yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (58)
  • oylar (36)
  • medya (3)

  1. Swatchlar ve karşılaştırma için;

  http://www.suslusozluk.net/g/tarte-shape-tape-kapatıcı/31297/

  https://m.youtube.com/watch?v=NJnne8g37Ik

  3 haziran 2017 15:30 3 haziran 2017 15:34

  2. her kullanan vloggerın neden göz altlarına koca bir üçgen ve içini tam dolduracak şekilde uyguladığını merak ettiğim kapatıcı.

  4 haziran 2017 00:08

  3. (yazar: itsaisha)'ya katılarak;madem bu ürün o kadar pigmentli, niye gözaltlarına sıvanarak uygulandığını anlamadığım ürün. Bir de çok az miktarı yetiyor, az kullanın denilerek şişenin yarısını boca ediyorlar göz altına. Bir de yüzün geri kalanında da kullanmıyorlar. Toplu youtuber şişirmesi gibi gelen ürün.

  4 haziran 2017 02:43


  4. abartıldığını düşündüğüm mat bitişli kapatıcı, gaza gelip üç rengini beraber almıştım. light ve fair renkleri şu an elimde olanlar. fair neutral rengini elimden çıkardım. renk skalası olarak gerçekten çok geniş ama isimler kafa karıştırıcı. ancak almak isteyenler olursa diye şunı ekleyeyim eğer renkler tek isimliyse yani neutral yazmıyorsa renkte pembe alttonlu oluyor. bendeki fair ve light renkleri soğuk alttonlu. neutral olanlar da sıcak alttonlu oluyor haliyle.

  kapatıcılık konusunda nars radiant creamy concealer kadar kapatıcı olduğunu düşünüyorum. üçgen şeklinde uygulamıyorum ancak sadece gerekli bölgeye dokundurup dağıtıyorum. nars'ı da böyle kullanıyorum. kalın bir kapatıcı yani ince denilemez, bu yüzden de güzel kapatıyor ancak bunu sürdüm tüm gözaltlarım mermer gibi oldu demedim. kapatıcılığı güzel ama full kapatıcı değil, ortadan yükseğe çıkabilen bir kapatıcı. çizgilere dolmuyor deniyor, herkes kullanıyor ama sabitlemekten de çekinmiyorlar. neden çünkü hepsi kadar doluyor, çizginiz varsa dolacaktır, benim gözümün altındaki derin çizgime ve diğer birkaç çizgiye doluyor sabitlemezsem. sabitlemek şart. ürünle ilgili sevmediğim bir diğer şey herkesin bayıldığı aplikatörü. burun kenarlarım mor olduğu için o bölgeye girecek bir aplikatör benim için önemli. o bölgeyi güzel kapatmazsam yüzüm aydınlanmıyor çünkü. bu aplikatör o kadar büyük ki oraya kapatıcıyı ilk uyguladığımda göz kapağımın iç kısmını da kapatıcı yaptım ve göz makyajımı da bozdum. kalıcılığının sabitlendiğine iyi olduğunu gözlemledim, ancak sürüldüğünde altına corrector uygulanmazsa yine grilşecektir. iyi ama abartıldığı kadar olmayan, renk skalası güzel ama bence kurutan bir göz altı kapatıcısı.

  27 haziran 2017 18:10

  5. Uzun zamandır by terry terrybly densiliss kapatıcı kullanıyorum ve günlük kullanımda hala çok beğeniyorum. Ama bu ürünü geçen seneden beri çok merak ediyordum. Nihayet bana uyan rengini buldum ve sipariş verdim. 3 gündür kullanıyorum. Nars radiant creamy concealer kadar kapatıcı ama kesinlikle onun gibi çöle çevirmiyor göz altlarını. Gerçekten çok enteresan bir yapısı var. Göz altlarına (nemlendirdikten sonra) sadece birkaç mercimek tanesi kadar bırakmak yeterli oluyor ve beauty blender ile ne kadar kolay dağıtıldığını tahmin bile edemezsiniz. Kalıcılığı çok yüksek. Bende ortalama 12 saat kadar kalıyor. Bu kadar kapatıcı ve bu kadar ince yapılı olmasını hiç beklemiyordum. Göz altlarını kesinlikle kupkuru göstemiyor ve dokunduğumda hala nemli olduğunu hissedebiliyorum. Nars veya Mac kullandığımda aşırı kuru görünüyorlar ve günün sonunda pul pul oluyorlar. Yüksek kapatıcılıkta bu kadar doğal görünümü yakalayabilen, daha iyi bir ürün kullanmadım henüz.

  Negatif diyebileceğim iki nokta var;

  1. Uyguladıktan sonra dağıtmak için hızlı olmak zorundasınız. Önce bir göze uygulayıp, dağıtıp sonra diğer göze geçmenizi öneririm.

