sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (179)
 • medya (1)

1. kelime anlamlarından biri çocuğu olan erkektir.

pek anne gibi kayıtsız şartsız sevilmesi gereken, cennetin ayaklarına serildiği kişiler değillerdir. özellikle erkek evlatlar babalarıyla çok derin ve çözümlenmesi çok zor problemler yaşayabilir. daha bir otorite figürüdür. annelerimiz "seni babana söylerim" diye gözümüzü korkutur mesela. bazı şeylerin babaya duyurulmaması gerekir.

benim için ise annemi ve beni inanılmaz derecede seven, koruyan, bir çok erkeğin çok daha sert çıkışlar yapacağı durumlarda bile her şart altında yanımda olan, ben iyi olduğum sürece kendisi her türlü zorluğa katlanabilen, sadece benim değil hayatına dahil olduğu herkesin sevdiği ve çok saygı duyduğu, gurur duyulacak, hayatımdaki en değerli erkek babam. allah onu başımızdan eksik etmesin, çocuğum olursa da ona da benimki gibi mükemmel bir baba nasip etsin.

ukte (yazar: beaucoup)

13 ekim 2014 12:43

2. ne demek olduğunu bilmediğim kelimedir.

13 ekim 2014 13:32

3. turist şoparların ortalıkta papa papa diye baığrmaları. bi an akdeniz sahillerine papa mı geldi sorusunu sordurur. bize öğrettiler, hi dad, father. şopar diyor, papa. bi an şaşırdım.

annelik doğuştan derler ama babalık sonradan kazanılır. bi erkek baba olmadan yada eskere gitmeden adam olmaz derler. oo işimiz var bunlarla. eskere hiç gitmeyen de var, baba olmayan da.

bu sıfatın hakkını verebilecek olanlar baba olsun dileklerimle.

13 ekim 2014 15:16

4. benim için son 6 aydır sigorta primlerimi (gss) yatırmayan ve beni boğazları ve kulakları iltihaptan davul gibi şişmiş bir şekilde mağdur bırakan kişidir.

sana sadece bir sorumluluk verdik. bak sadece bir tane. şu primi yatır dedik. yapamayacaksan söyle, ben yapayım. aylık 45 lira kimseyi öldürmez. seni de öldürmez, biliyorum ama sorumsuzluk hayat tarzı olunca yapacak bir şey yok tabi.

şimdi de kendisinden eskiden para istediğimde yaptığı gibi telefon numarasını değiştirmesini bekliyorum. hadi bakalım.

17 ekim 2014 10:47

5. canımın içidir.

bana her zaman destek vermiş, ne olursa olsun hiçbir zaman yalnız kalmayacağımı hissettirmiştir. "senin yanında ailen var, herkes gitse biz buradayız"ı öyle bir aşılamışlar ki bana belki de bu yüzden ailem haricindeki kimseyi hayatımın merkezine koymuyorum.

hayata karşı duruş denilen bir olgu var ya, işte bende onu oturtan insan babamdır. kendisi babasını çok küçükken kaybettiği için her zaman kendi çabasıyla bir şeyler başarmış, ve bana da insanlardan önce kendime güvenmeyi öğretmiştir. üç kuruşluk çıkarlar için insanların ayağını kaydırmamak gerektiğini, ilahi bir adalet olduğunu ve geç gelse de eninde sonunda geleceğini, isyan etmek yerine daha çok çaba harcamam gerektiğini, başkalarının hayatıyla değil kendi hayatımla ilgilenmem gerektiğini anlattı hep.

çocukluğumdan beri her şeyimle tek tek ilgilendi, hiçbir zaman çocuğunun nerede ne yaptığından habersiz, ilgisiz bir baba olmadı. güvenini hiç sarsmadığım için beni hiçbir konuda incitmedi. aşk olsun, arkadaşlıklar olsun, okul hayatı olsun aklınıza gelebilecek her türlü konuda aradığım cevapları verdi bana. fakat bunu yaparken asla aramızdaki saygı sınırını esnetmedi. belki de hiç baskı kurmadığı aksine hep bana duyduğu güvenin sorumluluğu omuzlarımda olduğu için hata yapmamı engelledi. ben de hiçbir zaman karşılarına abuk subuk bir insanla, aile yapımıza zıt bir olayla çıkmadım şükürler olsun ki.

annem babamın aksine daha fazla şımarttığı için annemi dizginlemeye çalışsa da pek başarılı olamadı. nazlı, sevgi arsızı bir insan olup çıktım. pek zararını da görmedim açıkçası, insanın kalbini büyütmesi kadar güzel bir şey yok çünkü bana göre.

kısacası bu adam iyi ki benim babam. iyi ki ben öyle bir ailede dünyaya geldim.

ve diliyorum ki ileride ben de böyle güzel bir aile kurabileyim, benim çocuğum da her gün "iyi ki" desin bizimle birlikte olduğu için.

17 ekim 2014 11:10

6. (link: http://www.ligtv.com.tr/haber/gunun-goruntusu-akatlardan unutulmaz)

19 ekim 2014 21:31

7. kız çocuğunun ilk aşkıdır.

26 ekim 2014 19:04

8. Ne anlama geldiğini asla bilemeyeceğim sözcük.

Hayatinizdaki en önemli adam hakkında hiç bir şey bilmemek ne demek bilir misiniz?

Rengi hep siyah, yeri hep boşluk onun.

Siz hiç tanımadığınız birini özlemek ne demek bilir misiniz?

26 ekim 2014 19:46

9. nadiren iyi ki yanımızda diye düşündüren.

bazen keşke olmasaydı, en azından kalbimde onu deli gibi sever, özlerdim diye düşündüren.

çoğu zaman annemin ne kadar sabırlı, sevgili, yüce gönüllü olduğunu tekrar tekrar hatırlatan.

25 kasım 2014 17:10

10. varlığı şükür sebebidir, Allah yokluğunu göstermesin.

annemi çok seviyorum tabi ki ama babamın yeri de apayrıdır benim için. bu yaşıma rağmen hala beni şımartan, eve her geldiğinde hemen yanıma uğrayıp halimi hatrımı soran tek kişidir. annemle daha bağırışlı çağırışlı dengesiz bir ilişkimiz var. :)

arada sinir olmuyor değilim. özellikle lisede beni günübirlik olmayan okul gezilerine göndermemesinden nefret ederdim. şu yaşımda hala yurtdışına çıkmama izin vermemesinden de şikayetçiyim. yahut arkadaşlarımda kalmama izin vermemesinden. eve geç geldiğimde "saat kaç farkında mısın????" diye sormasından... ama bunlara her sinir olduğumda oturup düşünüyorum acaba ki ben kendi çocuğumu birinin evinde kalmaya yahut yurtdışına yollar mıydım? Hayır yollamazdım. insan kendisini yetiştirene çekiyor işte.

sonuç olarak babamsız bir hayatı düşünemiyorum, onun yokluğuna tahammül edebileceğimi sanmıyorum.

25 kasım 2014 17:43