşıtı jel, krem vs ürünle desteklenmesi gerekir.

  önce karma, olgun cildim olduğunu ama bu ürünleri cilt pürüzleri ve zaman zaman baş veren sivilceleri önleme amaçlı kullandığımı belirteyim.

  bununla birlikte bu ürünlerin pek çoğunun deneme boyları mevcut. cildinize uygun olup olmadığına karar verme konusunda yardımı olacaktır.

  bir de jeli sade kullanmak yerine silikon aparatla kullanırsanız, etkisi kat ve kat artıyor.

  neutrogena visibly clear ( klasik ve pembe greyfurt): daha ekonomik bir arayış için uygun olabilir. faydası var mı var ama çok beklentiye girilmemeli, biraz daha paraya kıyarım diyenler dermokozmetiğe yönelmeli.

  la roche posay effaclar jel: kullandığım dönem memnun kaldığım bir temizleyici. cildi çok kurutmuyor. güzel temizliyor.

  bioderma sebium jel: la roche kadar etkili bulmadığım jel. kullandığım dönemlerde sivilce ataklarım olmadı ancak beklentimi de karşılamadı. orta karar bir temizleyici.

  avene cleanance jel: bioderma'dan bir tık iyi, la roche posay'dan bir tık kötü, cildi diğerlerine oranla daha çok kurutuyor.

  ducray keracnyl jel: la roche kadar memnun kaldığım jel. cildi kurutmadan temizliyor. ben daha güçlü bir ürüne geçiş yapmayı planladığım için değiştirme aşamasındayım.

  missha a'pieu deep clean foam cleanser (pore) : missha siparişimde denemek için aldım. bu ürün daha çok gözenek ve siyah nokta odaklı. yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. kullanımdan hemen sonra siyah noktalar azalmış gibi görünüyor ama ertesi gün geri geliyor. yıkadıktan sonra cilt yumuşak ve nemli hissettiriyor ancak birkaç saat sonra cildim kuru hissettiriyor. Yani tam emin olamadığım, etkisi kozmetik gibi gelen bir ürün.

  vichy normaderm Phytosolution Arındırıcı Jel: yeni kullanmaya başlayacağım. salisilik asit içeriği nedeniyle karar kıldım, umarım hayal kırıklığı olmaz. kullandıktan sonra editlerim.

  2 ekim 2019 14:04