yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • oylar (13)
  • medya (6)
  5

  13. Uzun zamandır merak ettiğim için rose champagne ve spiritual renklerini edindiğim tekli far serisidir. İndirimsiz fiyatı bile piyasanın oldukça altında. Şahsen beğenmeyeceğime dair bir önyargım vardı ama performanslarıyla beni yanılttılar.

  Öncelikle yapı olarak çok yumuşaklar ve pigmentasyonları çok yüksek. Far bazı olmadan bile rengini tam veriyor. Far bazı ve ıslak fırça ile birleşince sonuç mükemmel oluyor. Homojen bir şekilde dağılıyor. Bendeki farlarda henüz çok bir tozutma gözlemlemedim, belki yeni oldukları içindir. rose champagne içinde pembelik olan bir şampanya rengi, içinde çok küçük simler var. Sadece bu far, eyeliner ve rimel ile nefis bir göz makyajı çıkıyor ortaya ki ben de bu şekilde kullanmak için aldım. Ama kaş altını ve göz pınarlarını ve yüzün farklı yerlerini aydınlatmak için kullanmaya da uygun. Spiritual ise bordo - gül kurusu arasında ilginç ve güzel bir renk. Bu da sedefli bir yapıda ve altın yansımaları var. Sanırım daha önce denk gelmediğim güzel bir ara renk yaratmışlar.

  İyi bir far bazı kullanılırsa kalıcılığı tatmin edici olacaktır. Evet ambalajı plastik ama dandik bir plastik değil. Bu fiyata üst düzey bir performans. Boyut olarak bereketli. Baby room renginde de aklım kaldı bir ara onu da almak istiyorum.

  16 şubat 02:14

  12. 933 numaralı champagne gold rengini kullanıyorum. Simli/sedefli bir altın sarısı renginde. 2,5 gram ve açıldıktan sonra 12 aylık kullanım ömrü biçilmiş.

  Rengi fırçayla (gizlinot: uygun fırçayla kullanmak kaydıyla ) da güzel veriyor, parmakla da. Simli/sedefli olmasından mütevellit parmakla uygulayınca çok daha başka oluyor. Altına baz kullanmadan gün ortasına kadar kalıyor ama bir noktadan sonra simler kalıyor gözde daha çok. Baz kullanınca çok daha başka sonuç elde edilebilir.

  Benim açımdan tek sorun deli gibi tozutuyor olması. İlk defa bir tekli farın dibini bu kadar çabuk gördüm ve bayağı da açıldı. Makyaj yaptığım masa sarı simlerle doluyor. Aynı şekilde göz kapağına uygularken far gözlerimin altına da düşüyor ve silmeye çalışmama rağmen simli bir yüzüm oluyor. Bu ışıltılı hayatı ben seçtim pozlarını sevdiğim için bu kısım benim açımdan sorun değil.

  Piyasada diğer tekli farlara nazaran çok daha uygun fiyatlı olduğu için bitirdikten sonra tekrar almayı düşünebilirim.

  4 şubat 19:37

  11. oldukça uygun fiyatlı ama buna rağmen performansı beklentinin kat kat üzerinde olup gratis'lerde bulabileceğiniz tekli farlar.

  bende 520 baby room isimli simli pembe rengi ve 179 simply taupe isimli soğuk, tam kontür rengi diyebileceğim renkleri mevcut (gizlinot: tabii şuanlık).

  ambalaj olarak tekli farlarda klasik 2,5-3 gram sabitindeler. fakat plastiği oldukça ucuz durmakta, ilerleyen zamanlarda essence all about matt pudrada yaşadığım gibi kapak kırılmaları vs. yaşayacağıma çok eminim. ama renkleri için katlanırım. tam bir fiyat/performans ürünü.

  baby room, özellikle morlu-bordolu makyajlar yaptığımda kullandığım renklerle karıştırıp göz pınarlarıma uyguladığım veya detaylı makyajlara üşendiğimde tek başına sürüp çıkabildiğim bir simli pembe tonu. yapısal olarak simli farlara göre kuru (gizlinot: biraz highlighter hissi veriyor) ama dokusu yumuşacık. simleri çok dağılmamakla beraber fırçayla da çok da tozutmamakta.

  simply taupe rengi ise tam küllü-soğuk diyebileceğim ve kontür amaçlı aldığım mat kahve tonu. araştırdığım kadarıyla bu tonu fardan ziyade kontür rengi olarak kullananlar daha çokmuş (gizlinot: ki haklılar) ben de bakınca aynı amaçla almayı daha mantıklı buldum. tozutma olarak baby room'a göre fazla, özellikle fırçayla aldığımda beklediğimden fazla tozutuyor ama işlevini de iyi bir şekilde yerine getiriyor. arada gözkapağıma gölge vermek için kullanmaktayım, o bakımdan da gayet iyi ve homojen dağılıyor.

  ilerleyen vakitlerde 927 rose champagne ve 387 spiritual renklerine de şans vermek istiyorum, en yakın zamanda iki rengi de edineceğim.

