sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (35)
 • medya (14)

1. panın kenarlarında kalmış, fırçaya almakta zorlandığım ama atılamayacak kadar da çok olan pudra için yaptığım işlem.

gerekenler:

-alkol: eczaneden satışı yasak ama ben rica ederek aldım. kolonyayı belki kokusu kalır diye kullanmak istemedim ama vodka veya alkol düzeyi yüksek başka bir sıvı da olabilir. alkol tercih edilmesinin nedeni oda sıcaklığında çok kabuk buharlaşması.

- spatula: meyve bıçağı veya temiz, düz başka bir şey olabilir.

- kağıt havlu vb.

- boz dolabı poşeti veya temiz başka bir poşet

* preslemek istediğimiz ürün toz halinde değilse önce onu toz haline getiriyoruz. temiz poşetin içine koyduktan sonra ezmek iyi bir yöntem. olabildiğince homojen ve küçük parçacıklara ayrılmasına dikkat ediyoruz.

*sonra bu tozu damla damla alkol ekleyerek çamur haline getiriyoruz. bir anda çok fazla alkol koymamaya çalışın. karışım fazla cıvık olursa şekil vermeniz, düzleştirmeniz daha zor olur. eskaza fazla alkol katarsanız istediğiniz kıvama gelinceye kadar kurumaya bırakın, sonra kaldığınız yerden devam edin.

*karışımı ürünü hangi kapta saklamak istiyorsanız ona koyun. karıştırma işlemini yeterince geniş alan varsa doğrudan kabın içinde de yapabilirsiniz. karışımı yayın. sonra kabı birkaç kez hafifçe masaya vurun. böylece ürün daha iyi yerleşmiş, varsa hava kabarcıkları çıkmış olur.

*kabın kapağı açık şekilde ürünü kurumaya bırakın. bir saat sonra (veya ürün kağıda bulaşmayacak kıvama geldiğinde) kağıt havluyu ürünün üstüne serin ve düz bir cisimle hafifçe bastırarak ürünü düzleştirin. hem ürünün yüzeyi düzleşmiş hem de fazla alkolü almış olursunuz.

* ürünü bir gece kurumaya bırakın.

fotoğraflı anlatım isterseniz (link: http://bakimsalseyler.blogspot.com.tr/2015/03/toz-urunler-nasl-preslenir.html buyrun).

3 mart 2015 15:57 2 mart 2016 18:53

2. sık sık yaptığım eylem. çocukken toz boya kullanarak kendimce far yapardım bu yöntemle.

Kesinlikle işe yarar bir yöntem olmasına karşın dikkat edilmesi gereken bir husus var o da bu ürünlerin daha sonra çantada filan taşınmaması. çünkü çok kolay tekrar dağılacaklardır. ben bu yöntemi pudralarımın rengini açmak için de kullanıyordum

3 mart 2015 18:39

3. daha çok yanlışlıkla kırılıp toz haline gelen ürünleri hayata döndürebilmek için kullanılan teknikltir.

ama ben dün (link: http://www.suslusozluk.net/n/180194/ krem far yapımı) girişimimden sonra gaza gelip bu presleme yöntemiyle daha önce kullanamayıp kenara attığım bi ürünü bambaşka bi hale getirdim. sonuç kesinlikle çok daha kullanışlı oldu :)

(gbkz: essence sun club all in one bronzing highlighter) diye bir ürün almıştım daha önce ve kendisini pek kullanışlı bulmamıştım. suratımda çok bağıran bi üründü. yapısı çok kalındı filan. ben de bu ürünü çay kaşığı yardımıyla önce bi kaba boşalttım. essenceden aldığım bi pudra vardı. (gizlinot: yanlış ton aldığım için pek kullanamadığım bi üründü bu da) (gizlinot: 10 matt beige). yapısını inceltmesi için ufaladığım allık-aydınlatıcı-bronzer karışımının içerisine biraz da bu pudradan ekledim. (bu işlemi kaşıkla yapmıyorum çünkü üzerinde kalan izler hiç hoş görünmüyor. kullanmadığım bir kaş fırçası yardımıyla ince ince ufalıyorum) göz kararı renginin yeterince açıldığını düşünerek üzerine kolonya döküp yumuşak kremsi bi kıvama getiriyorum. ambalajına yerleştirip kaşıkla biraz düzledikten sonra kağıt havluyu birkaç kez katlayarak daha kalın bi hale getirip ürünün üzerine bastırmalısınız. böylelikle hem fazla nemini alıyorsunuz hem de peçete üzerindeyken yine ellerinizle bastırarak daha düzgün bir yüzey bırakmış oluyorsunuz. (buarada karışım çamur kıvamında olmamalı ki peçetenize bulanmasın sadece nemini versin) ondan sonra da ürünü kendi kalinde kurumaya bırakabilirsiniz.

ben önce bu iki ürünü karıştırmıştım. ama sonuç çok koyu gelmişti gözüme. sun club all in one ın içerisindeki çok koyu kahve renk karışım içerisinde çok baskın gelmişti. ben çıkan sonucu aslında bronzer olarak kullanmayı amaçlıyordum ama yine de çok koyu bulmuştum. o yüzden karışımı tekrar bi kaba boşalttım ve pudradan bir önceki kadar daha ufaladım (gizlinot: belki daha fazla) sonra önceki girişiminde bulamadığım bir ürün vardı. (gbkz: flormar matte terracotta eyeshadow m108) hazır bulmuşken bunu da ekledim. bu far sedefli güzel bi bitişe sahip. ben sun club all in one ın içindeki simlerden çok rahatsız olduğum için bu ürünle o görünümü dengeleyebilirim diye düşündüm ve pudra kadar bundan da ufaladım. sonraki adımları biliyorsunuz zaten. pressledim ve (link: http://www.suslusozluk.net/g/toz-makyaj-%C3%BCr%C3%BCnlerini-preslemek/9969 ta taa) :)

bronzer olarak kullanmayı amaçlıyordum ama rengini fazla açmışım daha çok sedefli bi allık olmuş.ben pastel profashion contour kitteki fara benzettim biraz ama ondan daha açık renk sanki.

