yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (241)
  • medya (5)

  1. 1.80 boyundaki erkeklerin uzun kabul edildiği ülkemizdeki boy ortalamasına bakıldığında; 1.74 boyundaki kadına orta boylu dersek, 1.55'e cüce dememiz gerekeceğinden, 1.70 üzeri uzun kabul edilir. bu sadece türkiye için geçerli değil tabi.

  düzeltme: işkembeden atan, egosantrik canlılar yazdıklarını silince başlığın başa kalması vuku bulmuş.

  1.74 boya orta boy diyen akıllılar azalarak bitmişler sanırım.

  24 nisan 2014 19:45 30 kasım 2015 12:57

  2. türkiye diye litvanya'ya itelenmişlerin sanrılarını bir köşeye bırakırsak 2011 tüik verilerine göre türkiye'de kadınların boy ortalamasının 161,4 cm ve erkeklerin boy ortalamasının 172,6 cm olduğunu düşünürsek 170 cm üstü kadınlara verilmesi gereken nitelemedir. genellikle 167-168 cm civarı kızlarımızın boyunu 170 cm'ye yuvarlayarak söylerler olsun varsın ortalama üstünde olduklarına göre çok görmem. 175 cm olan boy uzunluğuna sahip olmama rağmen 2-3 cm dahasını da isterdim. tam da şu an annemin bu cümlem karşısındaki amacın ne bakışları canlandı. napayım annem uzun boyu seviyorum.

  fakat uzun boyunda bir takım sıkıntıları var. ne hikmet bilmiyorum ama kısa boylu kız-uzun erkek kombinasyonunun fazla olmasından mütevellit uzun boylu erkek sıkıntısı var. tabi bu benim talihsizliğim de olabilir. hal böyle olunca anca babete aban dur. aranızda 1-2 cm olsa bile uzun boylu kadın belki vücut yapısından dolayı erkekten daha uzun duruyor. el ele tutuşunca ablasının elini tutmuş kardeş gibi hoş olmayan bir görüntü. adam kolunu omzuna atmaya kalksa sanırsın askerlik arkadaşı bir keleşimiz eksik.

  (bkz: üzülüyoruz örtmenim)

  uzun kollu hırka, kazak vb. sıkıntısı var. kolunu avucuna kadar sündürebileceğin uzunluğu geçtim bileğini kapatabilen bir şeyler bulabilmeye bile amenna. ben de hırkamın kollarını uzatıp, kahve fincanımı avuçlarımla kavrayıp yağmuru izlemeye dalan hüzünbaz kız olmak istiyorum. benim neyim eksik ey süslü? bazen bazı markaların pantolon paçaları bile kısa geliyor. dar merdivenlerde kafayı çarpma olasılığın her daim mevcut. e boy uzun ayakta ona göre büyük oluyor. büyük numaralı ayakkabı bulmak tam bir işkence. çok özeniyorum 38 numaralı ayaklara. her yerde her modelde 40 numaralıdan bir tane varsa 38 numaradan on tane var.

  kadın dediğin ya minyon olacak ya uzun. minyonlar her dem taze, uzunlar her dem dikkat çekici oluyor. ama tabi kilo dediğimiz olgu uzun boyları daha bir devasa gösterdiği için dikkatli olmak lazım. süslü sana söylüyorum istisnai kisilik sen anla.

  24 nisan 2014 22:17

  3. bak bak bitmez. devamı var mı diye düşünür insan. kararında iyidir bence. ileride kemik ağrıları çekeceği, bel sorunu yaşayacağı şimdiden öngörülür. malum menepoz. herşey gençlikte iyi be yaa. ortalığın tozunu attırırsın o boyla. hele güzelsen, millet sana yetişemez. ben uzun boylu bi kadın olsam kesin atletizim yada hani şu 5 metre yukarıya atlıyorlar ya o tarz sporlara girişirdim. çok meraklıyım. üseyin boltun iki adım arası 2 metreymiş o koşularda. ben de istirem. benden bu boyla o kadar çıkmaz. neyse izleyelim sadece.

