yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (6)
  • medya (0)
  5

  1. İki saat önce kargom geldi, gelir gelmez denedim ve hemen yorumumu yazıyorum. 

  Uzun uzun yorum okumak istemeyenler için özet geçiyorum, ysl libre serisini seviyorsanız hazır stoktayken mutlaka alın. Libre intense ve libre le parfum arasında bi yerde. İki saat önce sıktığım koku hala bariz şekilde kokuyor.

   Şimdi biraz daha ayrıntılı yorumuma geçiyorum. Ben bu parfüme bayıldım. Boynerde çok sayıda parfüm denedikten sonra libre intense fazla maskulen gelmişti, le parfüm ise fazla ballı şekerli, ben de jpg la belle almıştım. İyi ki de öyle yapmışım. Lavanta hissedilir ama intensedeki gibi yoğun değil, kokuyu maskulenleştirmemiş. Le parfumde ise lavantayı hiç hissedemiyorum, golden decade onun kadar şekerli gelmedi. İkisinin arasında bi yerde ve çok kaliteli kokuyor. Baskın portakal çiçeği ve yasemin, geriden hafif gelen lavanta ile mükemmel bir parfüm olmuş. Fragranticada portakal ve vanilya olduğu da yazıyor. Portakaldan gelen hafif citrusy havayı da hissediyorum ama vanilya alamıyorum. Koku ailesi beyaz çiçek, lavanta ve citrus olarak sınıflandırılabilir, asla şekerli değil, sadece vanilyadan olsa gerek belli belirsiz bir tatlılık var. Lavanta kokuyu unisekse kaydıracak gibi olsa da yoğun beyaz çiçek kullanımı doğrudan feminen tarafa çekiyor. 

  Kesinlikle lineer ve kalıcılığı düşük zara parfümleriyle karıştırılmamalı, çok kaliteli parfüm olmuş. Fiyat performans 10/10.

  26 ocak 2023 17:40 26 ocak 2023 17:42

  5

  2. ikinci girdiyi yazıyorum, çok beğendim çünkü. Fiyatına göre kalitesi muazzam. O kadar beğendim ki şişeyi yarıladım ve iki tane de stok yaptım. Kokuyu uzun süre deneyimlediğim için daha iyi yorumlayabilirim. Libre intense'e benziyor ama lavantası daha az. Libre intense bir tık maskülen kokmuştu bende ama bu buram buram feminen. Lavantası çok az. Bol miktarda portakal çiçeği, yasemin ve vanilya. Tatlı bir parfüm ama LVEB veya hypnotic poison tarzı, popoüler jenerik parfümlere benzemiyor. Kokuyu en iyi nasıl tarif ederim; bir kasede yasemin ve portakal çiçeğini karıştırdığınızı, üzerine de bal ve vanilya döktüğünüzü hayal edin. O kaseyi kokladığınızda bu parfüm gibi kokardı. Açılışta narenciyemsi bir havası var ama hemen kayboluyor. Ben parfüm bulutu olarak gezmeyi sevdiğim için sabahları 5-6 fıs sıkıyorum, iki saatte bir ikişer fıs olacak şekilde tazeliyorum. Bu şekilde bütün gün buram buram kokuyor, mutlaka sordurtuyor. Ofis kullanımı için boğucu olabilir, yoğun parfümleri sevmiyorsanız dikkatli kullanın. 

  En iyisi mi, değil ama daha az kalıcı sephora-boyner parfümleri de denemiştim, fiyatına göre performansı 9/10. Yoğun çiçeksi ve tatlı özelliğiyle kör alışa uygun değil, çok ucuz da sayılmaz. En azından boynerde libre intense ve libre le parfum deneyin fikir edinmek için.  Şık giyimli, iddialı kadınlar için güzel bir hediye olabilir.

  9 mart 2023 15:11

  5

  3. Bu parfümü, okuduğum yorumlar ve övgüler dolayısıyla çok merak ettiğim için aldım. Daha önce libre serisini hiç denememiştim, bu parfümün libre muadili olarak gösterildiğini de okumuştum.

