yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (46)
  • medya (0)

  1. Kendim için söylüyorum kendimde bronzluga katlanamiyorum ve bu yüzden yaz kış hep 50 faktor koruma kullanırım. Sebebi cildimin lekeye ve yanığa çok müsait olması. Bu esmerlerden nefret etmeme yol açar mı? Asla. Her ten çok özel ve de güzeldir. Esmerin giydiği bazı renkler bende çok tuhaf duruyor. Pudra rengi hep içimde kalmistir mesela.

  19 ağustos 2017 19:12

  2. Beyaz ten gururu başlığı bitti bu başlık mı başladı ne bu şimdi

  19 ağustos 2017 19:34

  3. yıl 2017.

  hala böyle başlıklar türüyor?

  her ten rengi özel ve güzeldir kendi kendimize nefret uydurmayalım<3

  19 ağustos 2017 19:50


  4. Herhangi bir ten rengine duyulan aşırı sevgi kadar ilkel ve anlamsız bir duygu, tersten ırkçılık. Beyaz tenli olmayı bende çok sevmiyorum çünkü zor oluyor ama başkasının teninden nefret etmenin kulağa ne kadar gülünç geldiğini farketmeliyiz bence

  20 ağustos 2017 12:01

  5. beyaz tenliyim gururluyum kudurun yazmak nedir ya. sözlük ne hallere düştük

  20 ağustos 2017 12:53

  6. bir insan beyaz tenden neden nefret eder yahut neden bende var diye övünür anlayamıyorum. Bazen girdilerde denk geliyorum şundan daha beyazım, şu kadar beyazım diye. eee so what? ürün tavsiyesi verirken tenim çok açık dersen normalde yerli yersiz girdilere bunu eklemek nedir? öteki taraftan soru-cevap aparatında beyaz tenliler şöyle böyle diye atıp tutanlara ne demeli bilmiyorum. insanlar çok beyazım deyince birden gözlerinde rus modeller mi canlanıyorda düşman kesiliyorlar anlamıyorum. sıradan beyaz tenli insanlarız işte. ayrıca ben günlük yaşantımda hiç karşılaşmıyorum bu tip bir durumla en fazla beyaz teni sevmem diyeni gördüm bunu söyleyen kişilerde yalnız esmer değil sarışın, kumral da oluyor. çoğu insanda var olan şeyin neden bu kadar övüldüğünü ve sövüldüğünü çözemedim bir türlü.

  20 ağustos 2017 14:54 20 ağustos 2017 15:00

  7. gurur duyduk bitti şimdi de nefretle karşı atak mı başladı yani (gizlinot: sözlük değil arena mübarek ) (gizlinot: swh). elimizde olmayan şeylerle önce bir gurur duyup, sonra da nefret etme boyutuna geldik ya helal olsun.

  biz burada ten rengine bağlı olarak beyaz ten gururu/nefreti, esmer ten hayranlığı/seksiliği vs diye konuşurken araya girip bir şey söylemek istiyorum. albinizm denilen bir rahatsızlıktan, başta cilt olmak üzere, saç ve gözlere renk vermek için sentezlenen melanin pigmenti eksikliği yüzünden derileri de saçları da bembeyaz olan kişilerden bahsedelim mi biraz da? hayatta kaldıkları süre içinde güneş ışınlarından diledikleri gibi yararlanamayan, onu da geçtim kiminin ten rengini takıntı yaptığı şu dünya üzerinde bronzlaşmak gibi bir lüksü asla olmayan, hatta direkt bu ışınlar yüzünden deri kanserine yakalanma riski bizlerden çok çok daha yüksek olan insanlar da var. hoş bu sadece basit bir cilt hastalığı değil tabii ya neyse.

  dahası afrika'da, özellikle de tanzanya'da bu insanların hayatta kalma oranlarının ne kadar düşük olduğuna da ayrıca dikkat çekmek istiyorum. yerel halkın saçma sapan inanışları yüzünden, organlarının bazı hastalıklara iyi geldiği düşüncesiyle ya direkt kesilerek ya da tecavüz edilerek öldürülmeleri gibi, bu yüzyılda, bunun gibi insanlık dışı bir durumla ayrıca mücadele ederek yaşam savaşı veriyorlar. hatta ülkede güvenli olduğu düşünülen bir adaya giderek, orada kendilerine korunaklı bir yaşam kurmak isteyen albinolar sayesinde ada nüfusunun her geçen gün artması da ayrı konu tabii.

  bununla konunun ne alakası var şimdi diye düşünenler için de peşinen söyleyeyim. belki bundan sonra ten rengi muhabbeti yaparken bu insanları da aklımızın ucundan, bir an için bile olsa geçirebilir, ona göre bir şeylerden şikayet edip, olayı gurur ve nefret gibi duygularla bağdaştırmadan bir şeyler söyleyebiliriz. yani umarım.

  20 ağustos 2017 16:00 20 ağustos 2017 21:50


  8. Yine bir "başlığı engelle" vakası. Bu kadar mi konuşacak konumuz yok da ten renklerine sardık?

  20 ağustos 2017 16:14

  9. topluca sıyırdık herhalde kafayı sonunda

  20 ağustos 2017 16:55 20 ağustos 2017 17:32

  10. Oha @1 güldürdü shwndjdkmddkkek bu nasıl narsistlik

  Tanım: hayatta kendini övecek başka şeyi olmayan insanların kendini alttan alttan övdüğü başlık.

  20 ağustos 2017 17:57 20 ağustos 2017 18:00