girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

1. Laktoz intoleransı / duyarlılığı / hassasiyeti olanların kullanabileceği süte alternatif içecek. Süte ve Soya sütüne tercih ettiğim. Tabii ki sütten daha pahalıya geliyor ama burada sağlıktan bahsediyoruz, dior'un farına bi ton para bayılacağına daha ucuz alternatifini kullan ama badem sütü iç bence (gizlinot: simit sat onurlu yaşa).

Evde yapımı için (link: http://www.bodytr.com/2013/04/badem-sutu-yararlari-ve-yan-etkileri.html bak burada) yapılışı türkçe açıklanıyor.

18 şubat 2014 23:23

2. Doğal organik olsun diye kendim yaptım blenderdan geçirdim tülbent ile süzdüm buzdolabında sakladım bie hafta kullandım ama bir Hafta sonra buzdolabında olmasına rağmen süt bozuldu kokusu rengi kıvamı değişti ben de atmak zorunda kaldım süremedim yüzüne. Ama bir hafta kullanırken makyajımı cildimi çok güzel temizliyordu, yumuşacık yapıyordu bozulmasa iyiydi :-(

19 şubat 2014 00:02

3. Badem sütü dendi mi akıllara gelen tek marka BEBAKtır.

19 şubat 2014 15:20


4. Tamamen vegan mı olsam diye annemle tartıştığımız bi Sırada süt yerine ne tüketçeksin dedi, bende badem yada soya sütü tüketirim dedim. Annemde soya yada badem bitki onların sütü olmaz anca suyu olur ayrıca sütten daha yararlı olacağını mı sanıyorsun dedi. Hala çürütecek bi argüman bulamadığımdan süt tüketmeye devam ediyorum.

16 kasım 2015 17:42

5. inek sütüne göre %50 daha fazla kalsiyum içermesi ve inek sütünün hazmını zorlaştıran laktoz, kazein gibi maddeleri barındırmaması sebebiyle tercih edilen içecek. hatta badem sütü, hindistan cevizi sütü ve soya sütü amerika'da inek sütünün yerini almış. marketlerde süt reyonu bunlarla dolu. inek sütü ise boynu bükük köşede duruyordu. açıkçası ben içimini inek sütüne göre daha rahat buluyorum. ama türkiye'de inanılmaz pahalı satılıyor ve bulmak zor. tabi evde kendim yaparım diyene saygım sonsuz.

23 aralık 2015 01:44

6. Birçok faydalı yani olmasının yanında yağ oranı yüksek bir suttur. Yüzünüze düzenli sürerseniz komedon ve sivilce artışına neden olabilir. Ben uyarımı yapayım. Ama kışın elleri nemlendirmek için iyi seçim.(bkz:bebakacıbademsütü )

23 aralık 2015 02:17 23 aralık 2015 02:17

7. piyasadaki birçok badem sütünü denemiş biri olarak en doğalı evde yapmanızdır!!! paketli yani kutulu sütlerin badem oranı bile oldukça az ve korkunç pahalı!!! onun yerine evde bir paket bademle hazırlayacağınız süt yada su her neyse çok daha mantıklı ( hem içine 1 tatlı kaşığı bal da koyarsanızzzzz mmm inen sütünden vazgeçirebilir o derece ) ps:beni geçiremedi ;):):) deneyin deneyin çok güzel 

24 ağustos 2017 00:43