yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (80)
  • oylar (7)
  • medya (0)

  1. vaktiyle sivilceden çok çektiğim zamanlarda kullandığım ilaç. gece sürüp yattığınızda yastık, yorgan her şeyi çamaşır suyu dökülmüş gibi beyazlatıp leke içinde bırakır. Uyarı kısmında da tüyleri ve giysileri ağartabileceği yazar.

  22 mart 2014 17:03

  2. Bir de kardeşleri vardır genelde yanında. Clindoxyl, sivex vs. Hazirandan beri kullanıyorum. 2. kutuya başladığım ama maalesef bir faydasını göremediğim akne ilacı. Hatta faydası olmamakla birlikte yüzümü aşırı kuruttuğu için yer yer tahriş olmuş kızarık bir cilt bıraktı bana.

  11 ağustos 2014 10:12 11 ağustos 2014 10:13

  3. yıllar önce kullandığım nostaljik sivilcesavarım, kutu açılışları kimyager edasıyla malzemeleri karıştırmakla başlardı zira hazırlandıktan sonra ilacın son kullanma tarihi 3ay gibi bir süreye düşmekte. kendisi uyarıların hakkını verip temas ettiği nerdeyse her yüzeyin rengini açar, beyaz yastık kılıflarınızı kullanmanız tavsiye olunur. ve bu renk açma özelliğinden dolayı bir spot-treatment ürünü gibi kullanılmamalı tüm yüze homojen dağıtılmalıdır, yoksa belirgin ton farkları hatta lekelerle karşılaşabilirsiniz.

  yaklaşık bir 10yıl önceki haline istinaden kullandığım en etkili sivilce ilacıydı diyebilirim. cildim fazlasıyla yağlı olduğu için kuruma, kızarıklık gibi bir yan etkisini de görmedim. ilaç tavsiye etmeyi sevmem ama doktorunuz yazdıysa bu ilaca güvenip sabretmenizi önerebilirim.

  29 kasım 2014 02:29


  4. sivilceli bir yüzüm var ve ilk geceden ise yaradığını gözlemledim. ben gece temiz yüze uygulayıp yatıyorum. dikkat edilmesi gereken bir nokta da sanırım ilacın beyazlatıcı özelliğini unutmamak.

  28 aralık 2014 03:20 28 aralık 2014 03:20

  5. Akne tedavisinde kullanılan bir topikal ajandır. Etken maddeleri makrolid grubu bir antibiyotik olan eritromisin ve derinin üst tabakasında soyulma sağlayan, bir antibakteriyel ajan olan benzoil peroksittir. İlaç karıştırılarak hazırlandıktan sonra buzdolabında saklanmalıdır. Son kullanma tarihi hazırlanmasından 3 ay sonrasıdır. Dermatologa danışmadan kullanmamak gerekir.

  Benim için tanımı: Yüzümdeki komedonların görünümünü azaltan, isotrexin gibi cayır cayır yakmayan, 3 ay sistemik tedaviyle beraber bir aydır da tek başına kullandığım ve sonuçlarından memnun kaldığım ilaçtır.

  28 aralık 2014 08:51

  6. (link: http://www.suslusozluk.net/n/87080/ burada ) bahsettiğim gibi dün gittiğim dermatolog jel temizleyici ile bu ilacı yazmıştı. hemen buradan baktım neyseki kullananlar genelde memnun kalmış. umutluyum. fakat belirtmem gereken bir şey de yastığı ya da herhangi bir şeyi beyazlatmadı bende. hemen sürüp yatağa girmedim. her yanağa mercimek tanesi kadar sürdüm ve 1 saat sonra uyudum. iyice emmişti cildim ürünü. kokusu bengay gibi kokuyor.

  Benim cildim yağlıya dönük karma. yanaklarımda ucu olmayan minik minik sivilcemsi şeyler mevcut. hiç gitmiyorlar. gözeneklerim çok belirgin. umarım cildim bebek poposu gibi olur.

  7 ocak 2015 12:55 7 ocak 2015 13:59

  7. Bir dönem kullanmaya çabalamıştım. Tişört ve yastığı beyazlatmıştı bende.

  Etkisine gelecek olursam ne kadar güneş koruyucu kremle birlikte kullansam da yüzümde çillenme yaptı. Bu yüzden bıraktım.

  Kullanan süslüler güneş korumasını ihmal etmeyin, gün be gün gözlemleyin yüzünüzdeki çil, leke gibi şeylere etkilerini.

  Şifa olsun inşalllaaaah.

  7 ocak 2015 13:05


  8. Yıllar önce lise birde kullanmış ve faydasını görmüştüm bu ilacın. Sonra sivilcelenme ilerledi hap tarzı ilaçlar kullandım ancak ne yaptı ne etti sivilcelerim 21 yaşımda beni yine buldu. Ben de roaccutane tarzı ağır şeyler yerine eski dostuma döndüm. Yalnız lisede gördüğüm müthiş etkiyi şu an göremiyorum. Tamam o zamanki düzenli kullanımım şimdi yok ama o zamanki sivilcem de şimdi yok. Zamanla değişen her ne olduysa bana yaramadı. Lütfen bana yardımcı o benzamycin...

  21 ocak 2015 03:23

  9. 10 gündün kullandığım aşırı kurutucu ilaç. Doktor yüzüme şöyle bi bakıp hemen benzamycin yazdı ben de büyük umutlarla aldım fakat ilk günlerdeki etkisi azaldı son iki üç gündür bir değişiklik yok yüzümde. hala sivilceler duruyor. yüzüm pul pul oldu. en kötü özelliği kurutması şimdilik. gerçi kullanım süresi iki ay ve o zamana kadar değişiklik olur diye umuyorum.

  25 şubat 2015 14:20 ed.8 mart 2015 00:23

  10. aknelerimi 10 gün gibi kısa bir sürede geçiren benim için mucizevi ilaçtır.

  19 haziran 2015 18:57