yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (29)
  • medya (0)

  1. (yazar: makyaj dukkani)'na tamamen katılıyorum.

  Önemli olan olgunluk. En büyük sevgilim benden 12 yaş büyüktü, en küçüğü ise benimle aynı yaştaydı. İkisi arasındaki tek fark büyük olanın düzeni oturmuştu ve daha fazla şey gördüğünden daha net atıyordu adımlarını. Kafa bir yerden sonra çok şekilleniyor ve bu sabitlik siz daha gençseniz sıkıntı yaratabiliyor. Yine bunun yanında kendi yaşlarımda bir sevgilim vardı ve ben hala onun kadar olgun bir insan görmedim hayatımda. Eğer yaşı benden küçük olsaydı da birlikte olurdum onunla. Doğum tarihi değil de davranışlar, düşünceler ön plana alınmalı bence. Bir kuzenim var 21 yaşında demezsin. Hem büyük gösteriyor hem liseden beri ailesine bakıyor olmanın getirdiği sorumlulukla karakteri yaşından daha büyük şekillendi. Bir yaşıtlarına bakıyorum bir de ona. Yaşıtı olan çoğu kızla yapamaz bence.

  11 kasım 2015 11:17

  2. Piyasada sadece bunlar kaldığı için yavaş yavaş mecbur olduğumuz durum.

  Maksimum 2 yaş küçükle olmuşluğum var ama her türlü ben daha küçük gösteriyordum.

  Alayının erkenden saçları falan dökülmüş.

  11 kasım 2015 13:21 11 kasım 2015 13:42

  3. arkadaşlar six packliyse neden olmasın? Aranızdaki tek sorun yaş farkı olsun yahu. Çok büyük uçurumlar olmadıkça bence 'ay o senden küçük mü?' Diyenlere gevşek gevşek 'evet tatlım gençlerle takılıyorum genç kalıyorum' diye gevşek gevşek Gülün bence. Neyse gülüp eğlendiğimize göre biraz da ciddi düşünelim, olabilir tabiiki de ama hani çok aşırıya kaçmamalı. İşin öte yanından bAkacak olursak Sırf bayanlar için değil erkekler için de genel kanım yine de yaş farkında da bir sınırınız olsun. Mesela ben şöyle düşünüyorum. Ben kendimden en fazla kaç yaş büyük biriyle beraber olmayı yakıştırırsam bu küçüklük durumu da aynı oranda olmalıdır. Çok da abartmamak yani lazım genişliği. Herşeyin fazlası zarar en nihayetinde.

  11 kasım 2015 13:45


  4. kendimden 9 yaş küçük biriyle çıktım . beraberken farkı anlamadık hiç , elbette sorunlarımız oldu ama bize dışarıdan müdahale çok fazlaydı . bana mı denk geliyor bilmiyorum ama hayatımın pek çok anında kendimden küçük erkekler çevremde oldu .. şuan biriyle sohbet ediyorum 5 yaşçık fark var aramızda . konuşup anlaşabiliyorsak sorun ne olabilir ki ? tersi olduğu zamanlarda kimsenin itirazı yok .. basmakalıp olan " erkek kadından büyük olacak " klişeleri bence eskide kalmaya başladı . gayet olgun , ayakları yere basan erkekler var . (gizlinot: çok da datlu yavvv ) (gizlinot: sadece sohbet ediyorum , hayatımda birini istemediğimi ona da söyledim.)

  11 kasım 2015 15:03

  5. Çok değil birkaç gün önce sorsanız "oyy yok ortook" derdim. Şimdi ise "iyi olur aslında ya çekirdekten yetiştiririz işte" diyorum. Yokluğun gözü kör olsun be

  11 kasım 2015 15:15

  6. aklıma evliliklerde "kadın erkekten büyük olursa zengin olurlar" sözünü getiren beraberlik türü

  11 kasım 2015 16:52

  7. 27 yaşındayım, eşim benden 3 yaş küçük ama yaşıtmışız gibi duruyoruz yanyana. ilk çıkmaya başladığımız zamanlarda arkadaşları liselilerle mi çıkıyorsun sen demişler hep, eziklemeye çalışmışlar falan. erkeklerin daha geç olgunlaşması sanırım kişiden kişiye değişen bir durum, eşimle 3 buçuk sene önce tanıştık, o zaman da şu an ki olgunluk seviyesindeydi. 3 yıldır da evliyiz, tanıştığımız ilk günden bu güne kadar hiç bir tartışma yaşamadık, gelecekte de yaşamamayı umuyorum.

  9 ağustos 2016 22:26 9 ağustos 2016 22:26


  8. toplumda görülme şekli yine toplumdaki cinsiyetler arası güç asimetrisiyle bire bir ilişkili durum. kadınların yaşça küçük olmalarının daha istendik olması tıpkı erkekten daha fazla kazanmasının, daha iyi kariyeri olmasının ya da daha eğitimli olmasının istenmemesiyle aynı sebepten kaynaklanıyor. bu da erkeğin otoritesinin mutlaklaştırılmasıdır. yaşça büyüklük tecrübe, tecrübe de güç anlamına gelir, üstte saydığım durumların hepsinde de bu geçerlidir, ikili ilişkide kadın daha güçsüzse muhafazakar toplum rahat bir nefes alır, binlerce yıllık ezber tekrarlanmış olur.

  not: tamamen naçizane antropolojik bir gözlem amacıyla yazdım, başlığa yazılmış bireysel tecrübelere ithafen değil.

  9 ağustos 2016 23:32

  9. Bkz. Pelin akil-Anıl altan çifti. Anıl 3 yaş küçüktü sanırım. Bana kalırsa yaşça büyük olup olgunlaşmamış erkekle beraber olmaktan bin kat iyidir. Olgunsa tabi. Olgun deyince de aklıma şeftali gibi meyveler geliyor direkt :d konuya odaklanamadim

  10 ağustos 2016 00:47

  10. üç yaş küçük erkek arkadaşımın benden sonra cinsel tercihini değiştirmesi sebebiyle artık korkuyla yaklaştığım durum. en azından karakteri ve tercihleri oturmuş yaşta olursa daha iyi olur bence.

  edit: homofobik değilim.

  2 ekim 2016 23:51