3.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar ()
  • medya (1)

1. her sıktığımda "çok güzel bir şey koktu, ne koktu? hangi parfüm bu?" sorusunu duyduğum parfümüm. çiçeksi ve meyvemsi, çok feminen ve romantik bir koku bence. üst notalarında gül ve böğürtlen; orta notalarında menekşe ve şakayık; dip notalarında ise vetiver, paçuli, misk ve sandal var. sevgiliyle buluşulan günler için de ideal, kendinizi iyi hissetmek istediğiniz her gün için de...

17 eylül 2015 16:50

2. senelerdir vazgeçemediğim parfüm. Eğer kullandığınız parfümlerin içerisinde mutlaka gül kokusu arıyorsanız benim gibi, kesinlikle önerebileceğim bir koku. Tek düşündürücü tarafı kalıcılık konusunda ortalama olması (hep edp versiyonunu kullanmama rağmen).

19 şubat 2016 14:14 ed.20 şubat 2016 13:10

3. hem çok güzel kokan hem de hiç güzel kokmayan parfüm.

uzun süredir ara ara deniyorum. sevip sevmediğime hala karar veremedim. sıcak bir koku ama parfümün üst notasındaki böğürtlen çok baskın kalıyor ve gülle uyumu pek hoş olmuyor. açılışı daha hafif olsa çok daha hoş bir koku olabilirmiş. böğürtlen başlangıç için olmamış, ilk sıktığımda lezzetli şekerli sakızları hatırlatıyor bana.(gizlinot: ama sakız gibi kokmak pek ilgi çekici olmuyor) daha sonra koku oturuyor, güzelleşiyor. (gizlinot: esmer tenli olduğum için böğürtlen bu kadar baskın kalmış olabilir)

11 ağustos 2016 18:04


4. benim favori parfümüm. çok kalıcı bir çiçek kokusu, ancak öyle fresh bir koku değil, çok şekerli de değil feminen bir koku. yabancı bir sitede parfüm testi yaptım bana uygun parfüm gene bu çıktı, kış aylarında başka parfümler kullansam da duty free'den filan denk gelirsem bundan alıyorum.

az önce takas başlığında (yazar: mavi sonsuzluk)'un listesini gördüm, oradan yazayım dedim :) çiçek kokusu sevenler için güzel bir tercih olabilir.

Edit: parfüm testi şuydu kızlar :D

http://www.totalbeauty.com/content/quizzes/fragrance-quiz

12 aralık 2016 21:36 12 aralık 2016 21:44

5. hoş kokulu, yumuşak ve en çok buğday tene yakıştırdığım parfüm. Gül esansını kalıcı bir esintyle buluşturan hoş bir parfümdür.

13 aralık 2016 15:26

6. Gül ve yasemin notalarını seven, her sevdiği parfüm sanki başka kimse sevmiyormuş gibi tedavülden kalkan süslülere tavsiye edeceğim parfümdür. Silajı çok yüksek değil, kalıcılığı orta, ama şekli itibariyle çantaya atması rahat. Açılışı ayrı bir güzel, silajı da yüksek olmadığı için toplum içinde bile rahatlıkla tazeleyebiliniyor, kimse ay parfüm kokuttun burayı tepkisi vermiyor.

Bunu seven bunu da sevdi: bulgari rose essentielle (tedavülden kalktı), dolce and gabbanna rose the one (bu da kalktı), bulgari femme (bu da kalktı), bulgari voile de jasmin (bu da kalktı), chloe rose de chloe, ester lauder pleasures intense, prada candy florale

23 aralık 2016 21:00