valla çok gaza geldim süslüler. şimdi evde kullanmadığım her şeye alıcı gözüyle bakıyorum bunu nasıl kurtarabilirim gibi :)

edit: fotoğrafta da görüldüğü gibi aha çok tatlı bir turunculuk içeren allığa benzese de yanaklara uygulandığında ilginç bir şekilde bronzer gibi durdu.

edit2: elimde top allık vardı. kaliteli bi ürün değil. pek kullanamadığım bi allıktı. onu da üzerine biraz başka birşeyler daha ekleyerek presledim. (link: http://www.suslusozluk.net/g/toz-makyaj-%C3%BCr%C3%BCnlerini-preslemek/10218 kendisi görsellerde) çok tatlı bi renk ama aynı zamanda çok sık kullanamayacağım bir renk. zaten içinde nasıl bi renklendirici varsa sağ işaret parmağım hala pespembe :/

(link: http://www.suslusozluk.net/g/toz-makyaj-%C3%BCr%C3%BCnlerini-preslemek/9999 bu) da (link: http://www.suslusozluk.net/g/pastel-profashion-blush-on-all%C4%B1k/9977 pastel profashion blush on 120) allığı başka bişeyler ekleyerek getirdiğim hal. bunu neden yaptım bilmiyorum. pek kullanmıyordum bu allığı ama. allahtan çok da değiştirememişim:)

13 eylül 2015 18:13 21 eylül 2015 17:33

4. preslemeyi anladık da kırılan ambalaja napıcaz peki dediğim başlık :( herhangi bir toz ürün bitirmediğim için de boş kabım yok

7 ocak 2016 14:07

5. bugüne kadar 50 nin üzerinde şey presledim. peki neden ? düzen takıntım yüzünden. :D

şimdi bi tek biten ürünler için yapmayabilirsiniz. pekala normal ürünler içinde yapabilirsiniz. mesela ben bütün elimdeki quadlar ve kare tekli farlar hariç ( burberry falan ) hariç büyük paletlerin hepsini ( urban decaylerin üçünü de yaptım. mutluyum huzurluyum ) , mufe gibi yuvarlak panları, ve daha bi sürü şeyi mac in büyüklüğündeki (26mm pan) lara pressledim.ve elimdeki bütün 26mm panları aşırı büyük paletlere renk tonlarına göre yerleştirdim. artık hepsi gözümün önünde. .neyi neyle kullanacağımı çok net görebiliyorum. ayrıca artık çok az yer kaplıyorlar. yaşasın düzen <3

not: panların hepsini tkb trading ten aldım.

7 ocak 2016 23:55 8 ocak 2016 04:28

6. Iki hafta önce bitmek üzere olan beyu bronz allık ile dış kapağı kırılan barbara bort pembe allığımı karıştırıp kendime yeni allık yaptım. Kapağını açınca buram buram limon kolonyası gelsede burnuma kendim yaptığım için gözüm gibi bakıyorum. El emeği sonucunda. (gizlinot: swh)

Ardından gece gaza gelip bb krem yapayım dedim ama içine hangi akla hizmet vazelin kattıysam başarılı olamadım. Heba olan Fontötenime üzülmedim değil. Ama her yanlış bu yolda bana deneyim demek. (gizlinot: tabi tabi)

8 ocak 2016 01:24 14 ocak 2016 01:10

7. Isin formulu kolonya degil de eczaneden alabileceginiz alkolu kullanmak. Hem urununuzun omru uzuyor, daha az tozutuyor hem de buram buram kolonya kokusu almiyorsunuz.

(ilk yapisimda kolonyayla bronzer, daha sonra alkolle allik pressledim)

8 ocak 2016 07:24

8. Kırılan The balm mary lou manizer aydınlatıcıma uyguladığım teknik. Formülünde herhangi bir bozulma olmadı. Parçalanan aydınlatıcımı iyice ezdim , sonra kendi ambalajına döküp üstüne alkol ekledim. Tekrar karıştırdım ve bir bardak altı yardımıyla presledim. Bardağın dibine ince tül çorapta geçirebilirsiniz böylece yeni alınmış gibi bir dokusu olur :) daha sonra bir gece boyunca kapağı açık beklettim alkolü uçsun diye çok güzel oldu. Ben saf alkol bulamadığım için evde olan uzoyu kullandım sanıyorum rakı da kullanılabilir ya da vodka :)

13 şubat 2016 21:07

9. Eğer kırılan bi pudranız, allığınız, bronzer yada highlighterin varsa üzerine biraz saf alkol döküp parmağınızla bastırırsanız eskisi kadar iyi olacaktır..

2 mart 2016 15:53

10. İlk ve son kez kırılan pudramı preslemiştim. Çünkü yeni almıştım ve alır almaz düşüp parçalandı. Kolonya ile presleyip kurutmuştum ancak kullanmaya başlayınca fazla toz toz olması sebebiyle attım kendilerini. Yerine gittim yeni pudra aldım. ;-)

2 nisan 2016 13:32

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar