yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (1)

  1. internetten gördüğüm kadarıyla çoğunun makyaj yapma amacı gözleri büyütmekten ziyade yeni bir göz yapmak olan uzak doğuluların yer yer ilginçliklere yöneldiği makyajdır. gözlerinin iki santim çevresinden sınırları belirledikleri yetmiyormuş gibi göz bebeğini kocaman gösteren lenslerden takıyorlar. tövbe mismillah içine cin girmiş gibi oluyorlar.

  allığı yanaklarının ortalarına sürdükleri dikkatimi çekti ayrıca. liseli gibi görünmeye çalışıyorlar. malum japonlarda liseli fantazisi almış başını gitmiş. ne işleri olur olgun gösteren bronzerlarla falan...

  4 mayıs 2015 15:20 2 temmuz 2015 06:05

  2. Ben korelilerden yola çıkarak hepsinin parlak bitişli fondöten sevdiğini sanıyordum ama lisa eldridge'in söylemesiyle ayıldım, japonlar daha mat bir cilt kullanıyorlar. (gizlinot: Japon makyajı benim makyaj tarzıma benziyor biraz. )(gizlinot: Takma kirpik hariç)

  Hepsinde ortak olan pek bronzer kullanılmaması ve takma kirpiğin günlük makyajda da yaygın olarak kullanılması sanırım. Lens kullanımı bize ve avrupa'ya göre çok daha yaygın ama circle lens de dahil olmak üzere lenslerin çoğu zaman oraların kokoşları tarafından kullanıldığını görüyorum.

  Koreliler alt kirpik kısmına (gizlinot: göz pınarına doğru) simli far sürüyorlar. dudaklarının ortasına ruj sürüp dağıtıyorlar, dudak şeklinin belirgin olmasını istemiyorlar; küçük dudak daha makbul, o yüzden dudak kalemi kullanılmaz.

  4 mayıs 2015 15:43 ed.4 mayıs 2015 19:02

  3. (bkz: takma kirpik)

  (bkz: circle lens)

  (bkz: gözkapağına yapıştırılıp crease yaratan hede)

  (bkz: pembe allık)

  (bkz: peynir beyazi fondoten)

  4 mayıs 2015 19:16


  4. kendi tenlerinden daha açık bir fonfoten ile başlıyorlar tabi öncesinde kendi irislerinden daha büyük olan bir lens takıyorlar. takma kirpik kullanımı aşırı yaygın. allıklarını elmacık kemiklerine değil yanaklarına yuvarlak bir şekilde uyguluyorlar ve pembe allık ilk tercihleri. aslında bu şekilde anlatmaya bile gerek yok. makyajın amacı beyaz bir ten, büyük ve gösterişli gözler sanki utanmış da kızarmış gibi pembe ama gerçekten aşırı pembe yanaklara kavuşmak. eskiden geyşalar bembeyaz boyalar ile yüzlerini boyayıp siyah uzun kuyruklu eyeliner çekip kırmızı ruj ile yaparlarmış. sanırım kültürlerine işlemiş bu durum ya da kültürleri buymuş da günlük makyajlarına işlemiş. bazılarına şeker gelir bazılarına itici. bana itici geliyor. bir türlü sevemedim gitti.

  4 mayıs 2015 19:41

  5. Tek bildiğim, Gözleri büyük göstermek için (bkz: circle lens ) kullanıyorlar.

  (bkz: duygu hatiboğlu )nun Güney Kore Popüler Makyaj Trendleri videosu için (link: https://www.youtube.com/watch?v=PuP6LeJ4kDo tık tık )

  4 mayıs 2015 23:41

  6. Genelde "double eye lid" için çeşitli uygulamalar gerçekleştiriyorlar. Bunlar zaman zaman geçici bantlar kapsamında da yapılıyor. Özellikle Güney Kore'de BB ve CC Krem çılgınlığı mevcut. Beyaz ve pürüzsüz bir ten, pembe tonlarında hafif renklendirilmiş yanaklar, gözleri iri göstermek için özenle kullanılmış eyeliner... Asya makyajının bel kemiği denilebilir. Ayrıca belirtmek gerekir ki erkekler için de BB - CC Krem bazı markalarda mevcuttur. Hatta en popüleri Etude House, Missha (ki Türkiye'de var), Tony Moly, The Face Shop, Innisfree, It's Skin gibi markalar. Hepsi BB ve CC Krem'de ve bunların geliştirilmesinde çok başarılı.

  12 mayıs 2015 16:02

  7. Sağlıklı ve adeta yüzünüze nur inmiş gibi görünen parlak kusursuz bir cilt... Göz kapağına yine parlak tonlarda krem farlar... Takmak kirpikler hatta takma saçlar... Dudaklarınızın sadece orta kısmına sanki kendi kırmızılığıymış havası veren ve dudağa tampon hareketlerle yedirilen fusya ya da kırmızı ruj. Yanağınızın tam ortasına çoğunlukla pembe hatta bazen kırmızı tonlarda allık. Asla kontür tercih etmezler hatta yüzü kirli gösterdiğini düşünürler velhasıl erkekleri bile cilt güzelidir. Her daim sakalsız ve fondotenlidirler

  1 temmuz 2015 12:31


  8. Yüzlerindeki o bişey yokmuşçasına duran, dudaklarındaki doğallığa bayılıyorum. Adamlar biliyo makyajı.

  1 temmuz 2015 13:59

  9. En fazla ürün ve uygulamayla yok-gibi-makyaj mottosunun anasını ağlatan uzak doğulu bir ilizyon sanatıdır. Başta Kore halkı olmak üzere tüm uzak doğu, ortalığı kasıp kavuran BB ve CC kremlerden sonra şu sıralar yeni göz bebekleri olan air cushion fondötenlerle aşk yaşamaktadırlar.

  (link: http://1.bp.blogspot.com/-lxIXmXLjabk/VM-uwhlqkYI/AAAAAAAAYkc/SOPJDlueIwc/s1600/Lancom%2BCushion%2BMiracle%2BFoundation%2B.png tık) (link: https://farm8.staticflickr.com/7347/16242177328_7a7eccc1e9_o.jpg tık)

  1 temmuz 2015 19:33

  10. kafasını beyazlama ile bozmuş kadınların makyajıdır. bizde bir zamanlar moda olan bronz ten akımının tersi kozmetik marketlerdeki ürünlerin büyük kısmı beyazlamaya yönelik ürünler içerir. Beyaz ten makyajı ürünlerinden bahsetmiyorum, maskeler, serumlar, kremler, sarılıktan kurtulmak için yapmayacakları şey yoktur. Bu nedenle makyajlarda da ten makyajı genelde beyaz ağırlıklı, allıklar o beyaz tenin üzerine fazlaca manga kızı havası verilmiş kızarıklık barındırır.

  2 temmuz 2015 15:19 ed.2 temmuz 2015 17:15