yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (293)
  • oylar (76)
  • medya (4)

  1. bir dönem piyasada yalnızca body shoplarda bulunabilen ancak şimdi şimdi diğer markaların / aktarların da çıkartmaya başladığı antiseptik özelliğe sahip ve fakat oldukça kuvvetli olduğu için fazla ve / veya seyreltilmeden kullanılırsa aşındırıcı olabilecek yağ.

  gece yatmadan evvel sivilcelerin üzerine sürmek oldukça faydalı oluyor.

  22 ağustos 2013 16:48

  2. mucizevi etkiler beklenmeden kullanılırsa işe yarayan bir ürün olduğu söylenebilir. tek kullanımda sivilceyi anında geçirmiyor, fakat iyileşmesini hızlandırıyor.

  23 ağustos 2013 05:27

  3. sivilcenin kuruma sürecini hızlandırır. fakat gaza gelip yüzünüzün özellikle kuru bölgelerinde de kullanmayın, tahriş edebilir. az ve öz kullanın diğer uçucu yağlarda olduğu gibi. tabi saf olanını kullanacaksanız sabit bir yağ ile biraz karıştırmanız daha iyi olur. ama "arındırıcı-sivilce kurutucu" olarak satılıyorsa (gizlinot: oriflame) seyreltmeye gerek yoktur diye düşünüyorum.

  26 ocak 2014 04:13


  4. yeni çıkan sivilceyi durduran, iltihap toplamış sivilceyi ise kurutan mucize yağ. yalnız iz kalmasına sebep oluyor falan demişlerdi, bende öyle bişey olmadı.

  20 şubat 2014 23:38

  5. 50 ml suya 10 damla şeklinde seyreltip tonik olarak kullandığım yağ çeşidi. memnun muyum evet. gerçekten ferahlatıyor ve temizliği hissediyorsunuz. benim cildim yağlıya dönük karma ve sivilceli. sivilcelerin şahlandığı dönemde dizginlemeye kesinlikle yardımcı oldu. direkt sivilcenin üzerine de seyretilmemiş halini kulak pamuğuyla uyguluyorum. gerçekten işe yarıyor. ben ki regl öncesi sivilcesini bi sonraki regl dönemine kadar iyileştiremeyen bir cilde sahipim.

  kullandığım altapharma'nın çay ağacı yağı. bi dahakine doa kozmetiğinkini deneyeceğim.

  21 şubat 2014 14:41

  6. body shop'tan yüzyıllar önce alıp halen kullandığım yağ. sivilce kurumasını hızlandırır, özellikle hali hazırda patlamış bir sivilce ise daha iyi nüfuz ettiğine inanıyorum. (bkz: aksil) ile birlikte kullanıyorum şu anda.

  uzun süre kullanımda etkisinin azaldığı gibi bir izlenime kapılmıştım. ne kadar doğru, bilemiyorum.

  4 mart 2014 20:47

  7. oldukça etkili bir yağ. ancak ülkemizde malesef sahtesi çok. özellikle aktarlardaki yağlardan uzak durun. kullanımına dair şöyle uzunca bir yazı buldum merak edenler aramasınlar diye paylaşıyorum.

  "Çay Ağacı Yağı Kullanımı

  Çay ağacı yağı genellikle seyreltilerek kullanılan bir yağdır. Oldukça kuvvetli olan bu yağın safını ülkemizde özelllikle aktar vb yerlerde bulmak neredeyse imkansızdır. Çay ağacı yağını seyrelterek kullanmanızda fayda vardır çünkü oldukça kuvvetli olan bu yağ cildinizde tahriş yapabilir. Aşağıda çeşitli alanlarda çay ağacı yağının kullanımına dair bilgiler aktaracağız. Ancak bu bilgiler kesin tedavi manası içermez. Kullanıcı görüşleri ve genel kanılarla derlenen bilgilerdir. Cilt rahatsızlıkları için muhakkak dermatolog hekime görününüz.

  Çay Ağacı Yağı Sivilceler İçin Kullanımı

  Eğer sivilceler için çay ağacı yağı kullanacaksanız yağı sabah akşam sivilceli cilde uygulayınız. Çay ağacının yapısında bulunan bileşikler sivilceler üzerinde etkili olacaktır. Çay ağacı yağı ile yapabileceğiniz bir sivilce bakım yağı tarifini veriyoruz.

  Malzemeler

  30 ml jojoba yağı

  10 ml çay ağacı yağı

  10 ml limon yağı

  10 ml lavanta yağı

  Yağları bir kapta karıştırın ve sivilceli bölgelere sabah akşam uygulayın. 3 gün içerisinde etkisini gösterecektir.

  Çay Ağacı Yağı Uçuk İçin Kullanımı

  Çay ağacı yağını uçuk yani herpes simpleks için kullanabilirsiniz. Uçuk olan bölgelere sabah akşam sürerek kullanabilirsiniz. Çay ağacı yağıyla yapacağınız bir uçuk yağı tarifi veriyoruz.

