4.1
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (99)
  • oylar (14)
  • medya (2)

99. Yaklaşık bir senedir kullanıyorum yalnız la roche posay effaclar jelden aldığım verimi almadım. Tamam temizlemesi güzel kurutmuyor da ama yüzümü yıkayınca sanki la roche un verdiği o aydınlığı vermiyor. Öyle nötr bir şekilde kullanıyorum. Bitince tekrar la roche a döneceğim gibi görünüyor. Elimde de bir şişe daha açılmamış var. Takas etmek isteyen olursa la roche la mesaj kutuma beklerim. 

22 haziran 22:28

98. yaklaşık üç aydır kullanıyorum ve daha önce aklım neredeydi diye kendime kızıyorum. en zor çıkan rimeli bile yumuşatıp temizliyor. gerçekten yüzüm temizlenmiş hissettiriyor ve gerçekten de temizleniyor. sivilceye, lekeye iyi geliyor mu derseniz ben pek etkisini görmüyorum. çok kuru bir cildim var, daha fazla kurutmuyor. en azından bundan emin olabilirsiniz.

15 haziran 01:16

97. tonik ile birlikte kullanıldığında olağanüstü bir yumuşaklık ve aydınlık etkisi veren temizleyici. verilen her kuruşu hakettiğini düşünüyorum.

24 mayıs 20:18


96. burnu seboreik dermatit derecesinde kuru, pullu ve kızarık bir karma ciltli olarak gayet memnun kaldığım yüz yıkama jeli. çok çok az bir miktar (parmağınızın ucu kadar bir miktarı avucunuzda suyla köpürtüp) kullanırsanız cildinizi kurutacağını hiç sanmıyorum, birkaç günlük kullanımda bile sanki gözeneklerimi ferahlattı gibime geliyor.

edit: cildi kesinlikle güzel temizliyor, yağı söküp atıyor da ağız çevremde yanaklarımda soyulmalar baş gösterdi, cildimi kesinlikle kurutuyor günde iki kez kullandığımda. burun kenarımda da ciddi bir kuruluk ve kızarıklık yaptı, günde bir kez kullanmakla ve nemlendiricilere bulanmakla çözdüm bu sorunu.

23 mayıs 20:35 4 haziran 17:51

95. 1 yıldır kullandığım temizleme jeli. sabahları yüzümü inek yalamış gibi uyanırım. her sabah yüzümü bununla yıkayıp nemlendiricimi üzerine sürüyorum. fondötenimin kusmasını bu şekilde engelledim.

23 mayıs 20:28

94. Hassas ciltler için çok güzel bir temizleyici. Kesinlikle kurutmuyor sürdükten sonra yüzü yumuşacık yapıyor. Ama içerdiği peg gibi zararlı maddelerden dolayı bir daha almayı düşünmüyorum daha doğal içerikli ürünlere yönelmeyi düşünüyorum.

14 mayıs 13:30 14 mayıs 19:21

93. Eczanede 60 tl olan benim internetten 30 liraya aldığım ürün. Çakma mıdır yüzümü eritir mi sorularıyla beraber kullanmaya başladım ve çok memnum kaldım(cildim karma). Geceleri yatmadan evvel bununla yıkayıp gül suyuyla üstünden geçip bepanthol ile nemlendiriyorum. İlk birkaç yıkamada yüzümü germişti ama cildin de alışması gerekiyor bence çünkü artık gergin hissettirmiyor hiç. Ve ve ve siyah noktaların artmasını kesinlikle önlüyor. O yüzden siyah noktalarınızı güzelce temizledikten sonra bu ürünü düzenli kullanırsanız kolay kolay tekrar oluşacaklarını sanmıyorum. Bende öyle oldu en azından. Plus, kokusu mikemmel.

12 mayıs 20:56


92. Cildim karmadan kuruya dönük (gizlinot: Eskiden yağlıydı, sivilce tedavim sırasında kupkuru kaldı ve en sonunda karmada anlaştık) ve eksileneceğimi bile bile bu jelin cildimi nemlendiridiğini yazabilirim. Kurutuyor diyenlere anlam veremedim acaba ben mi yanlış uyguluyorum diye düşündüm ama yok yani. Cildimi tertemiz ve pamuk gibi hissediyorum. (gizlinot: Yanaklarım ve kaşlarımın arası kuruluktan soyuluyordu bunu kullanmadan önce)

9 mayıs 20:38

91. Cilt temizleme rutinimde yaptığım her değişiklik, bende kistik sivilcelenme riski barındırdığı için korkarak da olsa Effaclar jelden sonra bu ürüne geçiş yaptım. Effaclar kadar temizlik hissi vermiyor ama Effaclar cildi daha çok kuruttuğu için bu hissin yanlış olması çok olası. Ben cildi yormayan bir ürün olduğunu düşünüyorum. Sivilcelenmeye de neden olmadı. Zaten Avene'den hangi ürünü aldıysam memnun kaldım. Sadece cildi yumuşak bıraktığı için yıkarken bi türlü jeli yüzümden temizleyemiyormuşum gibi bir his yaşıyorum, o kadar.

8 mayıs 09:56

90. Pek bir numarası olmayan yüz temizleme jeli. Kötü değil ama iyi de değil. Beklentiniz çok yüksek değilse memnun kalabilirsiniz. Sivilceye engel olmadı, ama çıkan sivilceleri biraz olsun hafifletiyor. 

3 mayıs 18:23