yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (129)
  • medya (1)

  129. Burnumda, çok büyük olmamakla beraber, gayet kötü görünen cilt problemi. En fazla 3 kere siyah nokta bandı kullanmışımdır, gözenek sorunu yaptığı için mecbur kalmadıkça kullanmadım. Hele bazı sözlük platformlarında burun üzerinde tüy çıkmasına neden olduğunu söyledikleri için, bu bantları eve bile sokmamaya çalışıyordum.

  Komedon aleti aldım, bugün banyodan sonra burnumun üzerindekileri çıkarabildiğim kadar çıkardım ve o an fark ettim ki burnumun üstünde, küçük siyah noktalar sandığım bazı ince ve siyah tüyler var. Çok şükür ki bantlarla çekip daha kalın tüylere dönüşmesine neden olmamışım...

  24 ocak 16:54 24 ocak 16:54

  128. hassas ve kuru ciltler asit kullanamıyor, peeling yapamıyor, maske deseniz zar zor :( ne yapacağız?

  tanım olarak hassas ciltlerin kurtulamadığı cilt problemi :(

  10 haziran 2020 00:54

  127. Tatile gidip denize girdiğim zaman 3 günde esamesi kalmayan şey. Başka hiçbir şey deniz suyunun yerini tutmuyor :(

  10 haziran 2020 00:33


  126. gözeneklerim geniş olduğu için kendimi bildim bileli en büyük cilt sorunum bu. bu sene asit kullanımına başlamadan önce diğer çözümlerden pek de bir fayda görememiş ve memnun kalmamıştım. fiziksel peelingler o anlık çözüm üretiyor ve bence asla tam olarak temizlemiyor. şu an için cosrx bha blackhead power liquid ve the ordinary lactic acid %5 + HA %2 ürünlerini kullanıyorum ve çok memnunum. bu konudan muzdarip olan herkesin asit denemesini öneriyorum, farkı çok ama çok göreceksiniz.

  31 aralık 2019 13:04

  125. Az önce bir yöntem denedim ve gözlerime inanamadım. Reddit'te gördüğüm yöntemi paylaşıyorum;

  %2 bha içeren serum(the ordinary salisilik asit biçilmiş kaftan)

  Buyun ve yanak bölgesine uyguladıktan sonra 15 dk bekliyoruz.

  Üzerine kil maskesi uyguluyoruz. ( ben çok memnun  olduğum aztec healing clay'i 1:1 organik elma sirkesi ile karıştırıyorum)

  20 dakika kurumasını bekliyoruz.

  Ardından ılık su ile duruluyoruz ve cildimize yağ uyguluyoruz. Jojoba yağından badem yağına herhangi bir yağ olabilir. (Ben the ordinary rosehip seed oil kullandım.)

  20 dakika bekledikten sonra cildi ovmaya başlıyosunuz ve siyah noktalar, sebaceous filament dediğimiz burun üzerindeki siyah taneciklere elveda diyoruz!

  Sanırım bha deri altında çalışırken, kil maskesi yüzeye vakumluyor ve yağ yumuşatıp direkt yüzeye çıkarıyor.

  31 aralık 2019 01:05

  124. Kimyalsal peelingi haftada 1-2 yaptığınızda kendisini görünmez kuyulara atabiliyorsunuz.

  4 kasım 2019 16:52 10 aralık 2019 23:29

  123. Çenemde birkaç tane sıkılmayan tarzda olduğu için kendi hallerine bıraktığım ancak aynanın dibine girince yanaklarımda da olduğunu fark ettiğim bir cilt belası.

  Yanaklarımdakiler burnuma yakın bir yerde ve ağzımın etrafına doğru iniyor. O kadar küçük ve o kadar belirsizler ki. Ama işin en kötü yanı bunları keşfettiğimden beri tırnaklarımla çok kötü bir şekilde sıkıp yüzümü yara içinde bırakmam. Keşke hiç dokunmasaydım, belli bile olmuyorlardı. Şuan yüzüm krater cenneti.

  Cilt bakımımı çok düzenli yaparım. Temizleyici, tonik, maske, nemlendirici eksik etmem. Yine de sıktıktan sonra tekrar oluşuyorlar. Aletini alıp en azından onunla temizleyeyim diyorum. Kimyasal peeling, salisilik asit içeren temizleyici ya da çözüm olacak herhangi bir ürün tavsiyesi olanları mesaj kutuma bekliyorum.

  4 kasım 2019 13:14


  122. Ne yapsam kurtulamıyorum. Jel peeling maske aha bha hepsini kullaniyorum yine de bir degişiklik olmuyor. Kurtulamıyorum. Görünümü bile azalmiyor. Üstelik bu süreçte burun kenarlarımda gözenek oluştu ve acayip genısledi. Burnum ve çenem bunlarla kaplıyken bugün farkettim ki sağ yanağım tamamen küçük ve henüz yeterince siyahlaşmamış siyah noktalarla kaplanmış. Nasıl oldu anlamadim neden tek taraf? Nasıl kurtulacağım? O kadar üzgünüm ki ömür boyu evden çıkmayasım var :(

  25 ağustos 2019 14:55

  121. arkadaşlar tonikler, burun bantları, kese mese her şey yalanmış deniz suyu bunların uzun vadede bile yapamadığı etkiyi bana birkaç günde yaptı. yani o kadar şaşkınım ki siyah noktalarım sanki hiç yokmuş gibi kayboldular ama etkisi tabi ki geçici tatilden dönünce yine otopark mafyası gibi burnumun üstüne çöktüler. aklıma eve dönerken spreyli şişeye deniz suyu doldurup götürmek gibi saçma fikirler bile geldi. yani üç tarafı denizlerle çevrili canım ülkemde kara içinde yaşadığımız için aileme teşekkür ediyorum.(gizlinot: son not: denizlerimizi kirletmeyelim doğayı koruyalım, çöpleri çöp kutusuna atalım, saygılar. )

  12 ağustos 2019 18:43

  120. benimkiler deri altında yani dışa vurmuş değiller o yüzden sıkamıyorum. bazen kaşınır gibi tırnaklıyorum çıkıyor ama bir delik bırakıyor arkasından inanamassınız. profosyonel cilt bakımıyla gözenekleri boşaltıp sonra gözeneği sıkılaştırıcam ki tekrar dolmasın pehhhh. Sadece cyrene markasının hangi asitli olduğunu hatırlamadığım toniği sıkmadan boşaltmıştı gözenekleri ama tabi kısa süreli.

  16 nisan 2019 16:38