yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (0)

  1. Şehir planlamasına hayran olduğum, arada açıp Google'dan bakıp vay anasını dediğim şehir. Ayrıca, maccu pichu'dan sonra en çok görmek istediğim yerdir.

  5 eylül 2016 07:31

  2. 2 gün sonra gideceğim şehir. Her türlü tavsiyeleriniz için mesaj kutuma beklerim :)

  5 eylül 2016 08:29

  3. iki ay önce oradaydım ve gerçekten çok beğendiğim bir yer oldu. barcelona' da çoğunlukla katalanlar bulunmakta, o yüzden ispanya' nın diğer şehirleri gibi insanları tembelliği sevmiyorlar, daha çalışkanlar.

  alışveriş yapmak istiyorsanız la rambla' ya gidebilirsiniz, oraya barcelona' nın merkez caddesi diyebiliriz. taksilere la rambla derseniz sizi götürürler. orada ara sokaklara da girebilirsiniz. ara sokaklarda şehrin yapısını daha net görebilirsiniz. la rambla' da bazı adamlar yanınıza gelip 'cafe shop' diyecekler, onlar uyuşturucu satıcıları, önemsemeyin yürüyün gidin, size bulaşmazlar. alışveriş merkezine gitmek isterseniz maremagnum' u öneririm o da şehir merkezine yakın. maremagnum mall' a gitmek için denizin üstünden bir köprüden yürümeniz gerekiyor, o ortamı çok sevmiştim ben.

  mutlaka La Sagrada Familia, park guell (ikisi de gaudi' nin eseri), dali museum' a (salvador dali kendi evini müze haline getirmiş), zamanınız varsa da barcelona stadı' na gitmelisiniz. en önemli yerler buralar.

  yemek yemek sorun olmuyor. ispanya' nın ünlü yemeği tapas (meze) yiyebilirsiniz. mutlaka ispanya' nın ünlü içkisi sangria da içmelisiniz. şarap ve taze meyvelerle yapılan içemeyenlerin bile sevebileceği bir lezzette, hafif bir içki. onun dışında zaten her yerde pizza, hatta kebab restaurantları bulunuyor.

  ispanya halkı genel olarak siesta (mola)' ya girmeyi çok seviyor. öğlen vakti acıktığınızda açık dükkan bulamayabilirsiniz. ancak barcelona' da genelde dükkanlar açık (katalan oldukları için) o yüzden herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

  bir yere giderken metroyu kullanabilirsiniz. metro ağları çok geniş. tek kullanımlık vs. biletler metro girişinde satılıyor. taksi de kullanabilirsiniz, her yerde taksi durakları var. bazen taksi duraklarında çok sıra oluyor, taksiye binmeniz için sıra beklemeniz gerekiyor. taksi ücretleri bizim ülkemizden daha pahalı malesef.

  kısaca herkesin gitmesini önereceğim bir şehir oldu.

  5 eylül 2016 13:20


  4. ispanya'nın izmir'i. Çogzel <3

  5 eylül 2016 21:40 5 eylül 2016 21:40

  5. Genellikle katalanların yaşadığı bence İspanya'daki en yaşanılası şehir. Hatta Avrupa'daki en yaşanılası şehir. İnsanları sıcak ve içten. Sanki izmirdeymişim gibi hissettiren şehir. Renkler bile o kadar canlı, her şey o kadar parlak mutluluk vericiydi ki şuanda bile sanki rüyaymış gibi hissediyorum.

  Müzelerin ve mimari eserlerin yanında local bir katalan mekanına girip "tapas" yemenizI de öneririm. Tapas dedikleri bildiğiniz ekmek dilimini zeytinyağı ile bulayıp üstüne peynir balık ahtapot falan koyup yaptıkları bildiğin kanepe. Eğer tapaslar minik ekmek dilimleri halinde ise muhtemelen turist mekanıdır. Ancak dilim kolunuz kadarsa ve 1 dilim 5 parçaya falan bölünüp servis edildiyse halk mekanıdır. Ama ikisi de birbirinden lezzetlidır. Bi de "paella" diye bir yemek var bildiğin bulgur pilavınin içine denizden çıkan her şeyi(midye ahtapot balık vd) koyarak yapıyorlar. Onu da şiddetle tavsiye ediyorum.

  8 şubat 2017 14:36

  6. (link: https://m.youtube.com/watch?v=mGwLJ5eMcPk hazzist) sevgili hazalın güzel bir vlogu aklıma geldi

  9 şubat 2017 02:59 9 şubat 2017 02:59

  7. paella adı verilen meşhur pilavının bulgurdan değil pirinçten yapıldığı şehirdir.

  9 şubat 2017 04:47


  8. Gezerken en az 4 tane flormar mağazasını görünce şaşırdığım güzel şehir.

  9 şubat 2017 13:08

  9. Benim de birkaç gün sonra madridden sonraki durağım olacak büyüleyici şehir.Alışveriş ve kozmetik ya da mekanlar hakkında süslülerin önerilerini mesaj kutuma beklerim.

  29 mart 2017 15:39

  10. 3 kere gittiğim, 13 kere de gitsem sıkılmayacagım şehir. Barcelona insana pozitif enerji veren, sokakları her daim cıvıl cıvıl ve insanları sıcak kanlı bir şehir. yaz aylarında giderseniz kesinlikle La rambla caddesinin sonuna kadar yürüyün ve yolun sonundaki Barcelonata plajından denize girin. İspanyolcası Barri de gotic olan haritalarda bulabileceğiniz gotik mahallenin dar sokaklarında gezinin. Son olarak Gaudi'nin ünlü eserlerini görmeden sakın gelmeyin. Daha detaylı soruları olanlar özelden mesaj atabilirler seve seve yardımcı olurum.

  29 mart 2017 17:28 30 mart 2017 09:11