yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. Kedi ve köpek maması üreticisi olan İzmir'li Çağatay Evcil Hayvan Mamaları ve Yem Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.'ye ait (link: https://www.temizmama.com/ online satış sitesidir). Kuru ve yaş mama yanında; kedi kumu, ödül bisküvisi, çiğneme kemikleri de satarlar. 15 kg ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir. İstenildiğinde numune mama gönderimi de yaparlar.

  Ben yaklaşık 2 senedir kızlarımın yaş/kuru mamasını ve kumlarını bu siteden alıyorum. Şimdiye kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım ve çok memnunum. Tabi kedi maması olayı biraz karmaşık bir mevzu. Kimisi protein oranı yüksek mama iyi derken, kimisi tam aksini savunabiliyor mesela. Kesin ve bilimsel bir bilgiye henüz rastlamadım. Ayrıca veterinerlerde satılan ve onların önermiş olduğu bazı mamaların, aslında hiç göründüğü gibi kaliteli olmadığını söyleyenler de var. Yurtdışı kaynaklı sitelerde; kedi mamaları için yapılmış bağımsız analiz değerleri, puanlandırmalar ve yorumlar mevcut. Buna göre en iyi mama sınıflandırması da yapılıyor. Fakat bu mamaların çok büyük kısmı ülkemizde mevcut değil. O yüzden, pek çok faktörü değerlendirerek ve tabi kedinizi/kedilerinizi gözlemleyerek ve temeli olmayan yorumları da çok dikkate almayarak sizin vereceğiniz karar en doğrusu olacaktır. Örneğin ben kedilerim için dünya'nın en iyi mamaları arasında olan orijen ve acana'yı da kullandım bir ara. hatta büyük kızım bebekliğinde ve yetişkinliğinin büyük kısmında hep orijen yedi. Fakat sonra bir anda yememeye başladılar. ben de o sırada farklı mama seçeneklerine yönelmek durumunda kaldım. temizmama ile tanışmam da o zamana denk gelir. şimdi ikisi de severek ve burun kıvırmadan kıtır kıtır yiyor mamalarını. özellikle yaş mamaya bayılıyorlar. yani diyeceğim o ki, bazen istatistiklere değil kedilerimizin seçimlerine göre hareket etmemiz daha faydalı olabilir.

  28 nisan 2015 21:18 28 nisan 2015 21:19

  2. daha az önce sipariş verip burada bu başlığı görmem de tesadüf oldu. 6-7 aydır kedimin hem kuru hem yaş mamasını hem de ödüllerini buradan alıyorum. Daha önce Taste of the Wild Grain Free mama alıyordum ama Türkiye'deki tedariği biraz sıkıntılı olunca başka mama arayışına geçip Bona Cibo'nun içeriğini fiyatına göre oldukça temiz bulup bunda karar kıldım. SErvisleri oldukça hızlı, mamaları taze. Mamayı ilk değiştirdiğim günlerde bile herhangi bir mide bağırsak problemine yol açmadı. Pisicik gayet de severek yiyor. Yalnızca kedimin son 2-3 ayda tüy dökme durumunda bir artış oldu. Yani bunu mamaya bağlamak istemiyorum ama bu son siparişimi aklımda soru işaretleriyle verdim açıkcası. Tüy dökme durumu mevsimsel mi yoksa mama kaynaklı mı bulmaya çalışacağım. Fakat %100 kurumuş balık eti olan ödüllerinden vazgeçemem. Sanırım bizim kedi de vazgeçemez :)

  29 nisan 2015 13:46

  3. Yeni evlat edindiğim yavru kedim için internette mama ve kum araştırması yaparken rastgeldiğim ve yerli bir firma olan Çağatay Yem şirketinin sitesi.

  geçen gün numune mama istedim, kargo parası dahi almadan yolladılar. evdeki mamayla karıştırarak verdim ve resmen temizmama yı içinden seçip yemiş. kızım cins-tür bir kedi değil cins kediler belki seçiyordur ama ben bundan sonra hem kum hem mamaları bu siteden alacağım. çünkü kızımı ilk aldığımızda bütün malzemelerini petshoptan aldık ve çok pahalıya satıyorlar. yerli bir firma olması sebebiyle şans vermek istiyorum.

  edit : veterinerimiz 2 tane cins kedi besliyor. bir tanesi british shorthair diğerinin cinsini bilemiyorum. dün muayeneye gittiğimde bonocibo mama kullandığını fark ettim. kendim de sipariş ettim iyice deneyip göreceğim. ben bu felaket yorumların da piyasa stratejisi olduğunu falan düşünmeye başladım. zira yerli bir firmayı ne zaman sevdiler ki insanlar ? tabi kimse evde beslediği cana bir şey olsun istemez. ama royalcanin acana vs kullanamayan insanlar napsın ?

  30 mayıs 2015 09:44 12 haziran 2015 12:48


  4. uğraşmayın, kolaymama.com a geçin.

  eksileyen kişi ne zoruna gitti? temizmama.com da kerizlenmeye devam et o zaman.

