girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

1. İnternet aleminin en güzel nimetleri arasında başı çeker kendisi benin için.

Birbirinden donanımlı insanların mini konferanslarını dinlemek, dünyanın dört bir yanından "wow" dedirtecek, belki hiç bir yerde görüp konuşamayacağımız, konferanslarına müdahil olup röportajlarına denk gelemeyeceğimiz insanları ayağımıza kadar getirir. Herkesin ilgisini çekecek türden bi şeyler bulmak oldukça kolaydır. Çok şey öğrendim bu siteden. Tüm süslülere girip bakmaları tavsiye edilir.

Not: tek olumsuz yani videoların nerdeyse hepsi ingilizcedir ama türkçe alt yazılı vs bulmak da mümkün.

27 eylül 2015 16:27

2. "ideas worth spreading" sloganıyla yola çıkan, konuşmacıların belli bir süre içerisinde bir konu hakkında bilgilerini paylaşmasını sağlayan oluşum. hiçbir kar amacı gütmüyor. "çorbada benim de tuzum olsun" diyorsanız çevirilere gönüllü olarak katkıda bulunabilirsiniz.

türkiye'de de tedx etkinlikleri yapılıyor. (link: https://www.ted.com/tedx/events?autocomplete_filter=Turkey şuradan) bu etkinlikleri takip edebilirsiniz. isteyen herkes konuşmacı olmak için başvurabilir, bir konu hakkında yeterince donanımlı olmanız yeterli.

ted'in türkiye ayağından bahsetmişken emin çapa'nın (link: https://www.youtube.com/watch?v=eO2xLtRlOX0 bizim hamamlarda suyun kaldırma kuvveti yok mu?) başlıklı tedx istanbul konuşmasını izlemenizi öneririm.

27 eylül 2015 20:06

3. Gerçekten yararlı bilgiler içeren ve isterseniz de animasyonlar ile renklendirilmiş videolar bulabileceğiniz bir site.

rastgele açacağınız bir video farkındalık ve bilgi seviyenizi etkileyecektir.

27 eylül 2015 20:08


4. Ilk kez tanışmam mezun olduğum üniversitemde organize edildiğinde olmuştu. O gün bugündür youtube'dan hergün açarım bir video bildiğim ingilizceyi unutmamak için.

2 ekim 2015 01:35

5. burada izlediğim en iyi konuşmaydı, yeniden karşıma çıkınca atmak istedim. (link: https://www.youtube.com/watch?v=arj7oStGLkU Tim urban- usta bir erteleyicinin kafasının içindekiler)

tanım: ünlü veya alanında uzman kişilerin konuşma yaptığı, kesinlikle bir şeyler katabileceğini düşündüğüm faydalı bir site.

4 şubat 13:10