sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (40)
 • medya (3)

1. Ciltle temas etmesi zararlı olduğu kanıtlanmış bir metal olan alüminyumu içermeyen deodorantlardır. Tabi bu kadar zararlı şey arasında deodorant önemsenir mi, çok aşırı zararlı bile olsa bu havada kokarak gezmektense benim gibi ömrünün kısalmasıni tercih edenler var mıdır tartışılacak şeyler.

Ama neticede hayat güzel, buyrun deneyip çok sevdiklerim:

Nivea fresh natural sıvı deodorant (tabi tuzu falan şeklinde var mı bilmiyorum içeriğine bakmadım ama yok demişler ve ter kokusunu çok güzel önlüyor)

Isana aloe vera özlü deodorant

Nivea soft&dry yasemin kokulu (<3333)

4 ağustos 2016 08:30

2. O zaman size güzel bir iyilik yapıp alaiminyumsuz deodorant öneriyim.

1. Soft anda gentle (gratislerde satılan ve sadece üzerinde 0 Aliminyum yazanları, bazı çeşitleri aliminyumlu üzerinde yazıyor dikkat et)

2. Sebamed alkolsüz ve aliminyumsuz roll-on

İkisini de kullandım. Soft and gentle sprey deodorant şeklinde, Sebamed roll-on. İkisinden de memnun kaldim. Sebamedin içinde parfüm olmadığı için pek güzel kokmuyor tek eksi yanı bu. Aliminyumsuz deodorant kulanımı önemli arkadaşlar,her gün sürdüğümüz şeyin içeriği de temiz olmalı.

4 ağustos 2016 08:50

3. benim için en iyisi erkek serisinden olmasına rağmen l'occitane baux stick deodoranttır. alüminyumsuz denemediğim market ürünü kalmadıktan sonra en iyi korumayı bu üründe buldum. Hayatım boyunca ter kokusu nedir bilmeyen ben, alüminyumsuzlara geçtikten sonra ter kokusu duymaya başlamıştım. baux parabensiz ve alüminyumsuz olması sebebiyle de bundan sonraki favorimdir. fiyatı 60 tl civarı ancak denemek için aldığım market ürünlerine döktüğüm paralar bunun çok çok fazlası. yaz aylarında bile çok çok memnunum. tavsiye ederim.

4 ağustos 2016 09:22 4 ağustos 2016 09:23

4. kullanırken çok daha içime sinse de en iyisi bile bir alüminyumlu deodorant kadar ter kokusunu önleyemiyor. boşa kullanıyormuşum gibi hissediyorum ama hadi hayırlısı

4 ağustos 2016 11:18

5. 1,5 yıldır alüminyum, paraben vs. bulunduran deodorant kullanmama kararı aldım.

evdekilere de zorla uygulatıyorum bu kararımı ama gel gör ki hala adam akıllı bir deodorant bulamadım.

denediğim markalar soft and gentle, la naturel, all free, crystal essence yok yok.

hiçbiri idare etmiyor.

hele soft and gentle markalı deodorant korkunç bir ter kokusu yayıyor, yani o kokunun kendinizden geldiğine inanamazsınız.

gönlüm nivea double effect mor düşler diyor, aklım kanser diye bağırıyor.

4 ağustos 2016 12:03

6. rossmannlarda satılan alterra markasının roll-on deo'sunu tek geçerim. iki çeşidi var bendeki limonumsulu çaylı olanı. inanılmaz ferah bir kokusu var ve gerçekten çok etkili. üstelik diger alüminyumsuzlara göre 8 tl gibi uygun bir fiyatı var ve gayet bereketli bir ürün beni 3-4 ay götürdü bir tanesi.

normal deodorant olarak da 8x4 kullanıyorum. önünde kocaman alüminyumsuz yazmıyor(genelde göze sokup kazıklamayı tercih ediyorlar) ama içindekileri inceledim yok, zaten arkada da küçük bi sembolle belirtmişler:) tavsiye ederim koku çeşidi çok fazla 8x4ün.

4 ağustos 2016 12:53

7. 2-3 kutu yaseminli nivea fresh deodorant -bir alüminyumlu deo kadar etkili değildi btw- bitirdikten sonra kokusundan sıkılıp soft and gentle markasının pembe olan floral deodorantını kullanmaya başladım ve yukarıda sevgili süslünün (yazar: peanut ) de dediği gibi ter kokmadığını düşünen bir insan olarak günlerim kabusa döndü: ter kokuyordum.

Nitekim ter kokusunu önlemekte etkili olmadığını düşündüğüm bir üründür alüminyumsuz deodorant fakat yine de isanaya ya da nuxe a bir şans vereceğim.

4 ağustos 2016 13:07

8. Ben isana'nın deodorantını ve alterra'nın sıvı formda fısfıslı bir ürününü kullanıyorum, ikisinden de memnunum tavsiye ederim.

4 ağustos 2016 14:59

9. gratiste satılmakta olan (gbkz: crystal). doğal tuz da diyebiliriz. ben taş halini kullandım ama envai çeşit ürünü var. kendine has bir kokusu yok. terlemeyi de önlemiyor ki terlemeyi önleyen şeyler zararlıdır zaten. sadece ter kokusunu engelliyor. yıllardır kullanıyorum, en temel temizlik ürünüm.

(bkz: crystal essence roll on)

(bkz: crystal body deodorant)

(bkz: crystal essence mineral deodorant body spray)

4 ağustos 2016 15:19 4 ağustos 2016 15:23

10. Uzun süredir tercih ettiğimdir fakat hem cruelty free Hem alüminyumsuz hem de alkolsüz olarak bulmak biraz zor. gratislerde eskiden çokça satılan şimdi nadiren gördüğüm all free natural roll on vardı. Biraz kurutma yapabiliyor fakat ter kokusunu önlüyor, kokusuz. İndirimsiz fiyatı 10 tl.

Ek olarak, deodorant olarak isananın küçük boy bir deodorantı var kokusu da çok güzel temiz temiz kokuyor. Yeşil ambalajlı. Bunun da indirimsiz fiyatı 5 tl.

4 ağustos 2016 15:47