yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (3)

  1. cilt bakımı hakkında oldukça fazla bilgisi olan, parfüm ve esans yağlardan nefret eden youtuber. henüz pek bilinmedik bir isim olmasına rağmen bilimsel verilere dayanarak çeşitli içerikler ve ürünler hakkında tamamiyle dürüst yorumlarda bulunarak takipçilerini bilgilendiren birisi olduğu için kısa zamanda daha da iyi bir konuma geleceğini düşünüyorum. gothamista, liahyoo, jameswelsh, labmuffinbeautyscience gibi isimleri takip eden herkesin kanalına bir göz atmasını öneririm

  13 ağustos 2019 22:35

  2. Geçenlerde tesadüf üzeri the ordinary markası hakkında yaptığı videonun önerilerime düşmesiyle keşfettim. Cilt bakımı konusunda oldukça yeniyim ve kendime düzgün bir kaynak bulamamıştım. Bu kanal bana çölde vaha oldu resmen. Hyram cilt bakımı konusunda oldukça bilgili ve kanalında birçok markanın incelemesi mevcut. Genellikle alkol denat ve parfümlü ürünleri hiç beğenmiyor. Ayrıca cilt bakımını öğretmek amacıyla sitesi de mevcut. Siteye bakmanızı tavsiye ederim

  6 ocak 2020 14:24

  3. sürekli youtubeta önüme düşüyordu ama hiç izlemiyordum. 3 hafta kadar önce the ordinary hakkında yaptığı videoyu gördüm ve the ordinary ürünleri kullanmaya başladığım için izledim. gerçekten çok bilgili ve güzel bilgiler veriyor ama bence lafı biraz uzatabiliyor ve aynı cümleyi farklı biçimlerde söyleyebiliyor. mimik ve jestlerini biraz james charles'a benzetiyorum.

  6 ocak 2020 14:33 6 ocak 2020 14:34


  4. Türkiye'de büyük ihtimalle çoğu kişinin tanımadığı/bilmediği youtuber. Çektiği videolar cilt bakımı ile ilgili. Cilt bakımı ile ilgileniyorsanız kesinlikle izlemenizi öneririm. Ürün önerisi de yapıyor. Biraz da hyram'ı abartalım.

  22 ağustos 2020 00:22

  5. kendi markasını kurduğunu açıklayan sosyal medya ünlüsü. the inkey list ile "selfless by hyram" markası oluşturulmuş. sephora'da satılacakmış. 

  (link: https://instagram.com/selflessbyhyram?utm_medium=copy_link markanın instagram adresi)

  1 haziran 19:26

  6. Bugün açıkladığı selfless by hyram markasının ürünlerini çok merak ediyorum. Cilt bakımı konusunda en güvendiğim kişilerden biri ve ürünlerinin gerçekten iyi olacağını düşünüyorum. Umarım ülkemizde de satışa çıkar.

  1 haziran 19:43

  7. kendisi, (gbkz: cerave) ile tanışmama tiktok'taki videoları aracılığıyla vesile olmuştur, ne kadar minnettarım anlatamam. cildim resmen hafifledi, çok iyi ürünlerle tanışmamı sağladı. videolarını uzun zamandır keyifle takip ediyorum. cilt bakımı konusunda çok bilgili, parfüm içeren her ürüne çok karşı ve son derece sempatik bir kişilik. yeni markası hayırlı olsun, tam ondan beklenen bir adım.

  1 haziran 21:10


  8. başta çok severek izlediğim, güvendiğim cilt bakımı influencerıydı. Hala verdiği bilgilere güveniyorum fakat sponsorlu işlerinin sponsorlu olduğunu belirtmiyor olduğunu öğrendiğimden beri ürün önerileri pek güvenilir gelmiyor. Bir de kendini nasıl 'specialist' ilan etti bilemiyorum, herhangi bir kozmetik mağazasında çalışınca specialist olunuyorsa onu bilemiyorum.

  1 haziran 21:17

  9. cilt bakımıyla ilgili herhangi bir kalifikasyonu olmayan ama insanların ilah gibi baktığı skinfluencer. byrdie.com sitesinden iki tane makale okuyan herkes specialist oluyorsa ben çoktan specialist'im zaten. hayranları da tarikat gibi, "parfüm o kadar zararlı değil" diyen shereene idriss'i dermatolog olmasına rağmen yerden yere vurmuşlardı. kadınlar tarafından domine edilen bir ilgi alanında erkek olunca nasıl bir ilgiye maruz kalındığının canlı kanıtıdır.

  6 haziran 16:54

  10. inkey list ile Selfless by hyram adıyla oluşturduğu kendi cilt bakımı markasını yakın zamanda duyurmuştur. Pazarlama kampanyası ve stratejisi tamamen sürdürülebilirlik, atık yönetimi, içeriklerin etik temini ve temiz suya ulaşılabilirlik gibi sosyal yardım üzerine kurulu. Amerikada şirketlerin sosyal örgütlere yaptıkları bu tarz yardım bağışları onlara vergi indirimi olarak geri dönüyor. Yani aslında gönlünün güzelliğinden ya da aktivistliğinden yapmasına gerek yok, bir fedakarlığı olmuyor bu yolculukta. aksine sosyal sorumluluk projeleri vaadiyle duyguları suistimal edilen insanlar üzerinden daha fazla kar elde ediliyor ve buna greenwashing deniyor.

  tanıtım videolarında iki kelimesinden biri sürdürülebilirlik ve atık yönetimi olmasına rağmen plastik paketlemeler (plastik belli miktarda geri dönüştürülebiliyor fakat cam sonsuz kez dönüştürülebiliyor) kullanmış olması, bu paketlemeleri bir de standart karton paketleme ile desteklemiş olması gerçekten akıl dışı (izlanda diş macunlarındaki karton paketlemeleri çevre üzerinde yük oluşturmak, maliyeti arttırmak ve "tüketicileri iyi hissettirmek" dışında hiçbir işlevi olmadığı için yasaklamıştır.)

  sosyal medyaya pr kutuları düştü tepsi büyüklüğünde dev bir karton kutu içerisinde ürünler sabitlenmiş. 

  çok büyük iddiaları olmasına rağmen bütün bu sosyal sorumlulukların nasıl yerine getirileceği de hala açıklığa kavuşmuş değil, sosyal medyada insanlar "white savior complex" olarak değerlendiriyor bu durumu.

  13 haziran 13:16 6 temmuz 09:39