yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

  1. Son dönemlerde çıkan en iyi mini dizilerden biri. Yaklaşık 50-60 dakikadan oluşan 7 bölüm süren bir dizi. 1960larda geçen dizide tamamen hayali bir karakter olan, satranca olağanüstü yeteneği olan yetim Elizabeth harlow'un hayatı konu ediliyor. Stefan zweig satranç kitabını okuyanlar özellikle keyif alacaktır.

  Satranç sahnelerinde oyunun kurgusu bizzat garry kasparov tarafından yapılmış. Gerek kostümler, gerek müzikler, gerek görsel oyunlarıyla şahane bir dizi. Ne yazıkki satranç hakkında özel ilgim ve bilgim yok, sanıyorum satrancı ne kadar yanlış anladığımı fark etmiş oldum. Belki ileriki yıllarda bir ustadan öğrenme şansım olursa yeniden deneyebilirim.

  Ukte (yazar: Varenka)

  10 kasım 2020 18:04

  2. satranca ilgisi olmayan kişilerin de beğenebileceği kadar başarılı bir dizi. ağırlıklı olarak satranç turnuvasındaki oyunları izlememize rağmen o kadar renkli sürükleyici ki. beth'in karşılaştığı her karakter çok başarılı işlenmiş. diziyi çok beğendim. son olarak borgov'un karizması diyorum.

  10 kasım 2020 18:57

  3. 1950 1970 arası yıllarda işlenmesine rağmen benzer yıllarda geçen dizilere göre o iç karartan hava yok. izlemek için satranç bilgisine gerek yok. Çok zeki insanların yaşadığı o psikolojik sıkıntıları ve durumları ayrıca çok güzel işlemişler. O hep okuduğunuz şeyler oha işte burada diye gösteriyorlar. finali tahmin edilebilir olmasına rağmen yüz güldürdü. dizideki karakterler kesinlikle çok başarılı işlenmiş. oyunculuklar, karakterlerin giyim tarzları, konuşma tarzları her şeyiyle size bir şeyler anlatıyorlar.

  açıkçası the night manager dizisinden sonra izlediğim en iyi mini dizi diyebilirim. tavsiye ederim. tüm diziyi birgün içinde izledim bitirdim.

  10 kasım 2020 20:31


  4. Muhteşem bir netflix dizisi. Başta santrançtan dizi mi olur yaa diye önyargıyla yaklaşıp sonrasında ayıla bayıla izlediğim bir yapım oldu. Keşke mini dizi olmasaydı da, başarısılık, depresyon ve bunalım süreci biraz daha derin işlenseydi. Tadı damağımda kaldı.

  10 kasım 2020 23:16

  5. Satranca ilgi duymayan insanları bilmemde ilgi duyan insanlar kesinlikle izlemelidir. Gerçekten havasıyla tarzıyla çok güzel bir mini dizi.

  11 kasım 2020 16:45

  6. ----spoiler----

  depresyon kısmı bence de kısa işlendi. ben sonunda kafayı yiyecek diye bekledim kısa bir süreçle atlattı. genel olarak çok beğendim ama beni tek rahatsız eden şey koca dizi boyunca ana karakterin suratının ortasında gördüğüm öfkeli ifade. her zaman kazanan olma isteği. bilmiyorum itici buldum biraz.

  ----spoiler----

  12 kasım 2020 11:09

  7. Son zamanlarda izlediğim en iyi dizilerden biri. satrançla pek alakalam yok ama zaten dizinin temelinde satranç değil yalnızlık var. Yalnızlık duygusunu, onun getiriği melankoli ve depresyonu çok güzel işlemiş. Ayrıca Beth'in tarzına hayran kaldım, diziyi izlediğim süreçte kendime yeni bir tarz oluşturasım geldi. Finali pek tatmin edici olmamakla birlikte izleyecek bir şeyler arayan herkese tavsiye ediyorum.

  .

  Spoiler

  .

  .

  Beth'in hoşlandığı çocuk ne ara gay çıktı (gizlinot: Son bölümde anladım otelde dönen muhabbeti) ve ne alaka yani keşke onu öyle kurgulamasalarmış. :3

  .

  .

  Spoiler

  17 kasım 2020 10:47 17 kasım 2020 10:51


  8. Satranç oynamayı bile bilmememe rağmen severek izledim. Dönem dizileri ve böyle toplumdan farklı, dahi insanları anlatan yapımlar hoşuma gider. Ayrıca dizinin siyasi olarak sovyetleri ve insanlarını kötülememesi, tarafsız yaklaşması hoşuma gitti.

  17 kasım 2020 13:00

  9. aşırı heyecanlı son zamanlarda da favorim olan dizi. başrolün splitteki başrol olduğunu burdaki süslülerden biri söyleyince farkettim. aşırı yakışmış role bence, dupduru bir güzelliği ve bazı anlarda merve boluğur gibi donuk ve seksi bakışları var beth'in. 4. bölümdeyim bitirmemek için zor tutuyorum kendimi resmen. 🤦‍♀️

  17 kasım 2020 17:44

  10. dün ilk bölümlerini izlediğim harika mini dizi. uykuya direndigim son saliseye kadar izlemişim. normalde yarim saatten fazla olan dizilerde daralıyorum bunda hic olmadi. kesinlikle alıp gidiyor. başrol kizin çok unique bir güzelligi var bence çok beğendim.

  6 aralık 2020 12:00

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar