yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

  1. (yazar: babyblueforever ) 'in uktesiymiş doldurdum :)

  2005 yılında Victoria Legrand ve Alex Scally tarafından amerikada kurulmuş amerikan indie rock grubudur. Victoria Legrand'ı ilk gördüğüm zaman aklıma patti smith geldi (gizlinot: tarz olarak bir benzerlikleri var bence ) her ikisinin de sesleri kadınlara göre oldukça bas ama ben bayılıyorum o ayrı :)

  albümleri:

  Beach House (2006)

  Devotion (2008)

  Teen Dream (2010)

  Bloom (2012)

  Depression Cherry (2015)

  Thank Your Lucky Stars (2015)

  ben geçen sene almanyadayken kütüphanede cd'leri karıştırırken karşılaştım ve hayıflandım o kadar araştırıyorum nasıl kaçırıyorum böyle iyi grupları diye.

  ben çiçek açmak anlamına gelen bloom albümünü diğerlerine göre daha çok seviyorum.

  eğer perks of being a wallflower izlediyseniz bu albüm (link: https://www.youtube.com/watch?v=kMalrBgdRvI tam olarak bu sahnedeki gibi hissettirir)

  ben en çok (link: https://www.youtube.com/watch?v=FuvWc3ToDHg myth), (link: https://www.youtube.com/watch?v=gQ0gjytxJ6g trouble maker) ve (link: https://www.youtube.com/watch?v=KVqd5KJVzNA turtle island) şarkılarını seviyorum.

  not: troublemaker'ı salıncak binerken dinlemeyi deneyin o hissi harika veriyor.

  26 ocak 2017 19:45

  2. Mükemmel müzik grubu. Böyle şarkılarındaki gerçeklik insanı ürpertir. Take care en bilinen ve sevilen şarkılarındandır. Bi dinleyin derim.

  5 aralık 2017 00:18

  3. Spotify 2017'de en çok dinlediklerim listesine göre, Gila isimli şarkılarıyla 1. sırada olan grup. yumuş yumuş tınılarıyla insanı çok farklı modlara sokabiliyor.

  Gila aynı zamanda the weeknd'in Loft music'inde de sample olarak kullanılmış ve muazzam ötesi bir şarkı olmuştur.

  8 aralık 2017 15:03 8 aralık 2017 15:11


  4. çok çok çok iyi grup. kendimi huzurlu hissetmek istediğim zaman, akşam üstü deniz kenarında bira içtiğimi hayal ediyorum ve fonda hep şarkıları space song çalıyor.

  29 mart 2020 02:09

  5. Son 10 yılımda müzik kitaplığımda özel yeri olan gruplardan biri.

  Kendileriyle Teen Dream'in patlamasından sonra, Bloom'un yayınlamasından önce, 2011 gibi tanıştım.

  Hatta o sene Rock'n Coke 2011 için İstanbul'a geldiler ve benim katıldığım ilk festival olması açısından da benim için önemlidir. Fakat o zamanlar Beach House, yeni tanıştığım bir grupken; ana sahnede, aynı saatte konseri olan Travis en sevdiğim gruplardan biriydi ve daha önce geldiklerinde gidemediğim için tercihimi tabii ki Travis'ten yana kullandım.

  Daha sonrasında Travis'i iki kez daha canlı izleme fırsatım oldu ama Beach House bir daha ülkemize gelmedi maalesef.

  Şu an ki müzik zevkimle bakacak olduğumda, keşke, o daha küçük ama daha samimi sahnede Beach House'u izleyen birkaç yüz kişiden biri olsaydım diyorum tabii.

  (link: https://2mi3.files.wordpress.com/2011/07/rnc-2011-line-up-poster-68_98_1006_ok.jpg Rock'n Coke 2011 Line-Up)

  En sevdiğim albümleri: Teen Dream ve Bloom kapışır ancak Teen Dream yarışı göğüsler. Baştan sona her şarkısı güzel olan albümler listesine zorlanmadan girer.

  Son albümleri "7" ise Bloom'dan sonra bütünüyle beni yeniden etkileyen ve o sevdiğim Beach House etkisini hissettiğim albümleri oldu diyebilirim.

  Grubun bir yarısı olan, Victoria Legrend'in her şeyiyle kendisi tam anlamıyla karakteristik. Dünyadaki en özel kadın seslerinden biri olduğunu düşünüyorum. Keşke benim sesim böyle olsaydı diyebileceğim birkaç kadından biri.

  Bu grubu dinlerken hissedilen duyguların özeti, çoğu insan için "Space Song" şarkıları gözlemlediğim kadarıyla. Bulunduğun ortamdan, düşünceden, histen 5:20 dakikalığına alıp uzay boşluğunda sallandıran adı gibi bir şarkı.

  Son olarak kendileriyle olan bunca yıllık serüvenimde en sevdiğim şarkıları, ilk dinlediğim günden beri hiç değişmedi. En sevdiğim live perfonmaslarını (youtubetaki tüm videoları silindiği için bulabildiğim tek link) paylaşmak isterim:

  (link: http://www.jukebox.fr/beach-house/clip,myth-a-jools-holland,qpkulr.html Beach House - Myth (LATER...with Jools Holland))

  Umarım bir gün İstanbul'da veya dünyanın bir yerinde kendilerini canlı olarak dinleyebilirim.

  29 mart 2020 04:39