yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. Son dönemlerde çıkan en iyi mini dizilerden biri. Yaklaşık 50-60 dakikadan oluşan 7 bölüm süren bir dizi. 1960larda geçen dizide tamamen hayali bir karakter olan, satranca olağanüstü yeteneği olan yetim Elizabeth harlow'un hayatı konu ediliyor. Stefan zweig satranç kitabını okuyanlar özellikle keyif alacaktır.

  Satranç sahnelerinde oyunun kurgusu bizzat garry kasparov tarafından yapılmış. Gerek kostümler, gerek müzikler, gerek görsel oyunlarıyla şahane bir dizi. Ne yazıkki satranç hakkında özel ilgim ve bilgim yok, sanıyorum satrancı ne kadar yanlış anladığımı fark etmiş oldum. Belki ileriki yıllarda bir ustadan öğrenme şansım olursa yeniden deneyebilirim.

  Ukte (yazar: Varenka)

  10 kasım 2020 18:04

  2. satranca ilgisi olmayan kişilerin de beğenebileceği kadar başarılı bir dizi. ağırlıklı olarak satranç turnuvasındaki oyunları izlememize rağmen o kadar renkli sürükleyici ki. beth'in karşılaştığı her karakter çok başarılı işlenmiş. diziyi çok beğendim. son olarak borgov'un karizması diyorum.

  10 kasım 2020 18:57

  3. 1950 1970 arası yıllarda işlenmesine rağmen benzer yıllarda geçen dizilere göre o iç karartan hava yok. izlemek için satranç bilgisine gerek yok. Çok zeki insanların yaşadığı o psikolojik sıkıntıları ve durumları ayrıca çok güzel işlemişler. O hep okuduğunuz şeyler oha işte burada diye gösteriyorlar. finali tahmin edilebilir olmasına rağmen yüz güldürdü. dizideki karakterler kesinlikle çok başarılı işlenmiş. oyunculuklar, karakterlerin giyim tarzları, konuşma tarzları her şeyiyle size bir şeyler anlatıyorlar.

  açıkçası the night manager dizisinden sonra izlediğim en iyi mini dizi diyebilirim. tavsiye ederim. tüm diziyi birgün içinde izledim bitirdim.

  10 kasım 2020 20:31


  4. Muhteşem bir netflix dizisi. Başta santrançtan dizi mi olur yaa diye önyargıyla yaklaşıp sonrasında ayıla bayıla izlediğim bir yapım oldu. Keşke mini dizi olmasaydı da, başarısılık, depresyon ve bunalım süreci biraz daha derin işlenseydi. Tadı damağımda kaldı.

  10 kasım 2020 23:16

  5. Satranca ilgi duymayan insanları bilmemde ilgi duyan insanlar kesinlikle izlemelidir. Gerçekten havasıyla tarzıyla çok güzel bir mini dizi.

  11 kasım 2020 16:45

  6. ----spoiler----

  depresyon kısmı bence de kısa işlendi. ben sonunda kafayı yiyecek diye bekledim kısa bir süreçle atlattı. genel olarak çok beğendim ama beni tek rahatsız eden şey koca dizi boyunca ana karakterin suratının ortasında gördüğüm öfkeli ifade. her zaman kazanan olma isteği. bilmiyorum itici buldum biraz.

  ----spoiler----

  12 kasım 2020 11:09

  7. aşırı heyecanlı son zamanlarda da favorim olan dizi. başrolün splitteki başrol olduğunu burdaki süslülerden biri söyleyince farkettim. aşırı yakışmış role bence, dupduru bir güzelliği ve bazı anlarda merve boluğur gibi donuk ve seksi bakışları var beth'in. 4. bölümdeyim bitirmemek için zor tutuyorum kendimi resmen. 🤦‍♀️

  17 kasım 2020 17:44


  8. dün akşam bitirdiğim dizi. Fena sardı. Güzel, hırslandırıcı, umut verici, motive edici, sürükleyici. Bazen üzdü tabi ki.

  Böyle diziler izleyince bana bir haller oluyor. hırslanıyorum, kendime güveniyorum yarın işime çok odaklanacağım kendimi göstereceğim filan diye fakat kendimi sabah servise koşup uyuyakalırken buluyorum. Allah'tan maske takıyoruz ki ağzımın aktığını kimse görmüyor.

  20 aralık 2020 16:00

  9. Dün bitirdiğim enfes dizi. Sürükleyici bir konu ve anlatım tarzı var, 7 bölümün nasıl geçtiğini anlamadım bile. Karakterler arası rekabet çok güzel işlenmiş, hırslılar evet ama bir o kadar da rakibe saygı var. Ayrıca arkadaşların ve ailenin önemi de güzel işlenmiş. Başrol kadın oyuncu rolünü çok çok güzel taşımış. Borgova saygı duymamak mümkün değil. başrol oyuncusu bir kadın olunca ve yetimhane devreye girince alışık olduğumuz istismar, hocaların ya da akranların zorbalığına maruz kalacak galiba dedim ama klişeye kaçmaması beni sevindirdi açıkçası. Tek içime oturan nokta mr. Shaibel oldu. Insan bir kere ziyaret eder zalimin kızı.(gizlinot: :()

  20 aralık 2020 21:53

  10. annemle netflix'te dizi ararken karşımıza çıkmıştı bu dizi ve annem güzel gibi duruyor hadi izleyelim dediğinde bizim satrançla ne alakamız var sıkıcıdır diyip izlememiştim. burada dizi önerisi aldığımda 2-3 kişi tarafından önerilince başladık. eğer bizim gibi satranç ile alakanız yoksa bile sıkılmadan izleyebileceğiniz bir dizi. mini dizi olduğu için çok çabuk bitiyor zaten ve nasıl bittiğini bile anlamıyorsunuz. bölümlerinin süresi uzun diye sıkılırım sanmıştım fakat hiç sıkmıyor izlerken. kesinlikle izlemek isteyen herkese tavsiye ederim.

  spoiler

  son bölümde benny, harry ve diğerlerinin, beth kazansın diye toplanıp çabalaması ve kazandığında da kendileri kazanmış gibi sevinmeleri; üniversite için para biriktiren jolene'in arkadaşına biriktirdiği parayı ona güvendiği için direkt vermesi beni çok duygulandırdı. gerçek dostluğun değerini bir kez daha iyi anladım bu dizi sayesinde. keşke mr. shaibel de hayatta olup onun kazandığını görebilseydi.

  5 ocak 04:23