yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (7)
  • medya (1)

  1. Avene markasının yağlı ve akneye meyilli ciltler için peeling-maskesi. 

  Bana cleanance deneme setiyle beraber geldi. İçerisinde avene termal su, steril alkol, glikolik asit ve salisilik asit var. 

  İnce bir tabaka halinde yüzüme sürüp yaklaşık 5-6 dakika bekledim. Yüzüme dokunduğumda elime yapışmayacak kadar kuruduğunda elimi ılık suyla ıslatarak hafif masajla yüzümden çıkardım. İlk izlenimlerime gelecek olursak; yüzümü yakmadı, çizmedi, tahriş etmedi, kurutmadı. Kolayca temizlendi. Tanecikleri oldukça ince. Yüzümden çıkarırken krem gibi yumuşak bir his verdi. Bu bakımdan oldukça beğendim. Yüzümü kurulayıp aynaya baktığımdaysa oldukça duru, temiz ve muzdarip olduğum (bkz: sebaceous filament) görünümü azalmış bir yüzle karşılaştım.

  Büyük boyunu alacağım, oldukça beğendiğim bir ürün oldu.

  Sevgili (yazar: scarlet witch) Uktesiydi. 

  6 haziran 2018 18:25

  2. etkisini düzenli kullanarak görebileceğiniz maske. bir kere kullandım cildim tertemiz oldu maskelerinden değil kesinlikle ama etkisinin kalıcı olduğunu düşünüyorum. partiküllü ve yumuşak bir kil maskesi, asla tamamen kuruyup cildinizi germiyor. AHA-BHA içerdiği için cildinizde 5 dakika tutmanız gerekiyor, fazlası zararlı olabilir. 5 dakika sonra ellerimi ıslatıp tüm yüzüme masaj yapıyorum, hem peeling hem maske bir arada gibi oluyor. yıkadıktan sonra yüzümü yumuşak yapıyor, gözenekleri uzun vadede temizliyor.

  10 eylül 2018 18:31

  3. Ürün işlevsiz tanecikleri bulunan işlevsiz bir nemlendirici gibi. Sivilcelere hiçbir etkisi yok, durulayınca yüzde hafif bi nem etkisi yapıyor o kadar. Ürün resmen sabitlenmiyor. Yüzümde yarım saat bekletsem de yanlışlıkla elim değdiğinde bulaşıyor, sanki kremi yedirmemişim gibi duruyor. Bir daha almam, hiçbir etkisini görmedim çünkü. 

  Editlemek boynumun borcu. Bekleyerek uygulayınca düzenli kullanımda komedonlarıma iyi geldiğini fark ettim. içindeki bha sayesinde olsa gerek. Tam boyunu severek kullanıyorum.

  1 ekim 2018 23:14 18 kasım 2019 22:44


  4. Kesinlikle bir defa kullanılıp sonuç alınabilecek bir maske değil. Düzenli kullanımda etki alabilirsiniz. Haftada 1 kez duşta peeling ile gözenekleri açıp, duştan çıkar çıkmaz buharın etkisi geçmeden cildime uyguluyorum. 5 dk sonra tamamen kuruyor, nazikçe temizliyorum. Siyah noktalarımda gözle görülür azalma, dönemsel sivilcelerimin artık neredeyse hiç çıkmaması gibi etkilerini gözlemledim. Haftada bir kez aksatmadan uygulamalısınız etkisini görebilmek için.

  24 şubat 2019 15:03

  3

  5. Tanışma kitinden çıkmıştı. Yüz çizmeyen ince küçük tanecikleri var. ince bir tabaka haline tüm yüzüme uyguladım. Tamamen kurumuyor. Yapısı maske olarak kullanmaya pek uygun değil partiküller yüzde durmuyor. Uzun süre bekletemeden yıkadım.Kullanımı pek pratik değil. Yüzüme süreyim kuruyana kadar işlerimi halledeyim maskesi değil. Cildimi kurutmadı. Cildimdeki fazla yağı aldığını hissettim. ürünün boyutu küçük olduğu için pek etkili olmadı. Zira her seferinde nasıl kullanabilirim diye düşündüm. Küçük boyunun üstünde nasıl kullanılacağı da yazmıyor.

  18 kasım 2019 22:35

  3

  6. Mart ayından beri kullandığım ancak hala kendisi hakkında ne olumlu ne de olumsuz bir izlenim edinememiş olduğum arındırıcı maske. 50 ml ürün 80-85 tl arası bir fiyata satılıyor. İçeriğinde yanılmıyorsam aha, bha ve salisilik asit mevcut. Haftada 1 veya 2 kere yapılması öneriliyor. Ben haftada 2 kere yapmayı denediğimde yüzümü tahriş etti o yüzden haftada 1 kere olarak uyguladım. Yağlı, sivilceli ve akneli ciltlere tavsiye ediliyor. Bu ürünü aldığımda yüzümde çok fazla akne vardı ancak başka ürünler yardımı ile onları bitirdim. Bu ürünün ise gerçekten iyi veya kötü hiçbir yararı olduğunu söyleyemem. İçindeki minik peeling tanecikleri yüzü fazla çizmiyor. Yüzü kurutmuyor. 5 dakikadan fazla tutmamak lazım yoksa tahrişe sebep oluyor. İnce bir katman halinde uygulayınca 5 dakikada kurumuş oluyor. Kısa süreliğine cilde yumuşaklık ve blur efekti veriyor. Sivilcelerimde sönme ve azalmayı bu ürün sağlayamadı. Uzun vadede sivilce çıkarmayı azalttığını düşünmüyorum. Ciltteki yağı ve kiri derinlemesine temizlediğini de düşünmüyorum. Gözenekleri sıkılaştırması ile ilgili bir yorum yapamayacağım çünkü bu vaade sahip başka ürünler de kullanıyorum. Peeling maskesi olarak başarılı değil. Bunu almak yerine evde yapılan güzel bir kil maskesi daha etkili olacaktır. Biterse tekrar alacağımı düşünmüyorum.

  22 haziran 2020 22:43 22 haziran 2020 22:45

  7. yıllardır avene ürünleri kullanmama rağmen yeni denemeye başladığım üründür, belki de yeni çıktı bilmiyorum. Kullanımdan sonra cildiniz yumuşacık, duru ve temiz bir görünüme kavuşuyor. Uzun süreli etkisini daha sonra yazabilirim ancak ilk izlenimin başarılı olduğu yönünde.

  9 kasım 2020 21:59


  3

  8. yaklaşık 3 aydır düzenli kullanıyorum. herhangi bir hassasiyet vs. yaratmadı ama cildim asitlere alışık olduğu içindir belki. peeling özelliğini çok sevdim ciltte bıraktığı his de güzel ama aman aman bir etkisinin olduğunu düşünmüyorum. bitirmek için kullanıyorum

  19 aralık 2020 04:43