yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. işte o benim.

  engel olamıyorum kendime. adamın yanına dişi sinek yaklaşsa dünyaları yıkasım geliyor. çok kötü bir durum. aciz hissediyorum kendimi zaman zaman. bunun yüzünden sevgilimle çok kavga etmedik mi? defalarca. ama tutamıyorum içimdeki minik canavarı.

  10 şubat 2016 03:45

  2. İnsanı hayattan bezdirir

  10 şubat 2016 13:35

  3. kıskanılan kişiyi oldukça yorar ve yıpratır , özgüvenini yok eder.kendi hayatınızda başrol siz yönetmense bi başkası olur.

  10 şubat 2016 13:41


  4. hayatın kişiliği bozuk, kendine güveni sıfır insanlarla harcamak için çok kısa olduğunu hatırlatır.

  silkelenirseniz ne ala.

  10 şubat 2016 14:11

  5. Eşimdir. Ama zamanla değişti çünkü ben alttan almıyordum hiç bir zaman. Biraz mecburiyetten de olsa alıştı bana. Ama ben de onun çok damarına basmadım. Güvenmekle de alakalı diye düşünüyorum. Güvendikçe kıskançlıK da azaldı çok şükür.

  10 şubat 2016 15:07

  6. Aradım buldum az kullanılmış bir başlık, derdim kendi sevgilim değil sevgililik, eşlilik partner sektörü.

  Bıktım ya hemcinslerimin gördükleri her kadını koca-sevgili hırsızı ilan etmelerinden, daha siz dibinizdeyken kavga etmelerinden, sevgilim kocacım diye başlayıp sarmaş dolaş hallere gelen tiplerden ve türevlerinden. Yol soruyorsunuz olay çıkıyor "niye cevap verdin?" Ya herkesi kendine rakip, koca hırsızı, vs (hayal gücünüze bırakıyorum) bıkmadınız arkadaş, siz o adamı çok seviyor olabilirsiniz ama birileri o adamları reddetti, o insanlarla evlenmek istemedi ya da yol soruyor, tanıdığı biri selam veriyor. Herkese yapıştırıyorsunuz bilmem ne kisvesini buyur burdan yak.

  Her bekar kadın mecbur olduğu, kimse istemediği için bekar diye yapıştırılıyor, yok öyle dünya niyeti evlilik olan herkes evlenebilir iddialıyım herkes. İş ki kendine uygun kafa yapısı oturan birini bulasın, o bambaşka mesele.

  Biraz edep olsun adap olsun ya pişkin pişkin sen daha evlenmedin mi? Koca bulamadın mı? Sana ne kardeşim?

  Sevgili hanımlar tasmasını takıp peşinde av köpeği gibi dolaşacağınız erkeklerle birlikte olmayın. Hı erkeklerden kaynaklanmıyorsa sizden kaynaklıysa kendinizi törpüleyin. Edepsizlik bir size gelince açılan mesele değil, sizin aranızda (!) Yaptığınız o kavgalar figüran olan kadınlarıda zor durumda bırakıyor. Sonra ben kıskanç bir kadınım deyip yolunuza bakınca bir taraf daralıyor dışarı kaçıyor diğer taraf yoruluyor tasmaya asılıyor. Düşünün sonunda ne oluyor?

  Bekar olmak bir zorunluluk değil, tercihtir! Bekar her kadın sizin partnerinizin peşinde değildir! Edep, adap tek yönlü işlemez!

  30 haziran 2021 00:36

  7. kaybetme korkusundan ve özgüvensizlikten kaynaklanır. hangisinin daha önce başladığı bilinmez; ya özgüvensiz olduğu için karşındakini kaybedeceğini düşünüp korkar ve agresifleşir, ya da kaybetmek korktuğu için özgüvenini kaybeder yavaşça ve daha da korkar hale gelerek hem ilişkiye hem de karşısındakine zarar verir. hepsi bir küçük tereddüt ile başlar, karşısındakinden değil, kendisinden tereddüt ettiği için... nil karaibrahimgil'in (link: https://www.youtube.com/watch?v=BuEh5EVzRDg kelebeğin hayat sırları) şarkısında dediği gibi bu agresifleşmenin ve zarar vermenin de kimseye bir faydası yoktur çünkü "kimseyi avucunuzda sıkarak elinizde tutamazsınız".

  bu kıskançlığı "ay ama o beni sevdiğinden ve kaybetmekten istemediğinden yapıyooo" diye kendinizce meşrulaştırmayınız, uzun vadede o ilişkinin yürümeyeceğini siz de içinizde çok iyi biliyorsunuz.

  30 haziran 2021 00:47


  8. Bu kıskanç sevgili ister kadın olsun ister erkek olsun fark etmez günün sonunda kaybetmeye mahkumdur. Genelde karşısındakini kısıtlayan aşırı kıskanç sevgili deyince akla ilk erkekler geliyor ama böyle olan çok kadın da var. Temelinde özgüvensizlik ve kaybetme korkusu yatar. Özgüvensiz bir bireyden de kimseye hayır gelmez zaten. Böyle davranan biri karşısındakini bunaltır ve kendisinden nefret ettirir, sonunda da kaçmasına sebep olur. Her şey dozunda güzeldir. Özgüveni yerinde, kendine saygısı olan kişileri eş olarak seçmeliyiz.

  30 haziran 2021 03:40

  9. evlerden ırak sevgili. haddi olmadan hayatına, tercihlerine, seçimlerine karışıyorsa bi de aman aman, hiç uğraşılmaz.

  30 haziran 2021 21:58