  Malzemeler

  30 ml hindistan cevizi yağı

  10 ml çay ağacı yağı

  10 ml tarçın yaprak yağı

  10 ml e vitamini

  Hindistan cevizi yağı yazın sıvı kışın katı bir formdadır. eğer yağınız katıysa bir kapta benmari usulü eritin sonra içerisine diğer yağları ilave edin ve kapaklı boş bir kaba koyduğunuz karışımı donması için buzdolabında bekletin. uçuk olan bölgelere sürdüğünüz bu yağ karışımı kullandıktan sonra kabın ağzını açık bırakmamaya özen gösterin.

  Genital Siğiller ve HPV için Çay Ağacı Yağı Kullanımı

  Genital siiller ve hpv gibi ürogenital bölgelerde bulunan siğil vb. için gerek koruyucu gerekse tedaviye yardımcı olarak çay ağacı yağını kullanabilirsiniz.

  Malzemeler:

  50 ml hindistan cevizi yağı

  10 ml çay ağacı yağı

  10 ml tarçın yaprak yağı

  10 ml limon yağı

  Bu yağlardan hazırlayacağınız merhemi, genital bölge siğilleri ve hpv için kullanabilirsiniz. Çok eşli ve yoğun bir cinsel hayatınız veya partneriniz varsa bu yağlardan yapacağınız karışımı ilişki öncesi genital bölgelere sürerek virüsün bulaşmasına karşı koruyucu bir önlem alabilirsiniz.

  Çay Ağacı Yağının Sedefte Kullanımı

  Çay ağacı yağını sedef gibi bir cilt veya saç sorunuz varsa kullanabilirsiniz. Sedef için yapacağınız merhem sizi rahatlatacak ve yaşam kalitenizi yükseltecektir.

  Malzemeler

  50 gr shea butter

  50 ml hindistan cevizi yağı

  30 ml jooba yağı

  10 ml limon yağı

  10 ml çay ağacı yağı

  10 ml e vitamini

  Shea yağı ve hindistan cevzi yağını benmari usulü eritin, yağlar soğumaya başladığında diğer yağ ve vitaminleri ilave edin. hazırladığınız merhemi dolapta soğumaya bırakın. Sedefli bölgelere sabah akşam uygulayın.

  Seboreik Dermatit Çay Ağacı Yağı Kullanımı

  Seboreik dermatit gibi yağlı kepekli saç derisi sorununuz varsa çay ağacı yağıyla yapacağınız merhemler sorunlarınızı oldukça azaltacaktır.

  Malzemeler

  100 ml hindistan cevizi yağı

  30 ml jojoba yağı

  10 ml çay ağacı yağı

  10 ml tarçın yaprak yağı

  10 ml limon yağı

  10 ml lavanta yağı

  Hazırlayacağınız yağ karışımını ağzı kapalı bir kapta muhafaza edip duştan hemen önce seboreik dermatitli bölgeye sürüp 15 dakika kadar bekleyiniz. Seboreik dermatite çay ağacı yağı kullanımı yaygıdır.

  Vücut Kokuları İçin Çay Ağacı Yağı Kullanımı

  Vücut kokuları ve ayak kokuları genellikle terleme sonucu ortaya çıkan bakterilerin ürettiği kokudur. Dolayısıyla bakteri oluşumunu azaltan maddeler kullanmanız durumunda kötü koku oluşumu engellersiniz.

  Malzemeler:

  50 ml hindistan cevizi yağı

  20 gr pudra kvamına getirilmiş şap

  10 ml çay ağacı yağı

  10 ml lavanta yağı

  Hindistan cevizi yağını benmari eritin soğumaya bırakın sonrasında yağ iyice soğuyup pelteleşmeye başlar, eğer yaz aylarındaysanız dolapta 5 dakika bekletin sonra karışıma şap ve diğer malzemeleri lave edip ağzı kapalı bir kapta buz dolabında bekletiniz. Vücut kokusu olan yerlerde kullanabileceğiniz koku önleyici kreminiz hazır.

  Kaynak: http://www.cayagaciyagi.org/2014/07/cay-agac-yag-kullanm.html

  30 temmuz 2014 00:17


  8. Botalife olanı iyi.

  4 ağustos 2014 00:06

  9. Rossmanndan aldığım "altapharma" markalı,yeni çıkan sivilcelerin üzerine sürdüğünüzde kurutan yağ. Biraz kokusu keskin. Sürerken özellikle tam sivilcenin üzerine sürülmesini tavsiye ederim. Zira yayılırsa pul pul yapıyor dikkat

  17 ağustos 2014 02:35 17 ağustos 2014 16:59

  10. asla asla ve asla yüze direk sürülmemesi gereken yağdır, çünkü saf hali cilde zarar verir. fakat bir damla çay ağacı yağı + 10 damla su şeklinde karıştırıp, kistik, deri altı sivilceleriniz varsa gece yatmadan üzerine sürdüğünüzde maksimum 1 haftada deri altındaki irini çözer.

  16 eylül 2014 22:03