  9 ağustos 2014 15:37


  4. Türkiyede kısa boylu koca bulmak zorunda olan kadındır

  9 ağustos 2014 17:24

  5. 1.80 boyumla içine girdiğim grup. Çok hoşlanıyorum boyumdan ve 38 numara ayaklarımdan.

  18 ağustos 2014 12:56 ed.18 ağustos 2014 13:10

  6. Uzun boylu insanları çok severim. Kadını da erkeği de hep hoşuma gider bu yüzden 1.70 lik boyumla hep isyan etmişimdir :)

  18 ağustos 2014 12:59

  7. Bende bu kadınlardanım...178 lik boyum 5 cm daha kısa olsaymış topuklu ayakkabı giyerdim ne güzel die düşünürüm hep.

  18 ağustos 2014 13:25


  8. 16 ,17 yasima kadar orta boylu kadin sinifindaydim 165 civari boyunla nolduysa birden 10 cm boy attim üniversiteye basladigimda 175 tim .

  Dezavantajları :

  - uzun boylu erkek yok denilecek kadar az, ne hikmetse kisa boylu erkekler daha yakisikli .

  (178 den 170 e uzanan kiz arkadaş grubumun ortak karari :p)

  - uzun boylu erkekler kisa boylu kiz seviyorlar .kesin bilgi yayalim :D ( inatla 165 olduğunu söyleyen max 159 arkadasimin 201 cm sevgilisi var lisanslı voleybolcu :D )

  - sevgilim 180 ben 175 im babet dişinda birşey giymedim yaninda :D

  - mini etek elbiseler asla şirin duramaz uzerinizde.

  -biraz kilo alininca iri sinifina gidersiniz.

  Ama yinede uzun boylu olmayi seviyorum . kg kontrolu saglandiginda yaslilikta da sorun olcagini sanmiyorum :)

  18 ağustos 2014 14:28

  9. 170 boyum var yine de çevremdekilere göre bu boyla uzun sayılıyorum elbette yani Türkiye'deki boy ortalamasının üzerindeyim sanırım. Ama bazen kısa erkekler yüzünden hoşuma gitmese de uzun boylu olmak iyidir :)

  18 ağustos 2014 14:56 ed.25 ağustos 2014 20:08

  10. özellikle erkekse yanında pek de rahat edemediğim insanlardır, irilerse kadın olanlarının da yanında rahat edemem. çünkü beni serçe parmağıyla alıp kafasının üstünde bir tur döndürüp yere geri bırakacakmış gibi hissederim, ya da elini yumruk yapıp kafamın üstüne bir tane çakacak ben de yerin dibine girecekmişim gibi (gizlinot: )evet çok çizgi film izledim :D).

  diğer yandan öyle "bağzı" kadınlar tarafından hiç de kıskanılmayan kadınlardır.her ortama girdiğindeki dikkat çekmenin iyi mi kötü olduğu tartışılasıdır. çoğu ne kadar uzun diyerek sadece anormal bulduğu için bakar. zira kişinin kendine baktırması boy pos dudak göz vs. ile değil kişinin kendi aurası, çekiciliği ve güzelliği ile alakalıdır. hiçbir şeyi güzellik kıstası olarak almam ne çoğu insan gibi uzun boyu ne de çoğu insan gibi kısa boyu. ne kaşı ne gözü. önemli olan bütünlüktür. bu işin kanunu kitabı yoktur.

  kanun kitabı olmadığı gibi bütünlük oluşturmayıp sadece tek özelliğiyle güzel olabilenler de vardır elbet, harika gözleri vardır mesela diğer kötü görünen uzuvları hiç göze batmaz atıyorum.

  bu arada beğendiğim iki kadın tipi vardır,(gizlinot: )nedenini bilmiyorum) 1. si esmer uzun boylu göğüslü kalçalı basenli olanlar, bir de bazıları bir kokoştur ki çok yakıştırıyorum uzun ve esmerlere kokoşluğu, 2.si de kısa boylu zayıf oğlan çocuğu gibi görünen tomboy kızlar. onlar hep salaş giyinsin, ekose gömleği beline bağlasın kot şort, kasketle dolaşsın :D:D hepsinin tadı güzelliği ayrı :

  18 ağustos 2014 16:28 ed.15 ekim 2014 15:24