yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • medya (0)

  1. bir keresinde evde misel su olmadığı için göz makyajımı kardeşimin dalin şampuanıyla çıkartayım dedim, göz çevrem kurak çöllere döndü. tüm yüzümü bununla yıkasam her mimikte ufak çatlaklar oluşur herhalde. normal şampuanla yüzünüzü yıkar mıydınız? pek bir içerik farkı yok. ayrıca saçları da kazık gibi yapıyor. meh.

  2 kasım 2017 15:13

  2. bebeklerin cildinin ph'ı ile bizimki bir değil. bebeğe kullanılıyorsa bana bişi yapmaz diye düşünmeyin. şampuan olarak bile kullanılmaması lazım.

  2 kasım 2017 19:53

  3. kardeşimin göz yapısı alerjik olduğu için doktor yüzünü bebek şampuanıyla yıkamasını önermişti ancak bir süre sonra göz pınarlarında egzamaya neden oldu o yüzden kullanılmasını artık daha gereksiz buluyorum bir sürü yüz yıkama jeli varken şampuana kalmadık daha

  2 kasım 2017 20:08


  4. yapmayın, etmeyin. gerek yok.

  2 kasım 2017 22:32

  5. orada burada okuyup, heves edip almıştım ben de zamanında. yüz yıkama jellerindeki temiz ve ferah hissi asla alamıyorsunuz. evde bebek yoksa, deneme amaçlı para verip de almınmaması gereken şey.

  3 kasım 2017 01:14 3 kasım 2017 12:28

  6. yoo göz doktorlarına göre gayet mantıklı, makyajdan kalan artıkları çok iyi temizlediğini söylüyorlar. Gözlerim alerjik ve her şeyden etkilenir çok da çabuk sulanır baya hassas yani, 1 yıldır neredeyse sadece bebek şampuanıyla çıkarıyorum makyajımı hiç eski reaksiyonları göstermiyor gözlerim çünkü iyi temizleniyor

  3 kasım 2017 01:34

  7. gerçekten sebebi neydi ki dedirten bir durum. çok mecbur kalmadıkça, yani kendi evim dışında bulunduğum yerde hiçbir ürün bulamazsam, sadece bu varsa ancak o şekilde kullanırım. yoksa bilerek tercih etmem nedenini zaten önceki girdilerde açıklamışlar, tekrardan aynı şeyleri yazmaya gerek yok.

  sadece göz makyajının kalıntılarını temizlemek için, o da gözü yakmaması sebebiyle bazı doktorlar evet önerebiliyor. ancak yüz temizliği için yüz yıkama jeli olarak kullanma fikri bir pazarlama harikasıdır sadece. pazar payını halihazırda var olan tüketici kitlesinin dışına çekerek genişletme fikrinin sonucu, tamamen doğal algısıyla bakın bunu bebekler kullanıyor, biz de zaten onların hassas cildi için şöyle özel bir şey ürettik gibisinden reklam klişeleri o kadar gündeme getirildi ki son zamanlarda. bunun ardından, peki o halde siz niye kullanmayasınız anlayışı pompalandı birden insanlara. sonuç geldiğimiz bu nokta. bu iki ürün acaba birbirinin ikamesi olabilir mi, onun yerini alabilir mi bunu konuşuyoruz. bence üretici firmalar açısından bakıldığında bu bile büyük başarı.

  3 kasım 2017 02:02


  8. Bilemedim. Tasvip etmiyorum djflvkdlf. Yani olabilir tabi, sonuçta hassas olduğu söylenen bir ürün. Ancak, yüz sebumunu arındırmaya yönelik yapılmış bir ürün değil. Bebek kafatasındaki azıcık hatta olmayan kiri temizlemek için yapılmış. Yani yetişkin, hormonları aktif bir bireyin, kafa derisi de değil suratı yani en çok sebum salgılanan yerini temizlemeye yeter mi bilemedim.

  Şimdi yine cildim kuru sizin gibi burnumdan yağ damlamıyor diye gölgesiyle kavga eden birileri çıkacaktır, onları tenzih ediyorum, cildim kuru olduğu için yeteceğini düşünüyorum diye güzel güzel karşısındakiyle konuşan kız arkadaşlarıma diyorum ki siz bilirsiniz canlarım. 

  3 kasım 2017 02:32 3 kasım 2017 02:33

  9. Bir ara hayati ihtiyaçlarım dışında harcayacak tek bir kuruşumun olmadığı bir dönemim olmuştu, o zaman makyaj temizleyici olarak evde bulduğum dalini kullanmıştım. Hafif kurutmak dışında bir etkisini hatırlamıyorum. Olmadı demiyorum, belki olmuştur ama hatırlamıyorum. Bu da çok faydasız bir girdi oldu. Neyse ne demiş emrah, faydalar faydasız imkanlar imkansız. Emrah da piyasadan çekilme kararı almış bu arada, hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum kendisine. Kısacası yüz yıkama jeli olarak bebek şampuanı kullanmak hakkındaki fikirlerim bu yönde, iyi geceler süslüler kıpss.

  Edit: yanlış yazmışım. Sizlere rezil rüsva olmamak için düzelttim.

  3 kasım 2017 02:44 3 kasım 2017 02:49

  10. bir zamanlar göz makyajımı temizlemek için tercih ettiğim yöntem. makyajı güzel temizliyordu ama göz çevremi aşırı kurutmuştu. cildime sürdüğümde, yağlı olan cildimi bile kuruluktan kabuk kabuk hale getirmişti. buna rağmen 1 saat sonra daha çok yağlanıyordu cildim.

  3 kasım 2017 07:15