  Notaları arasında portakal çiçeği, yasemin, lavanta ve vanilya bulunuyor. İlk sıktığımda koku çok keskindi ve portakal notası oldukça baskındı. 2 saat içinde koku yavaş yavaş içindeki çiçeklerle birleşip ve temel notadaki vanilya ile hafifçe tatlılaştı fakat yoğunluğunu asla kaybetmedi. Gerçekten buram buram kokan, oldukça güçlü bir koku ve kesinlikle kaliteli kokuyor. Siz söylemediğiniz taktirde kokusunu alan herkes high end bir parfüm olduğunu düşünür. Oturaklı, oldukça kadınsı, çekici ve şık bir koku. İçindeki o hafif tatlılık kesinlikle baymıyor, hatta ben bu kokuyu tatlı kategorisine koyamam şahsen. Kalıcılığı ve yayılımı oldukça iyi, dün akşam 20:00 civarında bileğime bir fıs sıkmıştım ve şu an hala hafifçe kokusunu alabiliyorum, lu an saat 18:50. Dün akşam benimle beraber deneyen arkadaşım da hala kokuyu aldığını söyledi. Benim fikrime göre bir parfüm tende uzun süre kalıyorsa o parfümün kalıcılığı iyidir. Bence zara her açıdan high end kalitesinde bir parfüm yapmış. Koku kalitesi, yoğunluk, kalıcılık açısından benden tam not aldı. Önceden aldığım zara parfümlerinin performansından memnun kalmamıştım ama golden decade farklı, gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Fiyatının çok üstünde kesinlikle. İyi ki almışım dediğim bir parfüm.

  12 mart 2023 18:54


  4

  4. İlk kokladığımda libre intense in aynısı demiştim. Açılış olarak gerçekten çok benziyorlar, ama zaman geçtikçe farklılaşıyor bence güzel mi evet güzel bir parfüm. Farklı. Tam kış kokusu. Çok kalıcı. Yalnız 5-6 fısı geçtim 3 fıs bile inanılmaz migren tetikliyor, başım dönüyor resmen koku yüzünden. Trende bir başka kadının üzerinden aynı kokuyu aldım ve ahh çok güzel dedim. Benim için başkasında güzel, kendime sıktığımda midemi bulandırıp başımı döndüren bir parfüm :( +iltifat aldığım, sorulan bir parfüm olmadı benim için belki de az sıktığım için farkedilmiyordur diyeceğim fakat 2 fıs bile gün boyu burnuma burnuma geliyor gerçekten:( 

  12 mart 2023 19:42

  5

  5. Tam bir kış kokusu. En kalitelilerinden. Uzun süre çıkmıyor ve koku hassasiyetiniz varsa benim givi 1-2 fıs kesinlikle yeterli. Fazlası bende de ağırlık yapıyor dışarda sıkıyorum zaten. Sonra hafifleyen o kokusu mest ediyor. Kazaklarım ertesi günde de aynı kokuyor. Zara'nın silindir serisi fiyatının cok üstünde performansa sahip. Vanilyamsı yaseminli koku sevenler şans versin. Bir femme ağırlığında değil vanilyası. Baymıyor. 

  6 şubat 04:54

  4

  6. Zara parfümlerinde en sevdiklerimden biri Golden Decade, lavanta ve vanilya parfümü diyebiliriz. Libre intense e muadil evet ufak farklılıklar dışında. Over sprey yaparsanız performansı sizi memnun eder. Kullandığım zaman gerçekten iltifat aldığım bir parfüm oldu. Uzun bir süredir kullanmıyorum biraz sıkıldım. İndirimde yedeklesem iyi olur aslında. Kaldırılırsa üzülürüm çünkü gerçekten kaliteli bir kokusu var.

  6 şubat 09:23

  7. yorumlardan gaza gelip aldım. işin gerçeği ilgimi çekmedi, herhangi bir zara parfümünden pek te farkı yok. alınıp kullanılabilir ama koştura koştura almaya, stok yapmaya gerek yok.

  3 haziran 22:08