  30 mayıs 2015 16:21 30 mayıs 2015 16:56

  5. ben buradan zamanında çok mutlu alışverişler yaptım ta ki kedimde kanlı ishal çıkana kadar . önce dışkısındaki kanı yem değişikliğine bağlamıştım hatta o dönem veterineri de aynı şeyi söylemişti bekledik bir değişiklik olmadı, hatta temizmama'ya devam ettiğim dönem sorun daha da ciddileşti hemen tedaviye başladık ishali geçti fakat kanlı dışkı geçmedi, aynı veteriner o zaman bunu normal buldu kedinin hareketlerinde bir değişiklik var ama normal dedi öyle bıraktık temizmama'ya devam tabii; çünkü çok uygun fiyatları var sonuçta yerli malı ve para kolay kazanılmıyor . ama çok yanlış düşünmüşüm hala üzülüyorum kedime bunu niye yaptım diye ? her neyse bir operasyon için narkoz aldı kedim ve neredeyse uyanamıyordu bu sefer veterineri de değiştirmiştim bu yeni veterinerimiz gerçekten işinin ehliydi kedimi hem ölümden döndürdü hem de nedenini daha ben anlatmadan anlattı bana: kedimde paraziter yahut bakteriyel bir enfekiyon vardı ve bu göz önüne alınmadan narkoz verilmişti bağışıklığı düşen kedimin de üriner sistemi felce uğramış narkozu vücudundan atamamıştı ama biz erken davrandığımız için hemen müdahale edilmişti. bunu mamaya bağladık çünkü kedim tüm aşıları ilk günden beri düzenli yapılan evin içinden çıkmayan başka kedi ve hayvanla teması olmayan bir canlı ve hemen değiştirdik markayı, kedime bir ay tedavi uygulandı o günler kabus gibiydi hatırlamak bile istemiyorum kedim eski oyuncu haline dönmüştü kanlı dışkı yoktu suyu normal içiyordu. çok şükür allah'ım o günlere dönmek istemiyorum bir daha. sonra nette (gbkz: temizmama.com) u bir araştırdım ki kanlı ishaller , şikayetler gırla. almayın aldırmayın arkadaşlar benim başıma geldi üç kuruş az ödeyeyim derken hastalandığı dönem tüm o mamaların misliyle parasını tedavilere ilaçlara kan testlerine verdim hadi onu geçtim canımın canına mal oluyordu . ayrıca kedi kumları da fason gerek yok riske girmeyin. pahalı ama iyi mama yedirin kediniz/köpeğiniz bir süs eşyası değil o bir can bir yoldaş öyle düşünün

  30 mayıs 2015 20:36

  6. Numune kedi ve köpek mamalarini ucretsiz yolladiklarini duydum az once sokaktaki kedilerimiz icin bunlardan siparis verdim. Umarim guvenilir bir sitedir. Bilen mesaj atarsa sevinirim.

  6 şubat 2017 01:23

  7. kedimi daha sahiplenmeden birkaç gün önce mama siparişini vermiştim. kedimden önce ulaştı elime... 1 ay kadar oldu kullanmaya başlayalı bonacibo markalı yavru kedi mamasını. kedimin tüylerinde bir dökülme gözlemedim aksine daha fazla yumuşadı ve gürleşti. tabii bu mamadan kaynaksız olması gereken bir şey de olabilir. yani şu ana kadar bir problem yok. kedim de bayıla bayıla yiyor hem yaş, hem kuru mamalarını.

  2 haziran 2018 20:46


  8. dolarla birlikte bir sene içinde ürünleri neredeyse 2 katına çıkmış marka.sözde yerli üretim.

  5 ekim 2018 01:57

  9. terk ettiğin aslında insanlığın, temalı reklam filmi ile pms dönemindeki beni ağlatmıştır. ağlamak rahatlamak olamadı bu sefer, içime oturdu bütün gece maalesef bildiğim gerçeklere yeniden ağladım. insanlar niye bu kadar kötü diye düşüne düşüne geceyi bitirdim.

  5 ekim 2018 19:02

  10. Sokakta beslediğim kedilere kuzulu ve pirinçli mamalarını bir süredir aldığım mama firması.

  Burayı keşfetmeden önce ya petshoplardan poşetteki kiloluk ucuz mamalardan alıyordum ya da migros indirimlerinden felix goody vs alıyordum. Artık sadece buradan sipariş veriyoruz, ertesi gün kargoya veriyorlar, ups ile çalışıyorlar, 5 kiloluk ağzı fermuarlı paketlerde geliyor ve mama çok lezzetli. Her kedi bayılarak yiyor. içeriği de anladığım kadarıyla market mamalarından daha iyi (Protein, tahıl oranları). Kilosu 10-11 liraya geliyor, çok uygun. Bütçesi kısıtlı olup da iyi bir mama arayanlara bonacibo mamalarını öneririm. 

  17 nisan 2019 18:41