  2. Aplikatörü maşallah king size... Ne akla hizmet o koca fırçayı yaptılar bilmiyorum ama hiç gerek yokmuş.

  30 haziran 2017 18:21

  6. peşin tanım: benim için eğlenmelik değil de evlenmelik kapatıcılar kategorisine giren, aplikatöründen öpüp helalimsin dediğim kapatıcım. 

  yazın 120ye aldığım şimdilerde satış sayfalarının kudurup 170e sattıkları kapatıcı. ben bilmiyorum sanki o tarte shape tape 25% indiriminde stokladığınızı... 

   orta-yoğun kapatıcı doğal bitişli, kurutmayan ve derin gözaltı çizgilerime en az dolan kapatıcım. nars rcc’ye bayılan biri olarak narsdan çok daha yoğun yapılı ve yoğun kapatıcılıkta bir ürün. öyle ki bir pıt+fırça kombinasyonu sizi nikkie yapabilir.

  renk skalası bence geniş değil. nc20yi es geçmişler mesela, gidip light sand nc20ye uygun deniyor diye almayın. çünkü o light sand bir nc15 kadar açık. nc20ye en yakın ton light neutral (gizlinot: bendeki renk) o da nötr alttonlusu onu alın mesela; veya bi tık koyusu ve şeftali alttonlusu light medium honey alın nc20yseniz. 

  çizgilere dolmayacak bir kapatıcı arama eylemi benim için oldukça ütopik. derin gözaltı çizgilerime ne sürsem dolacak zaten. ama en az belli eden bu oldu. içinde shea yağı, mango çekirdeği yağı var onun sayesinde diye düşünüyorum. hafif kuru bir yapısı var (gizlinot: evet, shea yağına rağmen) iyi bir nemlendirici kombosuyla halledilebilir. alın aldırın yurtdışındaki akrabalara, arkadaşlara. 

  edit: imla (gizlinot: nikkie mi mikkie mi bilmem artık) 

  aylar sonra gelen edit: paramı zamanında shape tape’e çevirseymişim altın gibi değerlenirmiş diye düşündüren kapatıcı. 185e ikinci tüpümü sipariş ettim. bu fiyatın üzerine yeni tüpü açmadan önce ilk tüpümü dibine ekmek banarcasına sıyırdım bitirdim, elbette pişman değilim. eskisinin aplikatörünü de pompasız fondötenlerimde kullanacağım 

  16 aralık 2017 13:45 21 haziran 2018 02:22

  3

  7. Başıma bir şey gelmeyecekse bu kadar övgünün %80 ni bence pr dı. Birden bütün ama bütün youtuberlar aşık oldu bu kapatıcıya. Mac prolar, maybelline fit meler bir köşeye atıldı. Şimdilerde yavaş yavaş azaldı sanki shape tape şişirilmesi... bilemiyorum kullanmadım sonuçta. 

  28 aralık 2017 00:55


  8. Almadan önce hakkında bir sürü video izledim, ciddi bir pr çalışması yürütüldüğü için, ünlü bloggerlardan ziyade, kendisi para verip alan insanların yorumlarını izlemeye çalıştım. %90 gibi bir oranda çizgilere dolmadığı söylense de dolduğunu söyleyen hatta gösterenler de vardı. Yine de aldım çünkü çizgilere dolmama ve göz altına kurutmama konusunda bu kadar iyi yorumlara sahip başka bir alternatif bulamadım. (gizlinot: Göz altlarımda 2 tane belirgin ince çizgim, çokça da minik çizgim var. Bu minikler sadece kapatıcı sürünce belirginleşiyor. Ondan kapatıcının çizgilere dolmaması konusunda hassasım.)

  Tarte shape tape kapatıcıyı temmuz ayından beri kullanıyorum, yazın çizgilerime hiç dolmamışken kışın nadiren doluyor, ya da çizgileri vurgulayabiliyor. Göz altlarımı kurutmadı diyebilirim, günde ortalama 12 saat yüzümde kalıyor, sabitlemediğim halde kalıcılığı başarılı. Bendeki rengi light neutral, gün içinde oksitlenme ve grileşme de yapmıyor.

  Göz altlarım bayağı mor ve görünen damarlarım var, shape tape'in kapatıcılığı benim için yeterli, ama bu segmentte başka yoğun örtücülükte bir kapatıcı kullanmışlığım henüz yok, karşılaştırma yapamıyorum ondan.

  Sonuç olarak ben memnunum, biterse tekrar almaya çalışırım ama göz altları sorunlu olmayan insanların kullanmasına gerek olmadığını düşünüyorum.

  21 ocak 2018 14:23

  9. birçok türk youtuber’ın 2017 favoriler videosuna eklemesiyle, acaba türkiye’ye mi gelecek diye düşündürten kapatıcı.

  22 ocak 2018 12:19

  5

  10. kullandigim kapaticilar icinde en iyisi. surdugum zamanlarda asla fondotene ihtiyac duymuyorum. pit pit pit mini noktaciklar seklinde dokundurup yuzumun sorunlu olan kisimlarina(gizlinot: gozalti, burun kenari etc.) rt expert face brushla gecip, allik surunce no make up make up’in kralini yapiyor kendisi. daha iyisi gelene kadar en iyisi bu. 

  7 mart 2018 00:24 7 mart 2018 00:27