  9 şubat 2022 02:05


  5

  10. Pigmentasyonları kalıcılıkları çok güzel. Biraz tozutması ve dandik ambalajları eksi yönleri. Fiyat performans ürünü. 179 rengi tam bir küllü kontür rengi. Çağla Çetinöz ün önerisiyle almıştım.

  9 şubat 2021 22:13

  5

  9. elimde 296 temple orange rengi mevcut, yanlış hatırlamıyorsam gratiste %50 indirimle 6 tl’ye almıştım. 

  gün ışığı altında göründüğü gibi oldukça tok bir turuncu renge sahip olduğunu zannederek aldım ama evde denediğimde pek de beklediğim gibi çıkmadı, yüklediğim fotoğrafta da göründüğü gibi rengi gün ışığındakine kıyasla flaş altındaki haline çok daha fazla benziyor. kiremit bir turuncu gibi değil de daha çok içinde pembelik bulunan, altın yansımalı bir mercan rengi olduğunu söyleyebilirim. parmakla göz kapağına uygulayıp dış köşeleri hafif dağıttıktan sonra eyeliner çekerek pratik ve güzel bir görünüm elde edebilirsiniz, tam bir sür çık rengi. ayrıca ürün beklediğimden daha az pigmentli ve hafif pembemsi çıkınca allık olarak kullanılabileceğini düşünüp denedim ve gerçekten çok güzel bir sonuç aldım. uygularken yine de dikkatli olmanız gerekiyor tabii, hafif hafif artırarak uyguladığımda içindeki altın ışıltılarla çok doğal ve güzel duran bir allık oldu. eğer bu şekilde kullanamasaydım renginin beklediğim gibi çıkmamasına üzülebilirdim ama allık olarak da performansını oldukça beğendiğim için sorun etmedim. indirimde 6 liraya alıp iki farklı şekilde kullanabileceğiniz güzel bir f/p ürünü olduğunu düşünüyorum, diğer renklerini de mutlaka edineceğim. 

  ilgili medya:
  1
  6 şubat 2021 12:36

  8. Haki renkli olanı şahane. Gölge yapmak için kullanıyorum. Koyu bej olanını da yüz ve çene konturu yapmakta kullanıyorum. Tek dezavantajı düşük pigmentli olması. Net ve canlı renk vermiyor.

  26 ağustos 2020 11:34

  4

  7. Ucuzluğuyla öne çıkmasına rağmen pigmentasyon ve dokusundaki başarısıyla insanı şaşırtan tekli farlar. 

  25 ağustos 2020 14:23


  6. Bende 179 simply taupe rengi var. Ben bu farı soğuk göz makyajları yaptığımda geçiş rengi olarak kullanmakla beraber kontür için de kullanıyorum ve ikisini de gayet güzel yapıyor.Uygun fiyatlı,çok işlevli alınabilecek güzel farlardan

  3 ağustos 2020 16:43 4 ağustos 2020 12:17

  5. Tekli far kullanmadığım için bakıp bakıp almadığım, karantina döneminde sıkıntıdan alışveriş yaptığım bir gün sepete attığım fardır. 927 Rose Champagne rengi yeni mi çıktı bilmiyorum ama standlarda görmemiştim, rengini beğenince aldım hemen. Gratis'in sitesinde gösterilen renklerin ne kadar yanlış olduğunu bilmeyen varsa buradan öğrenmiş olsun, açık bakır tonlarında beklediğim far açık pembe bir aydınlatıcı rengi çıktı. Fakat göz kapağında çok güzel durması yetmiyormuş gibi, bir de aydınlatıcı getirmediğim için yüzüme sürmeyi denediğimde şaşkınlıktan ağzım açık kalmıştı. Simleri çok küçük olduğu için iyice yedirerek sürdüğünüzde harika bir pembe alt tonlu aydınlatıcı haline geliyor. Aydınlatıcılarıma kavuştuğumda bile kesinlikle sık sık o amaçla kullanacağım.

  28 mayıs 2020 20:52

  4

  4. simply taupe isimli rengi acik tenlilerin konturu icin bicilmis kaftan niteliginde olan cok uygun fiyatli far. kaliciligi da fena degil. h&m'in 6'li kontur paletlerinden biri bende sivilce yapiyodu mesela ilginc bir sekilde ama bunda oyle bir sorun da yok. ihtiyaciniz varsa bakmanizi tavsiye ederim.

  19 aralık 2019 00:11