yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (47)
  • medya (0)

  1. Günde bir kere yüzümü yıkadıktan sonra tonik yerine yaptığım eylem. Nasıl mı? Şöyle efendim;

  Evlerinizde bulunan klasik buz kalıplarındaki buzlardan bir adet alıp havlu yardımıyla tutunuz ama havluyu sarın demiyorum, sadece tutmak kolay olsun ve kolunuzdan aşağıya damlayıp sizi sinir etmesin diye. Neyse yüzünüzü yıkadıktan sonra bu buzu tüm yüzünüze, göz kapaklarınıza, boynunuza sürerek eritin. ardından ister tampon hareketlerle kurulayın ister bırakın yüzünüz suyu emsin. Sonrasında nemlendiricinizi uygular ve tamamen canlanmış ve dipdiri olmuş, kırışık ve yorgun görüntüyü bir kenara bırakmış bir cilde merhaba dersiniz. BUNU SABAHLARI YAPIP üstüne makyajını yapıp günü çok daha diri bir ciltle geçirebilirsiniz zira ben böyle yapıyorum. Özellikle ağız kenarlarım gün içerisinde kırışır ve makyaj oraya iyice dolar. Bu uygulama sayesinde bu kötü görüntü daha geç saatlerde oluşmaya başlıyor ama daha az oluyor.

  ÖNEMLİ --> Ben bunu ilk zamanlarda saf su buzu ile yapıyordum. Şimdi ise bi kalıbın yarısını maden suyu, diğer yarısını gül suyuyla dolduruyorum ve her gün dönüşümlü olarak bi onu bi bunu kullanıyorum. NEDEN? çünkü bu ikisininde gözenek sıkılaştırıcı etkisi var. Tonik amaçlı kullanıyorum ama yüzüme sıkmak yerine buz yapıp yediriyorum. Çifte değil bir sürü ürün kullansam elde edemeyeceğim mükemmel sonuçlar elde ediyorum.

  Ayrıca yüzünüzdeki tüyleri alıyor iseniz düzenli buz uygulaması kıl köklerini yakar ve uzun vadede kıllarda azalma olur. İğneli epilasyon yaptığım dönemlerde bunu derinlemesine hissediyorum. 1 ay bile geçmiş olsa üstünden o bölgöler bu işlemi yaparken hafif sızlıyor ve buna BA-YI-LI-YO-RUM. Aynı zamanda alnımı da ağda ile alıyorum ve çıkan kıllar eskisi gibi güçlü değil. Bunu limon ve buza borçluyum.

  15 temmuz 2015 17:33

  2. Tonik olarak yaptığım eylem. Sabah akşam yapıyorum ve o solgun cildim, sönmüş balon gibi olan cildim artık capcanlı ve yumuşacık. Nasıl mı yapıyorum?

  - Öncelikle kuru ve hassas cildiniz varsa yapmayın birçok sitede bunu diyorlar fakat bende kuru ciltliyim buzu yüzümde çok oyalamadan masaj yapıyorum sizde böyle deneyin.

  - buzdolabından çıkardığınız buzu anında yüzünüze sürmeyin biraz soğukluğunu attıktan sonra kullanın yoksa damar çatlamalarına sebep olabilir.

  - buzları tülbente koyarak uygulayabilirsiniz ya da (yazar: idillce)nin dediği gibi havluya koyup sarmadan uygulayabilirsiniz elinizde erimesin diye.

  - sadece su ile buz yapmak zorunda değilsiniz. Maden suyu, limon suyu, salatalık suyu, gül suyu.. vs gibi sıvıları da buz yapabilirsiniz gözeneklerinizi daha sıkılaştırır.

