sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (15)
 • medya (1)

1. videodaki mahluk köpeklerin üstüne işeyip daha sonra hayvanın üzerinden arabayla geçerek katlediyor. video sonunda köpeğin can çekişme anını gördükçe içim gitti ya gerçekten allah belanı versin senin adi herif

(link: https://twitter.com/amaciolankadin/status/1004870053404266496?s=21 ilgili video)

(link: https://twitter.com/amaciolankadin/status/1004870259197841408?s=21 ilgili görsel)

8 haziran 2018 03:55 8 haziran 2018 19:23

2. Böyle iğrenç mahlukatların canlılara yaptıklarını gördükçe aynılarını onlar için de diliyorum. Belki bazılarınız "olur mu öyle şey, yargılansın cezasını çeksin ama senin dediğin zulüm olur. biz de mi onlar gibi olalım?" Diyeceksiniz, evet haklısınız aslında ama ben o masum canlıların yaşama hakkını keyiften yere elinden alan "insan görünümlü canavarlara" bunu diyemem. Çünkü insan olmak demek kendisini savunamayacak bir canlıya zulüm edebilme hakkı veren bir konumda olmak demek değil. Aynısının beterini yaşaması dileğiyle.

Edit: "insanlara" yazdığım yeri "insan görünümlü canavarlara" diye değiştirdim. İnsan deyip de şımartmamak lazım.

8 haziran 2018 04:01 8 haziran 2018 04:06

3. bir kalp nasıl bu kadar acımasızlıkla dolar, insan vicdanını nasıl bu kadar duyamaz anlayamıyorum. katlanamıyorum artık. yoruldum böyle iğrenç insanların var olduğunu bilmekten. neler yapabileceğimizi ve nerelere şikayet edebileceğimizi belirtirseniz çok sevinirim. ne olur bir şeyler yapalım, yanına kalmasın

8 haziran 2018 04:11

4. https://twitter.com/amaciolankadin/status/1004870053404266496 bu bağlantıyı kullanarak hemen bimer.gov.tr adresinden şikayet ediyorum ve bunu yapanın aynı şekilde ölmesini diliyorum. gerçekten yettiniz artık!

8 haziran 2018 11:29

5. Bu pisliğin ilacı kısasa kısastır, başka bir şey değil. yalnız, öyle olsa sonuç itibariyle o ceza almaz, biz alırız.

8 haziran 2018 14:22

6. midem bulanıyor, kusasım geliyor. izleyemiyorum. ben izleyemiyorum bir insan bunu nasıl yapabiliyor. insan öldürmekten daha ağır cezalar almalarını istiyorum. kendilerinin de aynı duruma düşmesini istiyorum. bu ülkede niye bitmiyor bu görüntüler?

8 haziran 2018 14:48

7. Ekşide başlığı açılmış olan mahluk.

(link: https://eksisozluk.com/06-zis-72--5680474 Ekşideki başlık)

Ekşide yazar olan süslüler başlığı yukarı taşımak için girdi yazarsa daha çok kişiye ulaşabiliriz.

8 haziran 2018 15:13

8. Plaka görünce tahmin ettim ne yaptıklarını... hayvanlara zarar verebilen insanlar psikopatlık eğilimi olan insanlardır, insanlara “henüz” zarar vermemelerinin nedeni de işin ucunda yaptırımı olduğunu bilmeleridir. Günde buna benzer kaç tane imza atıyorum Change.org’da bilmiyorum. Bir tane değil ki, her yerdeler sıfatına sıçtıklarım. bu zamana kadar Türkiye’de bu anlamda açılan davaların sonucu hep para cezası. Hapis cezası bile çıksa düşüyor bir şekilde, “ben yapmadım internette gördüm paylaştım videodaki ben değilim yada biri aracımı çalmıştı, aracımı başkası kullanıyordu” diyip sıyrılıyorlar. en kötü durumda para cezası alıp sıyrılıyorlar. 

kendini savunamayacak canlılara zarar vermenin cezası, bir insana zarar vermenin cezasıyla eşit hatta belki de daha fazla olmalıdır diye düşünüyorum. Ama bu coğrafyada doğan hayvanların, bu coğrafyada doğan insanlardan bile talihsiz olduğuna inanıyorum. 

Sosyal medyada duyulsa bile yapılan hiç birşey o çocuğu geri getirmeyecek, ölürken çektiği acıyo azaltmayacak, yüreklerimize de su serpmeyecek.

8 haziran 2018 15:17

9. allahın belası bir iki ayaklının sahibi olduğu aracın plakası. ilgili videoyu izlediğimde sadece oturup ağlayabildim. oradaki hayvanseverlere kızdım içten içe, çünkü bu tip allahın belası insanların her şeyi yapma potansiyeli vardır, keşke hayvanları uzaklaştırsalardı tartışırken dedim. ama sonra düşününce bazen insan beklemiyor bu kadar insanlık dışı hareketi. kızamadım da. bu allahın belası arabasının sahibi vatandaşı tarif edebilmek için çok kelime var ama hesabım askıya alınır diye sıralamıyorum. eğer gerçekten ilahi adalet varsa, umuyorum ki çok kısa sürede tezahür eder. umuyorum ki bu sonu o da hisseder. umuyorum ki sonu çok acılı olur. umuyorum ki yaşattığını yaşar.

* elbetteki bimer'e şikayet ettim fakat ben bir sonuca ulaşılacağına inanmıyorum. adalet malesef hayvanlara mal gözüyle baktığı için muhtemelen cüzi rakam bir para cezası öder ve serbest kalır. bu allahın belası vatandaşın cezasını umuyorum ki çevresindeki insanlar verir.

8 haziran 2018 15:32

10. her beşer insan değildir diye bir laf var. videoyu izlemedim, izleyebileceğimi de zannetmiyorum. böyle beşerlerin neslinin tükenmesine çok değil en fazla 100 yıl kaldı. 22. yüzyılda böyle insan olamamış, insan olmanın ne demek olduğunu bucak bucak yaşamamış beşerlerin nesli, bizzat insanlar tarafından tüketilecektir.

hayvanlara ve çocuklara eziyet çektirenler toplumdan kazınmalıdır. ben böyle insanlara "tanımlanamamış karmaşık psikoz" gibi bir teşhis konup doğrudan frontal lobuna müdahale edilerek lobotomi yoluyla sürekli sırıtan, koyduğun yerde duran, salyasını ağzında tutamayan beşerler haline getirilmesi taraftarıyım. çünkü bu kişilerin insan haklarından faydalanabilmesi için gereken 'insan olma' özellikleri yok. faydalanamasınlar.

bak bakalım o zaman toplumdaki "tanımlanamamış karmaşık psikoz" oranı ne oluyor.

8 haziran 2018 15:56