yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (79)
  • medya (23)

  79. sahibinden.com nasil her seyi denetleyebiliyorsa (mesaj icerigi dahil) burada da en azindan yorumlara gonderilen fotograflarin denetlenmesi zor olmasa gerek. yorumlara bakmak inanilmaz zaman kaybi oluyor ne yazik ki artik.

  3 temmuz 16:56

  78. Ürün fotoğraflarında saçma sapan görsel görmekten sıkıldığım uygulama. Biri ekran görüntüsü atar biri bambaşka bir şeyin fotoğrafını atar.

  Geçen gün güneş gözlüğü bakmak için girdiğim üründe hızlı hızlı geçerken korkmama neden oldu, sadece kafası olan bir mankene gözlüğü takıp peruk ve ruj sürülmüş, gerçekten çok yakışmış güle güle kullanırsınız umarım.

  2 temmuz 15:21

  77. alâkalı, alâkasız her şeye stok yapın yazanlar.

  ürünün fotoğrafı yerine uygulamayı SS alıp atanlar.

  ve kıyafet bedeninde kafa karıştıranlar yani 5km öteden o beden olmadığı belli olanların kalıbı dar büyük alın yazması.

  ürünü kullanmadan daha yeni geldi ama çok beğendim yazanlar.

  yani kısaca cok az mantıklı yorum vardır.

  27 haziran 19:52 2 temmuz 19:53


  76. 1- "Ürün şimdi geldi deneyince yorumlarım" şeklinde yorum yapıp ürüne tam puan veren zekası geri insanlara tahammül edemediğim platform. Denemediğin, incelemediğin, pil takıp-şarj edip çalışıp çalışmadığına bakmadığın ürüne neden yorum yaparsın be .....! 

  2- üstteki arkadaşa katılıyorum olumsuz yorumlarımın sadece %5 i yayınlanıyor. Gerisini kontrol ediyrum asla yayınlamıyorlar puanlar bile görünmüyor. Olumlu yorumlarım ertesi gün yayında oluyor. 

  Özellikle yemek siparişi verdiğim trendyol yemekte asla yorumlarım görünmüyor. migros yemekte de durum aynı 5 tam puan verin yayınlıyorlar düşük verin asla puana etkisi yok. 

  23 haziran 03:50

  75. Kötü yorumları yayınlamıyorlar. Bayram üstü ihtiyacım olan bir sipariş tamamen yanlış geldiği için yorum yapmıştım yayınlamamışlar. Tüketici hakları hakem heyetine şikayet ettim.

  22 haziran 17:27

  74. kumaşı %100 polyester olan bir ürüne kumaşı çok güzel diye yorum yapanlar var. bir de fotoğraflı yorumlara bakınca renkler çok farklı görünüyor efektle mi çekiyorlar anlamıyorum. her fotoğrafta başka bir ton.

  22 haziran 11:21

  73. kedime tırmalama tahtası sipariş verdikten sonra olumlu-olumsuz görüşlerimle birlikte yorumumu gönderdim alakalı görsellerle birlikte ve tahmin edin ne oldu :) yorumum saçma gerekçelerle yayınlanmadı. ama sırf puan kazanmak için alakasız görsel ekleyenler, stokladım; çeyizim için aldım; kargo şirketi şöyle kötü-böyle yavaş yorumları gırla. dolayısıyla ürün yorumlarına artık 1 yıldız verenlerden başlıyorum okumaya ve kendime uygun koşulları taşıyan, gerçekçi gerekçeler yazan kullanıcıların yorumlarını ciddiye alıyorum.

  tanım: puan kazanmak için gereksiz şeyler yazan alıcıların alanı

  21 haziran 15:03 21 haziran 16:28


  72. En ayar olduklarımdan bir tanesi de atıyorum bir çanta almış "beklediğimden çok küçük geldi el kadar bir şey bu yüzden 1 yıldız veriyorum" tarzı yorum yapanlar. Ürünün başlığında "mini" yazması, açıklamada hatta sorular kısmında ürünün ölçülerinin verilmesi dışında bir sıkıntı yok. Büyük markalar neyse de bilinmeyen markalara bu yapılınca üzülüyorum. Senin salaklığın yüzünden adamların puanı düşüyor. 

  16 haziran 00:12

  71. süslüler geçen aylarda influencerların çoğunun övdüğü, nispeten yeni sayılabilecek bir markanın cilt bakım serumunu almak için ürünün tüm yorumlarını okumuş bulundum. sıralama otomatik çıkıyor filtrelemezseniz. baştaki yorumların çoğu pozitif olumlu cildinde farkı gördüğünü söyleyen yorumlardı. sonra uzuuun bir yorum zincirinin ardından gerçek olduğunu düşündüğüm yorumlar çıkmaya başladı ve ürünün tam bir fiyasko olduğunu anladım. her şeyin fiyatı aşırı arttığı için muadillere yönelmeye çalışıyoruz, uyanıklık yapıp sahte yorum satın alarak müşteri çeken markalar var maalesef. özellikle cilt bakımda yeni çıkan markalara karşı daha temkinli olun.

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=danuPUWoMjw sebile ölmez'in videosu: Trendyol Yorum Çeteleri ve Sahte Influencer Yaratma) şu videoyla da işin iç yüzünü anlayıp aydınlanma yaşadım resmen. o gördüğümüz stokçular, saçma sapan full öven, satıcıya-paketlemeye teşekkür eden vs yorumların hemen hepsi sahteymiş meğerse. parayla yorum yaptırıyorlar işi ticarete dökmüşler. bunu trendyolun engelleyip banlaması gerekir aslında. trendyoldan alışveriş yapanlar mutlaka izlesin bence, sahte yorumları ayırt edip bunu yapan markları da ifşa etmemiz lazım.

  ben artık sadece ürünün fotoğrafını yükleyenler falan varsa bakıp oradan çıkarım yapmaya çalışıyorum veya 3 yıldız ve altı yorumları filtreleyip onları okuyorum.

  21 ocak 06:48 21 ocak 06:50

  70. çeyiz yorumları, ürünün ekran görüntüsünü/siyah fotoğrafı ürün fotoğrafı şeklinde yorumuna ekleyenler, kutusunu açmadım ama güzeldir herhalde yazanlar, 1 yıldızı sadece satıcı hediye koymadığı için verenler... bir de en çok parfüm, şampuan krem vb. ürünlere "kokusu güzel" yazanlara tav oluyorum. anlıyorum beğendin kokusunu çok sevindim senin adına ama kokusu nasıl güzel? yani çiçeksi bir güzel mi, ferah mı, pudra mı, en azından herhangi bir meyveye nesneye benzetseler çok yardımları dokunacak haberleri yok

  20 temmuz 2023 00:33