  - Buzu yüzünüze sürdüğünüzde kan akışı daha da hızlanacağından gözenekler büyür sonra küçülür. Cildiniz daha doğal hafif pembemsi durur sağlıklı bir cilt gibi durur ayrıca kırışıklıkları da önlemede bire bir

  edit: kızlar bu uygulamayı sabah akşam yapıyordum fakat bir girdi gördüm benimde kılcal damarlarım biraz yüzey üstünde belirgin ve beyaz tenliyim hassas da cildim bu yüzden akşam uygulamasını bıraktım. dediğim gibi kılcar damar çatlamasına yol açabilir

  25 ağustos 2015 17:27 29 ağustos 2015 21:03

  3. ben de çok yapıyordum hatta gül suyu dondurup uygulasam mı diyordum ki yanlış olduğunu öğrendim.

  not;

  beyaz tenli ve kılcal damarlarınız cildinizde belirginse yani yüzeye yakınsa kesinlikle yapılmaması gereken.

  daha da kızarıklığını artırıp daha da hassaslaştıran işlem.

  aynı şekilde bu ten ve cilde sahip kişiler o hassas yerlere kese de yapmasınlar.

  bu uygulamalar bizim için yanlış

  29 ağustos 2015 18:20


  4. Çoğu zaman yapıyorum.Cildin kan dolaşımını sağlıyor,canlandırıyor.Bir havluya sarmadan olmaz ama.

  29 ağustos 2015 20:49

  5. teorikte harika bir uygulama iken gerçek hayatta üşengeçliğin top noktaya geldiği uygulama

  17 kasım 2015 09:24

  6. 2 sabahtır yaptığım eylem. Pek Türkçe kaynak bulamadım merak edenler (link: http://www.healthyfoodhouse.com/6-amazing-benefits-of-skin-icing/ ) bu yazıyı okuyabilir ya da google'a "benefits of ice on face" yazarak tüm yazılara ulaşabilirler. Ben uyanır uyanmaz 1 buzu yüzümde gezdirip ardından temizleme ve devamını yapıyordum ancak okuduğum çoğu yazıda temizlemeden sonra yapılır diyor yarından itibaren öyle deneyeceğim. Cilt için faydaları; yüze parlak ve canlı bir ifade verme, gözenekleri küçültme, cildi yenileme, kan dolaşımını hızlandırma. Hatta Rus kraliçelerinden birinin her sabah yüz, boyun ve dekolte bölgesi için ritüeliymiş. Eğer buzu günlük bakımına dahil eden süslüler varsa bilgilerini paylaşırlarsa çok güzel olur :)

  10 mayıs 2016 07:50 10 mayıs 2016 12:20

  7. Bugünden itibaren yapacağım eylem. Ama ben maden suyunu küçük küpler halinde dondurup onlarla yapmayı düşünüyorum :)

  10 mayıs 2016 07:55


  8. peeling maske ve benzeri gözenek temizliğimi yaptıktan sonra gözeneklerimi küçültmek için buz yapıyorum. cilt temizliğinden önce nasıl buharla sıcak suyla gözenekler açılıyorsa bu da o işlemin tam tersi.. göz altı şişkinliklerine de iyi geliyor. abartıya kaçmadan tabi;)

  10 mayıs 2016 08:20

  9. Birkaç haftadır düzenli olarak yaptığım, burun çevremdeki gözeneklere biraz çare olmasını beklediğim işlem. Ben bir buz kabının gözlerini birkaç damla gül suyu, limon suyu ve kalanını da sodayla doldurup buzluğa attim. Sabah yüzümü temizleyip bir buzu yüzümde eritiyorum,ustune de nemlendirici kremimi sürüyorum.buna basladiktan beri gözeneklerimdeki görüntü kaybolmadi elbet ama daha bir kabul edilebilir oldu sanki.ama asıl etkisi gun boyu cildimin çok daha diri ve sıkı olmasi.cidden çok mutlu oluyorum bunu görünce. ertesi sabah olsun diye bekliyorum resmen

  10 mayıs 2016 12:50 10 mayıs 2016 12:50

  10. Ben bunu yapsam pembe olan suratım kırmızıya döner.

  10 mayıs 2016 13:07