yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • oylar (7)
  • medya (2)

  1. iki tarafı oval halkalı bir metal çubuktur, siyah noktaya dairesel baskı yaparak cilde en az zararla çıkarmanıza sağlar. maalesef oyuncak gibi olduğu için cildinizle daha çok elleşmenize sebep verebilir, bu da siyah nokta ve sivilceyle savaşta bir kısır döngü yaratır.

  siyah nokta çıkarıcı nasıl kullanılır?

  genelde ince tarafı kullanıyorum siyah noktalara. kalın taraf daha ziyade uç vermiş altta sertçe ele gelen, büyükçe sivilceler için.(gizlinot: onları prensip olarak ellememek lazım ama bazen gerekiyor) aslında mantığı çok basit, çıkarıcının ince tarafını siyah noktayı ortalayarak cildine paralel tutup bastırmak. amaç siyah noktaya her yandan eşit şekilde baskı yapmak. eğer o şekilde çıkmıyorsa siyah nokta biraz eğimli demek. bu durumda ince tarafın açısını değiştirmek gerekiyor. bu da ince tarafın ucunu kaldırıp cilde öyle tutarak yapılabilir. siyah noktanın açısını kestiremiyorsanız kuzey, güney, doğu, batı diye dört yönden deneyebilirsiniz, ama fazla oynarsanız yara olabilir. genelde 3 denemede çıkmıyorsa elleşmiyorum daha ben.

  ne kadar baskı yapmanız gerektiğini kestiremiyorsanız, biraz canınızı acıtacak kadar ama kan oturtmayacak kadar gibi biraz anlamsız bir şey diyebilirim (: kullandıktan sonra 1-2 dakikada geçen bir iz kalabilir, normal.

  siyah noktaları çıkarmayı bitirince yüzümü temizleyicimle yıkayıp tonikliyorum ve nemlendiricimi sürüyorum. temizlerken çok oynadığım ya da şüpheli bulduğum(gizlinot: swh) siyah noktaların üzerine (gbkz: cleocin t) gibi bir şey sürüyorum. tam çıkmayan siyah noktalar ufak sivilcelere dönebiliyor.

  kullandıktan sonra aleti kolonyayla siliyorum, sonra (gbkz: cleocin t) ile tekrar silip bez bir kılıfa koyuyorum. arada kaynatılabilir de ama hiç kasmadım açıkçası.

  17 ağustos 2013 10:26 21 nisan 2014 16:35

  2. (gbkz: Komedon aleti) de denen kabusum. (yazar: Nylon) Bıkmadan usanmadan onlarca kez anlatmış olmasına, pratik çalışma yapmış olmasına rağmen bu aleti hiçbir şekilde düzgün kullanamıyorum. Ya soyuyorum siyah noktanın etrafındaki deriyi, ya da siyah noktayı çıkartamıyorum. Sevgilim bile benden daha iyi kullanıyor bunu.

  17 ağustos 2013 11:43

  3. the body shop'ta satılan komedon aleti. cidden işe yarar, ama cildi hassas olanlar aşırı bastırmasın.

  17 ağustos 2013 18:39


  4. yvaine sayesinde (no:3565) blemish extractor olarak da adlandırıldığını öğrendiğim alet.

  11 aralık 2013 22:45

  5. "siyah nokta çıkarıcı" ismi ile müsemma.

  12 aralık 2013 10:00

  6. yanlış hatırlamıyorsam watsons'ta da satılmaktadır. her kullanım sonrasında burnun kızarık görünmesinin önüne geçmek mümkün müdür bilemiyorum. ama kesinlikle pratik ve çabuk bir şekilde siyah noktaları yok etmesi açısından oldukça güzel bir malzeme. her kullanımdan sonra dezenfekte etmeyi unutmayın, kolonya ile güzelce silebilirsiniz.

  26 ocak 2014 01:45

  7. The body shoptan aldigim zimbirti. Ustunde blackhead remover falan yaziyor magazaya girdim dedim ki gorevli kiza siyah nokta cikarici metal bisey var mi sizde. Bana direk "yok" dedi. Hani bilmiyorum da demiyor yok diyor. Bunun ustune ben baska subelerde gordugumu rerote anlattim "o siyah nokta icin degil sivilce icin" dedi. Sonra urnu bana gosterdi ben de blackhead yaziyor siyah nokta demek zaten dedim. Ama atarlanmadim cunku kiz yav black siyah demek degil mi dememis olmasina ragmen cok ukala gozukmedi bana. Neyse sonunda aldim. Bu da boyle bi animdi.

  19 kasım 2014 19:46


  8. siyah noktaları pek tanımam yüzümde de bulamam bulduğumu da çıkaramam. o yüzden verdim bu metal çubuğa 14 lira. burnuma bi bastırıyorum çıkardığını çıkartıyor iyi oluyor eskisinden daha temiz

  20 kasım 2014 01:25

  9. Ben de aldım ama asla bir işe yaradığını düşünmüyorum. Yılların alışkanlığı bütün siyah noktalarımı hala sıkarak temizliyorum. Üstelik 3-4 mm uzunluğundaki tırnaklarıma rağmen ne canımı yakıyorum, ne de kanatıyorum. Ama bu zımbırtı resmen halka şeklinde morartıyo cildimi. sanırım doğru gücü bulamadım.

  Dip not: sanırım adına komedon deniyor.

  20 kasım 2014 01:47

  10. Sephora'dan almıştım ben kullanmayı bilmediğim için de kenarda duruyordu öyle beceremiyordum kullanmayı, girdilerde nasıl yapıldığını okuyunca kalktım siyah noktalarımın ve sivilcelerimin üstünde denedim ve vuhuu işe yaradı johnny. Direkt bastırıyorsun siyah nokta üstüne fırt diye çıkıyor.(gizlinot: Yalnız bastırdığımda sürekli kayıyor burnumdan bu zımbırtı burnum etli diye heralde )

  20 kasım 2014 01:53 16 haziran 2015 20:09